Skocz do zawartości

pytanie do Dyrekcji


mixerr200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie. Czy istnieje mozliwośc wyeliminowania zgrzytów i skrzypienia tapicerki powyzej schowka pod szyba tam gdzie w lepszych wersjach jest nawigacja (Legacy MY07). Jest to bardzo denerwujące. Auto kupiłem we wrzesniu id od samego poczatku cos tam zgrzypi na dziurach. Ostatnio sie to nasiliło.Nie chce aby "fachowcy" w serwisie mi cos jeszcze pogorszyli dlatego mam pytanie czy istnieje mozliwośc zlikwidowania tego.Auto ma super materiały, generalnie nic nie trzeszczy poza tym miejscem. Drugie pytanie to gdy ruszam z jedynki cos mi tłucze pod podłoga. W serwisie mówia że jest ok, a na pewno nie jest.Zaraz po zakupie zahaczyłem o krawęznik podwoziem i może sie oberwała jakas poduszka pod skrzynia biegów, ale w serwisie mówili że ok. trzeba sie nieźle nagimnastykowac żeby ruszyć byz tych stuków. Autko mnie kosztowało 118 000 zł. i szlag mnie trafia że muszę sie z tym zmagać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Czy istnieje mozliwośc wyeliminowania zgrzytów i skrzypienia tapicerki powyzej schowka pod szyba tam gdzie w lepszych wersjach jest nawigacja (Legacy MY07). (...)

Mimo wszystko pojechałbym z tym do serwisu :roll:

 

 

(...)Drugie pytanie to gdy ruszam z jedynki cos mi tłucze pod podłoga. W serwisie mówia że jest ok, a na pewno nie jest.(...)

Wcześniej pisałeś, że:

(...)Auto przy ruszaniu z pierwszego biegu dziwnie sie zachowuje. następuja dziwne szarpnięcie i stuki pod autem. mam wrażenie jakby były uszkodzone poduszki pod skrzynia lub cos ze sprzegłem, ale autko ma dwa tygodnie. Gdy byłem w serwisie to akurat objaw ustapił (...)

Czy tym razem, jak pojechałeś do serwisu, to stuki pod autem były słyszalne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

(...)Auto przy ruszaniu z pierwszego biegu dziwnie sie zachowuje. następuja dziwne szarpnięcie i stuki pod autem. mam wrażenie jakby były uszkodzone poduszki pod skrzynia lub cos ze sprzegłem, ale autko ma dwa tygodnie. Gdy byłem w serwisie to akurat objaw ustapił (...)

 

Czy tym razem, jak pojechałeś do serwisu, to stuki pod autem były słyszalne

 

Moim zdaniem to osłona termiczna gdzieś stuka o wydech jak się rozgrzeje, przy zimnym tego pewnie nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje mozliwośc wyeliminowania zgrzytów i skrzypienia tapicerki powyzej schowka pod szyba tam gdzie w lepszych wersjach jest nawigacja

 

U mnie od nowości trzeszczało przy lewej strachołapce. Po jakichś 10 000 km przestało :mrgreen: Ułożyć się może musi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dzien dobry.

 

 

Obawiam się, że "na odległość" diagnoza nie jest możliwa.

Przy ruszaniou stuków byc nie powinno. Skrzypienie w desce z pewnością

da się usunąć - wymaga lekkiego "doktoryzowania się" w serwisie.

Tak więc, bez wizyty raczej się nie obędzie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

 

 

Obawiam się, że "na odległość" diagnoza nie jest możliwa.

Przy ruszaniou stuków byc nie powinno. Skrzypienie w desce z pewnością

da się usunąć - wymaga lekkiego "doktoryzowania się" w serwisie.

Tak więc, bez wizyty raczej się nie obędzie.

 

Pozdrowienia

 

A czy Dyrekcja, mogłaby wskazać jakieś ASO, gdzie doktoryzowali się z usuwania wady polegającej na przeraźliwym trzeszczeniu szyberdachów? Szyberdach w moim Legacu trzeszczy bardzo mocno. A jak jeszcze słońce podgrzeje dach to wtedy zaczyna się prawdziwa kakofonia trzasków, pisków i zgrzytów podczas jazdy nawet po drobnych nierównościach. Oszaleć można. Jedyny sposób to głośne słuchanie radia. Podkładałem tam już różne papierki, papierowe taśmy malarskie, gąbki, itd. Bez efektu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, ASO na Conrada w Krakowie (przy salonie Emil Frey).

Samochód zawsze zostawiam na cały dzień, mówię żeby się nie spieszyli, daje luksus czasowy, ale mnie na to stać, bo ... do serwisu mam 10 minut piechotką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję dla Dyrekcji

 

Wprowadźcie wew. wymianę pomysłów między serwisami w całej Polsce na usuwanie różnego rodzaju trzasków i świstów (np. jedni potrafią wyciszyć deskę wężykiem a inni np. świst w drzwiach) - tylko na bieżąco a nie co roku na szkoleniach lub plejadach.

 

Klienci będą wam bardziej wdzięczni niż za usunięcie poważnego uszkodzenia - naprawdę.

 

Z poważaniem

MaciekSubru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który serwis specjalizuje się w usuwaniu głośnych "rezonujących wyć" dobiegających w WRXach z okolic przednich bocznych szyb?

 

 

:grin: w tych samych miejscach co mówisz u mnie tak trzesczy że już się z tego smieje.

Na szczęście tylko w czasie redukcji i hamowania silnikiem, idzie przywyknąć przecie :grin: :grin:, jakoś nie wierzę w serwisie zrobią to dobrze, jak trzeba prawie cały przód rozebrać i złożyć - rozkładali i składali przy montażu alarmu,zestawu głośno mówiącego, więc myśle, że to głównie serwisy te trzaski wprowadzają , na pewno przypadkowo, a później twierdzą, że gwarancja tego nie obejmuje :grin: :grin:.

Ja sobie na razie odpuściłem.

 

Ale nadejdzie jeszcze właściwa godzina. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorguś, ja mówię o zupełnie innym problemie. O wyciu które pojawia się od 170-190km/h (w zależności od wiatru). Może w MY06 już tego nie ma. Serwis za każdym razem jak o tym mówimy stara się to naprawić, ale jeszcze nie trafił*, a my nie mamy czasu na testy auta zaraz po takiej naprawie.

 

*Wrocławski serwis jest zawsze kiedy ma czas, chętny do pomocy i stara się rozwiązać problem stuków i trzeszczeń, a nie mówi "ten typ tak ma". Za to należy mu się pochwała! Już kilka takich "drobiazgów" naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jorguś, ja mówię o zupełnie innym problemie. O wyciu które pojawia się od 170-190km/h (w zależności od wiatru). Może w MY06 już tego nie ma. "

 

1. Niestety w mojej SI MY06 tez miernikiem predkosci bylo prawe okno. Wycie oznaczalo ok. 180 km/h (w zaleznosci od kierunku i sily wiatru).

 

2. Oddalem do ASO u Emila w Krakowie, rozebrali drzwi, poprawili mocowanie i na razie przy 200 km/h nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorguś, ja mówię o zupełnie innym problemie. O wyciu które pojawia się od 170-190km/h (w zależności od wiatru). Może w MY06 już tego nie ma. Serwis za każdym razem jak o tym mówimy stara się to naprawić, ale jeszcze nie trafił*, a my nie mamy czasu na testy auta zaraz po takiej naprawie.

 

*Wrocławski serwis jest zawsze kiedy ma czas, chętny do pomocy i stara się rozwiązać problem stuków i trzeszczeń, a nie mówi "ten typ tak ma". Za to należy mu się pochwała! Już kilka takich "drobiazgów" naprawił.

Ja dociskam palcem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...