Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem przednich drzwi w Legacy III


kubaautomaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Założyłem ten temat z powodu usterki, która nastąpiła w moim Subaru Legacy III wagon z 2003 roku. Dwa dni temu, po kilkudniowym postoju, zauważyłem, że obydwoje przednich drzwi zacina się przy otwieraniu. Mianowicie górna krawędź szyby w drzwiach zaczepia o uszczelkę. Jest to o tyle dziwne, że nastąpiło w obydwu przednich drzwiach jednocześnie. Zaznaczę, że auto nie jest skorodowane, a problem występuje również na idealnie płaskim podłożu. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc zdiagnozować ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Założyłem ten temat z powodu usterki, która nastąpiła w moim Subaru Legacy III wagon z 2003 roku. Dwa dni temu, po kilkudniowym postoju, zauważyłem, że obydwoje przednich drzwi zacina się przy otwieraniu. Mianowicie górna krawędź szyby w drzwiach zaczepia o uszczelkę. Jest to o tyle dziwne, że nastąpiło w obydwu przednich drzwiach jednocześnie. Zaznaczę, że auto nie jest skorodowane, a problem występuje również na idealnie płaskim podłożu. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc zdiagnozować ten problem?

 

Ktoś grzebał przy drzwiach?

Ogólnie dziwna sytuacja. 

Możesz zawsze ściągnąć boczek drzwi i są tam śruby ustalające maksymalną wysokość podnoszenia. 

innych pomysłów brak...

Ja tak miałem z szybą drzwi kierowcy. Zapierała o uszczelkę. Ale regulacja załatwiła sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był kupiony przeze mnie półtora roku temu, więc jest możliwe, że wcześniej ktoś grzebał przy drzwiach, aczkolwiek od tamtego czasu nie było nic przy nich robione.

Jedyne co mnie dziwi, to właśnie to, że stało się to nagle, bez wcześniejszych oznak i w obydwu drzwiach naraz.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc i spróbuję z tą regulacją drzwi ;)

Moja pierwsza myśl odnośnie tej usterki to jakiś problem ze sztywnością nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był kupiony przeze mnie półtora roku temu, więc jest możliwe, że wcześniej ktoś grzebał przy drzwiach, aczkolwiek od tamtego czasu nie było nic przy nich robione.

Jedyne co mnie dziwi, to właśnie to, że stało się to nagle, bez wcześniejszych oznak i w obydwu drzwiach naraz.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc i spróbuję z tą regulacją drzwi ;)

Moja pierwsza myśl odnośnie tej usterki to jakiś problem ze sztywnością nadwozia.

 

Rozumiem ze chodzi o górną krawędź szyby?

Problem ze sztywnością nadwozia? Dach raczej Ci się chyba nie opuścił  ;)

Przede wszystkim to pochwal sie zakupem i wrzuć jakieś fotki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam w drzwiach kierowcy, mechanik mówi że może ktoś specjalnie szybę podciągnął żeby uszczelka nie huczala. Ale u mnie tak było od poczatku jak go kupiłem.

 

Tam są dwie śruby.

Jedna jest od regulacji maksymalnej wysokości podnoszenia a druga od regulacji docisku, to jest to o czym mówisz.

Szyba nie może podnosić się zbyt wysoko bo niestety po pewnym czasie uszkodzi uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Założyłem ten temat z powodu usterki, która nastąpiła w moim Subaru Legacy III wagon z 2003 roku. Dwa dni temu, po kilkudniowym postoju, zauważyłem, że obydwoje przednich drzwi zacina się przy otwieraniu. Mianowicie górna krawędź szyby w drzwiach zaczepia o uszczelkę. Jest to o tyle dziwne, że nastąpiło w obydwu przednich drzwiach jednocześnie. Zaznaczę, że auto nie jest skorodowane, a problem występuje również na idealnie płaskim podłożu. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc zdiagnozować ten problem?

Nikt Ci w nocy nie chodził po dachu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził ale nie od dachu tylko od spodu czy cuś się wygiunć nie próbuje - progi i okolice dołu słupka B. Coś takiego jak opisujesz działo się w peloponezach truckach jak hulały zdrowo przeładowane w towarzystwie rudej to po jakimś czasie drzwi się nie zamykały bo u góry ramka tarła o dach. Tak czy inaczej chyba pasuje dobrze sprawdzić coby nie mieć niespodzianki na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...