Skocz do zawartości

Remonty i parkowanie w centrum Krakowa - wskazówki potrzebne


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

9.01. wybieram się do Kraka na obronę doktoratu kolegi - przed 13. będę musiał jakoś dojechać i zaparkować w okolicy Jabłonowskich 5.

Jak tam teraz jest - bo jak byłem w poblizu ostatnio (wakacje), to na Alejach były jakieś dzikie wykopki i dramat...?

 

Podjeżdżam normalnie, czy z utrudnieniami?

 

I najważniesze - gdzie radzicie parkować? Pchać się w Jabłonowskich, czy jest jakiś rozsądny parking strzyżony w pobliżu, bo nie kojarzę?

 

A - obrony doktoratów są publiczne, więc jeśli ktoś jest zainteresowany problematyką współczesnych interwencji zbrojnych (TiDżej...?) to zapraszam w imieniu doktoranta :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak tam teraz jest - bo jak byłem w poblizu ostatnio (wakacje), to na Alejach były jakieś dzikie wykopki i dramat...?

 

Teraz wykopków już nie ma - przejeżdza się normalnie (nie licząc standardowych korków na Alejach).

 

I najważniesze - gdzie radzicie parkować? Pchać się w Jabłonowskich, czy jest jakiś rozsądny parking strzyżony w pobliżu, bo nie kojarzę?

 

Ja bym się wpychał na Jabłonowskich, ale jak chcesz parking to jedyne najbliższe chyba Pl. Szczepański i ewentualnie pod Muzeum Narodowym tudzież Cracovią, ale to już kawałek do przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, thx :smile:

 

Pytania dodatkowe:

1. Plac Szczepański, jak kojarzę, to z reguły nie ma wolnych miejsc - a jak z Cracovią i Muzeum Narodowym? (wcale nie tak daleko - łaziłem z Żaczka do INP, to chyba teraz jeszcze też dam radę ;-))

2. A na wypadek parkowania na Jabłonowskich - jak teraz jest tam ze strefą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plac Szczepański, jak kojarzę, to z reguły nie ma wolnych miejsc - a jak z Cracovią i Muzeum Narodowym?

 

Chyba nie jest tak źle - pusto nie jest, ale myślę, że zawsze kilka miejsc jest wolnych - zarówno na Pl. Szczepańskim jak i przy Cracovii i M.Narodowym.

 

2. A na wypadek parkowania na Jabłonowskich - jak teraz jest tam ze strefą?

 

Tam jest chyba strefa C - czyli obowiązują karty parkingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) pusto nie jest, ale myślę, że zawsze kilka miejsc jest wolnych - zarówno na Pl. Szczepańskim jak i przy Cracovii i M.Narodowym.

(...) strefa C - czyli obowiązują karty parkingowe.

 

OK - wiem na czym stoję :-) Dzięks jeszcze raz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze praking zaraz za radissonem, przy hotelu maltanskim. i przy urzedzie miasta. wlasciwie parkingi strzezone chyba sa stosunkowo niewiele drozsze od zwyklych kart parkingowych.

wykopki sie skonczyly, jakbys zrezygnowal z parkingu to na jablonowskich, szczegolnie w tej pierwszej czesci miejsca sa zawsze. a zreszta mnie nie sluchaj za bardzo, jestem w koncu miszczynia parkowania w centrum kraka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, thx :smile:

 

Pytania dodatkowe:

1. Plac Szczepański, jak kojarzę, to z reguły nie ma wolnych miejsc - a jak z Cracovią i Muzeum Narodowym? (wcale nie tak daleko - łaziłem z Żaczka do INP, to chyba teraz jeszcze też dam radę ;-))

2. A na wypadek parkowania na Jabłonowskich - jak teraz jest tam ze strefą?

ad 1. Plac Szczepański odradzam - to chyba najdroższy parking w Krakowie. Słyszałem, że w parkingu podziemnym hotelu Radisson (róg Zwierzynieckiej i Straszewskiego, naprzeciwko filharmonii) mają przyzwoite ceny parkingu. Jest też trochę bliżej niż spod Cracovii.

ad 2. Strefa C. Od 10-18 płacisz 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Jeżeli stoisz do pół godziny - płacisz 1 zł za kartę półgodzinną. Kartę kupujesz u sprzedawcy patrolującego ulicę w żółtej kamizelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wis - stań sobie gdzieś koło Żaczka- po co Ci strzeżony parking - zapisujesz sie do kawiorów? Zrób sobie spacer, powspominaj jak to drzewiej bywało (spacerujac a nie parkując oczywiscie).Parkowanie w bezpośrednim sąsiedztwie alej bywa kłopotliwe - sporo chętnych na zostawienie auta zaraz przy granicy strefy ale za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał. Jeżeli już to lepiej jest zaparkować bezpośrednio przy Błoniach na al. 3-go Maja. Zrobili tam fajne miejsca parkingowe. Odległość taka sama, jak spod Żaczka. Tyle, że przy Błoniach parkuje się prostopadle do jezdni, więc ryzyko zarysowania samochodu jest mniejsze. Pod Żaczkiem parkuje (równolegle do jezdni) dużo studentów :(

Bardzo często parkuję przy Błoniach i wiem o czym mówię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 go Maja to własnie koło Żaczka, mi nie chodziło aby pod Żaczkiem stawać bezposrednio. Wzdłuż Błoń jest bardzo ok, albo na chodniku na Focha kole stadionu Cracovi, tam chodnik szeroki a luda mało chadza. Na Karasia znaczy Ingardena może być ciężko, to samo na Oleandrach. Stąd ten Żaczek, że Wis tam kiedyś przemieszkiwał (ja też przez lat kilka) więc tak lekko sentymentalnie podjechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim - no to mam jasność :cool:

 

I jeszcze raz - gdyby przypadkiem ktoś miał czas i ochotę - zapraszam o 13. na II piętro Instytutu Nauk Politycznych UJ na Jabłonowskich 5; można zadawać doktorantowi pytania... :mrgreen:

 

Nawet takie czy wie o twoich powyższych słowach? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim - no to mam jasność :cool:

 

I jeszcze raz - gdyby przypadkiem ktoś miał czas i ochotę - zapraszam o 13. na II piętro Instytutu Nauk Politycznych UJ na Jabłonowskich 5; można zadawać doktorantowi pytania... :mrgreen:

Mogę go zapytać, czy WiS wyskoczy po obronie na kawę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet takie czy wie o twoich powyższych słowach?

Nie wie - ale twardy facet jest, poradzi sobie ;-)

 

Mogę go zapytać, czy WiS wyskoczy po obronie na kawę

Raczej nie wyskoczy, bo potem idziemy całą bandą promotorsko-recenzencko-profesorsko-koleżeńską oblewać świeży doktorat, żeby nie skrzypiał... a ja mam w tym gronie pewne obowiązki polityczno-towarzysko-logistyczne ;-)

Więc, niestety, na spota forumowego się nie umówię - nadrobimy to kiedy indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za słowo

czuję się trzymany :wink:

 

A do kolegów-krakusów mam jeszcze jedną prośbę o instrukcję. Otóż, może się tak zdarzyć, że we wtorek będę musiał szybko podskoczyć na dworzec, odebrać z pociągu jednego Bardzo Ważnego Gościa.

Kiedyś (daaawno, dawno temu :cool: ) to bym sobie po prostu pojechał taką trasą, jak tramwaj 15, przez Podwale i 1 Maja - i albo zajechał koło dworca PKS, pod główne wejście do starego dworca, albo pojechał prosto w Lubicz i potem do tylnego wyjścia z dworca...

 

Ale teraz - jak toto poprzebudowywali wszystko - to szczerze mówiąc, trochę nie mam wyobraźni. Którędy jechać, żeby mnie policja nie shaltowała i żebym nie ugrzązł na amen w korkach i wykopkach (przypominam - wtorek, około południa). I gdzie się zatrzymać kole dworca, żeby VIP-a nie narażać na zbyt długie spacery...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej - stanąć na parkingu Galerii Krakowskiej.

Kurde - a co to jest Galeria Krakowska? :mrgreen:

 

Nie ma ulicy 1 Maja... Jest Dunajewskiego.}

I dobrze :grin: Ale ciesz się, że piszę Jabłonowskich i Piłsudskiego, a nie Ziaji i Manifestu ;-)

 

dworzec PKS - już nie istnieje, jest w zupełnie innym miejscu.

Tak coś podejrzewałem :cool:

 

Albo na tzw płycie Dworca

????

Co to jest i ak się wjeżdża?

 

* * * * *

Reasumując:

1) Jak wyjadę spod Instytutu na Jabłonowskich, to mogę jechać w lewo, wzdłuż Plant, czy są tam jakieś zakazy?

2) Ile czasu o tej porze trezba sobie plus/minus zaplanować na ten kawałek?

3) ...to parkowanie koło Dworca proszęmi wytłumaczyć bardziej łopatologicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak wyjadę spod Instytutu na Jabłonowskich, to mogę jechać w lewo, wzdłuż Plant, czy są tam jakieś zakazy?

 

Nie możesz jechać. Jest strefa B. Kosztuje to 200 PLN. Ale możesz zaryzykować :mrgreen:.

 

 

2) Ile czasu o tej porze trezba sobie plus/minus zaplanować na ten kawałek?

 

Króciutko - ze względów w/w.

 

3) ...to parkowanie koło Dworca proszęmi wytłumaczyć bardziej łopatologicznie...

 

Od ulicy Pawiej - można wjechać na parking Galerii Krakowskiej. Możesz też stanąć na samej ulicy, na pl. Matejki, na ul. Zacisze (między pl. Matejki, a Galerią). Generalnie - szukaj miejsca w tym rejonie. I nabądź kartę postojową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...