Jump to content

Swiece w 3.6


ppmarian
 Share

Recommended Posts

Kto wymienial swiece i jak bo na moj nos bez opuszczania silnika niewykonalne.

bez żadnych problemów bez wyciagania , dzwigania silnika i w h6 i H3,6 :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Panowie wczoraj wymieniałem w swojej bece świeczki i też się bałem że mój mechanik będzie miał problem bo mówił mi że nigdy nie robił tego w subaru i przy takim silniku jak 3.6 H6. Dałem mu nawet na karteczce kilka cennych rad z tego forum i powiedziałem że poradzi sobie ... że od dołu ... że musi sobie klucz dorobić..... że jak chce to na youtubie jest filmik itp. itd. Przy odbiorze samochodu pytam jak poszło ?  śmiał się i powiedział że to żaden problem i wygodniej mu było robić to z góry a nie od spodu i że ostatnia świeca od strony kierowcy - trochę tam jest cięższy dostęp a tak to jak chcę to mogę codziennie przyjeżdżać na taką wymianę - 5 dyszek wziął z uśmiechem i tyle !!!

Link to comment
Share on other sites

Wymieniałem świeczki bo jak kupiłem auto to trochę podszarpywało podczas jazdy na gazie. Początkowo myślałem że to wina instalacji ale po wizycie u "gazownika" i diagnozie instalacji okazało się że jest w jak najlepszym porządku więc wina musi być gdzieś w układzie zapłonowym, chociaż przy jeździe na paliwie wszystko było jak najbardziej dobrze. Zacząłem od świec bo fachowiec mówił że na paliwie jest dobrze ale na gzie może już nie być. Po wymianie świec (choć drogich po czorcie bo płaciłem 50 dych za szt. NGK oczywiście) jestem zadowolony bo problemu z podszarpywaniem na razie nie ma i auto jakby żwawsze :) 

p.s. stare świece nie wiem kiedy były wymieniane ale wyglądały bardzo dobrze na tyle że mój mechanik mówił że jeszcze by ich nie wymieniał.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...