Skocz do zawartości

BLCK Subaru Legacy IV 2.0 2008 lift


frytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zacnych forumowiczów  :rolleyes: 

Trochę się zbierałem za napisanie pierwszego posta ( ale to chyba każdy tak ma jako nowicjusz – później to już leci :) ) A więc moja historia z Subaru wyszła spontanicznie. Mając określony budżet nie brałem tej marki w ogóle pod uwagę – wiedziałem tylko że jako drugie auto dla siebie muszę kupić kombi ( patrząc w przyszłość pod rodzinę ) Na pierwszy strzał który miałem jako MUST HAVE byłem zachłyśnięty takimi modelami jak – Hyundai i40 kombi, Honda Accord kombi, Toyota Avensis kombi – czyli te wszystkie popularne masówki co śmigają po drogach. Szczęście w szczęściu poradziłem się mojego rodzinnego przyjaciela który obecnie sprowadza fury z Niemiec - jest maniakiem Subaru, specjalizując się w tej marce właśnie w Niemczech ;)  I to dzięki niemu, nakierował mnie właśnie na model SUBARU LEGACY IV – koniecznie benzyna 2.0 wolnysssak  ^_^. Od pierwszego wejrzenia – zakochałem się w tej linii nadwozia a co najważniejsze, nie jeździ tego tak dużo więc tym bardziej czuje się wyjątkowy, bo auto w ogóle nie odstaje do innych marek! 

 

I tak zaczęły się moje poszukiwania w Niemczech jak i również w Polsce. Szukałem spokojnie ponad miesiąc czasu aż w końcu udało się kupić PEWNIAKA z pierwszej ręki i to w Polsce! Auto śmigane po naszych polskich autostradach ( właściciel poprzedni miał tak rozlokowaną firmę że pkt A do pkt B tylko się autostradami poruszał), rocznik 2008 po lifcie 2.0 150 koni. Przebieg 196 tys – nie bity, nic nie stuka nic nie puka – wszystko pięknie chodzi. Dokumentacja się zgadzała w 100% Auto kupione w Salonie Subaru Krk Emil Frey Retail Polska – no i czarny kolor :wub: ! KUPIŁEM ! Jestem teraz drugim właścicielem i prawdopodobnie ostatnim – nie sprzedam go ;)  Miłość od pierwszego wejrzenia!  

 

W Legasiu od razu wymieniłem:

- Olej w silniku, olej w skrzyni biegów, olej w dyferencjale

- Wymiana paska rozrządu + rolki + pompa wody

- Świece  

 

827648659_2_1080x720_salon-polska-i-wlas

 

Bez-tytu%C5%82u8.png

 

 

I to co lubię – chciałem go zrobić jeszcze bardziej pod siebie czyli wizualne MODY  :D  bo mechanicznie mi odpowiada w 100000%  :) 

 

#1 Na pierwszy rzut poszły przyciemniane szyby!

 

IMG_1131.jpg

 

#2 Podłokietnik + meszek 

 

Są elementy które się zużywają :) i jest to zrozumiałe. Udało mi się wyłowić na necie za śmieszne pieniądze meszek + podłokietnik ( szczęście miałem ponieważ była to taka sama tapicerka jak u mnie )  :)

 

STAN PRZED 

 

827648659_5_1080x720_salon-polska-i-wlas

 

 

STAN PO 

 

%C5%9Brodek.jpg

 

#3 Polerka + powłoka - Chciałem odświeżyć lakier - nadając mu drugą młodość  :wub: Akurat miałem znajomego który za niewielkie pieniądze zrobił mi zabezpieczenie lakieru + powłokę - Efekt był oszałamiający - zdjęcia nie oddają tak tego! 

 

po-polerce.jpg

 

#4 Pomalowanie Proszkowo oryginalnych felg ( czarny półmat + zaciski na czerwono ) + Czarne ramki rejestracyjne   :) Efekt końcowy zwalił mnie z nóg   ;) 

 

13624757_1086906844722863_1420705930_n.j

 

13617355_1086907001389514_1718311028_n.j

 

b01204e1-f046-49d0-8235-151ca2e2968b.jpg

 

IMG_1285.jpg

 

 

#5 Dzisiaj mój BLCK Legaś idzie w dobre ręce i będzie odświeżona i przywrócona do blasku przetarta kierownica w środku jak i gałka biegów :) - foty soon! 

 

Jakie plany dalej? 

1) Dystanse na dwie osie - bez większego przesadyzmu - ze smakiem :)

2) Chciałbym kupić do niego dokładkę zderzaka z przodu ( i okelić w carbonie + tylna dokładka seryjna która jest już - też w carbonie ) Takie zabawki tylko w USA i mimo że kosztuje tam pon 70 dolców / to jeszcze koszty przesyłki, cła i robi się grubo kilka stówek :) ale napisałem do jednej firmy w PL ( czekam na feedback) 

subaru-legacy-IV.png

 

 

To w sumie tyle!  :) na chwile obecną! 

 

Jeszcze raz pozdro dla Wszystkich -  :P

Edytowane przez frytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam konsekwentność. Ale czy nie lepiej byłoby go trochę ożywić jakimś jaśniejszym akcentem?

Np tak jak to robił Wangan SPL za pomocą złotych lub ew. srebrnych kół:

 

post-23533-0-11629000-1468510610.jpg

albo

WNG64241010001.jpg

 

Osobiście uważam, że czerń Legasom nie służy. Dla Forestera i Imprezy to OK.

 

Co do dokładki to pogrzeb dobrze po forach, może da się założyć z czegoś innego. Do 3gen. pasują idealnie dokładki z GD WRX albo... Integry DC2. ;)

 

A najbardziej to zazdraszczam tego, że w BP ta lotka na tylnej klapie jest w serii. Poszukiwanie takiego cuda do BH to jak szukanie dziewicy w liceum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam konsekwentność. Ale czy nie lepiej byłoby go trochę ożywić jakimś jaśniejszym akcentem?

Np tak jak to robił Wangan SPL za pomocą złotych lub ew. srebrnych kół:

 

attachicon.gif_L2Y9039.jpg

albo

WNG64241010001.jpg

 

Osobiście uważam, że czerń Legasom nie służy. Dla Forestera i Imprezy to OK.

 

Co do dokładki to pogrzeb dobrze po forach, może da się założyć z czegoś innego. Do 3gen. pasują idealnie dokładki z GD WRX albo... Integry DC2. ;)

 

A najbardziej to zazdraszczam tego, że w BP ta lotka na tylnej klapie jest w serii. Poszukiwanie takiego cuda do BH to jak szukanie dziewicy w liceum...

 

Na pewno czerń nie będzie cały czas :) Jak mi się znudzi to kolejnym etapem miały być złote nowe fele - więc wszystko przede mną! Co do dokładki to poszperam - dzięki za podpowiedź  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No śliczne jest... Wręcz ideał bym powiedział.

Może nieładnie pytać, ale za ile go wyrwałeś? Tak z ciekawości pytam, bo sam niedawno kupiłem Legaca, tylko przedlifta a szukałem go ponad pół roku... 

 

Co do dokładki... Nieeeee... Legaś jest piękny sam w sobie. Nie ma sensu kombinować. To jest jednak moje subiektywne zdanie.

 

Cokolwiek zrobisz życzę zadowolenia z jazdy. I pamiętaj, że Subaru to nie tylko samochód. To styl bycia. 

Dokonałeś dobrego wyboru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No śliczne jest... Wręcz ideał bym powiedział.

Może nieładnie pytać, ale za ile go wyrwałeś? Tak z ciekawości pytam, bo sam niedawno kupiłem Legaca, tylko przedlifta a szukałem go ponad pół roku... 

 

Co do dokładki... Nieeeee... Legaś jest piękny sam w sobie. Nie ma sensu kombinować. To jest jednak moje subiektywne zdanie.

 

Cokolwiek zrobisz życzę zadowolenia z jazdy. I pamiętaj, że Subaru to nie tylko samochód. To styl bycia. 

Dokonałeś dobrego wyboru:)

 

Hej Przemo! Dokładnie tak się czuje za każdym razem jak wsiadam do niego :) Co do zakupu..udało mi się wyłowicz i zbć z 42k na 36k   :)

 

#6 Kolejna Modyfikacja Stylistyczna - Kierownica + gałka biegów ( 89 zł ) 

 

sb-kiera-i-galka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna Modyfikacja Stylistyczna - Kierownica + gałka biegów ( 89 zł ) 

na nowo obszyte? mam kierownicę w podobnym stanie i też bym coś z tym zrobił :)

 

 

Hej Markos - lakierowana na nowo. Fajnie to wyszło i w ogóle nie można się kapnąć że było coś przy niej robione. Ja nie miałem zbytnio czasu na zrobienie tego samemu jak pisze Thearchitect. Więc zostawiłem furę, odkręcili mi kiere i zadbali o wszystko  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...