Skocz do zawartości

Namiot na dachu z drabinką - czy to ma sens


Wieprz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
W dniu 17.10.2016 o 19:47, steckiewicz napisał:

Firma robiąca łódki i różne rzeczy z laminatów mi zrobiła za grosze. Poszukam w papierach dane to podeślę.

Cześć,

Również jestem ciekaw namiarow na producenta obudowy na ten namiot i dołączam sie do prośby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Wracając do tematu namiotu dachowego własnej konstrukcji mogę podzielić się swoimi uwagami po dwóch tygodniach podróży (Albania, Macedonia, Rumunia)

 

Namiot oparty na pomyśle ze strony polskioffroad. Zastosowałem jedynie nieco lepszy namiot i mocniejsza konstrukcje. Zmieniłem też wymiary przez co wysokość namiotu po złożeniu to tylko 15cm. W trakcie jazdy obecność namiotu na dachu nie jest uciążliwa. Zrobiłem z nim 4700km. Nie wypływa znacząco na prowadzenie samochodu.  

O wadach i zaletach namiotów dachowych nie będę się rozpisywał bo temat był już wielokrotnie wałkowany. Osobiście ten rodzaj namiotu bardzo mi się spodobał i na pewno będę go wykorzystywał w przyszłości. Muszę popracować jedynie nad odwodnieniem i będzie git. 

Wszystkim którzy zastanawiają się na sensem tego typu rozwiązania polecam zakup lub wykonanie go samodzielnie. 

20180901_182237_Film2.jpg

20180913_152547.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Wprawdzie nie dachowy ale może ktoś też tu zajrzeć.

W Jula są na wyprzedaży namioty do szybkiego rozkładania. Na stronie jest ceną 799 ale mnie w Gliwicach policzyli 599

240x240 i 190cm wysoki.

https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/namioty-i-kempingi/namioty-i-akcesoria/namiot-czteroosobowy-955045/

68e1abc74d569b4cdedf9ecd8bde4c70.jpg

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 10:57, Zachar napisał:

Hej. Wracając do tematu namiotu dachowego własnej konstrukcji mogę podzielić się swoimi uwagami po dwóch tygodniach podróży (Albania, Macedonia, Rumunia)

 

Namiot oparty na pomyśle ze strony polskioffroad. Zastosowałem jedynie nieco lepszy namiot i mocniejsza konstrukcje. Zmieniłem też wymiary przez co wysokość namiotu po złożeniu to tylko 15cm. W trakcie jazdy obecność namiotu na dachu nie jest uciążliwa. Zrobiłem z nim 4700km. Nie wypływa znacząco na prowadzenie samochodu.  

O wadach i zaletach namiotów dachowych nie będę się rozpisywał bo temat był już wielokrotnie wałkowany. Osobiście ten rodzaj namiotu bardzo mi się spodobał i na pewno będę go wykorzystywał w przyszłości. Muszę popracować jedynie nad odwodnieniem i będzie git. 

Wszystkim którzy zastanawiają się na sensem tego typu rozwiązania polecam zakup lub wykonanie go samodzielnie. 

20180901_182237_Film2.jpg

20180913_152547.jpg

Druga fota robiona w Rumunii czy Albanii?Możesz pokazać pinezką gdzie mniej więcej to było?

Na majowy weekend się wybieram w tamte strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście takie realizacje ? :P https://forum.subaru.pl/topic/71069-subaru-autem-wyprawowym-jest-wyprawowy-forester/

Jak dla mnie namiot dachowy w miejscu gdzie nie ma drapieżników,gadów i innych niemiluchów nie ma jakiegokolwiek sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Dla mnie jest to super wygodne. Wszystkie rzeczy trzymam w samochodzie i nie muszę ich nigdzie przekładać na nocleg. Namiot rozkłada się 30sekund a składa 2 minuty. Jednak ma też minusy- jest wrażliwy na wiatr co dla osób nie wprawionych w camping może być problemem przy zasypianiu. W samochodzie jest też zdecydowanie ciepłej jednak ja uważam się Forek Sg jest zbyt mały na sypialnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Dla mnie jest to super wygodne. Wszystkie rzeczy trzymam w samochodzie i nie muszę ich nigdzie przekładać na nocleg. Namiot rozkłada się 30sekund a składa 2 minuty. Jednak ma też minusy- jest wrażliwy na wiatr co dla osób nie wprawionych w camping może być problemem przy zasypianiu. W samochodzie jest też zdecydowanie ciepłej jednak ja uważam się Forek Sg jest zbyt mały na sypialnię.
Dla 2 osób daje radę, tyle że miałem wymontowanie siedzenia tyłu.

Wchodzi materac120 x 190

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zachar :)

Czy zdarzyło Ci się spać w miejscu gdzie nie możesz rozbić namiotu na glebie ? Ja też miałem dużą rozkmine w tym temacie i w końcu zrobiłem spanie w środku auta. Głównymi powodami były:

- brak oporów powietrza na trasie, ze względu na klamory na dachu

- mniejsza waga samochodu

- większa wygoda na grubym materacu, niż na karimacie lub materacu dmuchanym w namiocie

- powodem było też to, że skoro mam mieć namiot, rozbijać go na dachu i bawić się w platformy, drabinki, mogę to zrobić zwyczajnie na glebie i będzie o wiele bardziej komfortowo niż na dachu np. ze względu ustawienia namiotu od zawietrznej za autem

 

Na razie z minusów w spaniu w aucie, zarejestrowałem brak możliwości otwarcia okien jak leje. Zbiera się wtedy dużo wody w aucie i jest trochę wycierania :) Graty trzymam za przednimi siedzeniami pod platformą. W przypadku większych wypraw box na hak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z uchylać okna w czasie deszczu, jeśli wyposażymy je w owiewki.
W starszych Subaru nie ma ramek więc owiewki nie zamontujesz, chyba że jest coś dedykowanego

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, coocer napisał:

W starszych Subaru nie ma ramek więc owiewki nie zamontujesz, chyba że jest coś dedykowanego

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Są owiewki do Forestera SG, nr oem E3610SA000, do pozostałych bezramkowych również występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masteritos tak zdażyło mi się nocować w miejscach gdzie nie było szans na rozłożenie namiotu ze względu na skały. 

Tak jak pisałem wcześniej opory powietrza od namiotu dachowego nie są uciążliwe. Jeśli chodzi o wygodę i kwestie materaca to w namiocie na  stałe leży normalny materac grubości 8cm ale przyzna że na dwutygodniowe wypadu jest trochę za cienki. 

Uwierz mi że namiot na glebie nie jest bardziej komfortowy chyba że jest to taki mega duży namiot. Dla mnie największym plusem namiotu dachowego jest szybkość jego składania i rozkładania. Jeśli na dluzszym wyjeździe codziennie śpisz w innym miejscu to jest to sprawa kluczową.  Rozwiązanie to ma jeszcze taki plus że w przypadku gdy chcesz np iść w góry z namiotem to w 5 minut możesz zdemontować go z platformy i rozbić gdzies na trekingu.

Generalnie uważam się spanie w aucie może mieć więcej plusów pod warunkiem że jest to Patrol lub land Cruiser. Forek Sg to jednak gabarytowo zbyt małe auto.

Edytowane przez Zachar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanie w Forku we dwie osoby jest wygodne,  nawet w SG, pod warunkiem zrobienia zabudowy i wymontowania tylnej kanapy. Dodatkowym plusem spania w aucie jest możliwość odpalenia silnika gdy jest zimno,  ew zamontowania Webasto. Spaliśmy teraz w Maroko w namiocie i przy -5 w nocy żałowałem, że nie mogę spać w aucie (byliśmy z dziećmi w 4 osoby).

 

Przy boxie na  dachu w aucie jest tak mało bagaży, że spanie rozkłada się w kilka minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku SJ zrobiłem kiedyś coś takiego (wrzucałem już kiedyś fotki na forum)

 

20140531_164529.thumb.jpg.568d0a54afd30b1dffce4b527cf1c5f1.jpg20140604_163413.thumb.jpg.d4f47500f17428b1bd3888e56927f716.jpg20140604_163755.thumb.jpg.023badaba2c08750f3a91b8dae2d5e8a.jpg20140604_165048.thumb.jpg.e54b75dae1a6cc37d7a89d9af6a93a74.jpg

 

w Forku SG z uwagi na butlę lpg zrobiłem taki patent. 

 

20160724_195111.thumb.jpg.82bcc919cd1d64f2ff4bbf5a3157560b.jpg20160724_195051.thumb.jpg.f7b60d2e71770a5d7e9dde92f5e2bda2.jpg20160724_195058.thumb.jpg.40a03c044001cc7473f8ebed6357e4bc.jpg20160723_214839.thumb.jpg.306cd9cee9d2be7222e7ddc492c486d6.jpg

 

Z uwagi na charakter wypraw zrobiłem miejsce na pełnowymiarowe koło zapasowe.  Zresztą w SJ pod zabudową też się mieściło. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...