Skocz do zawartości

Mitsubishi Pajero-opinie , silniki


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, wiem, że to forum subaru ...

 

Zna się ktoś na Pajero ? Czy są awaryjne ? Jakie silniki godne są polecenia a jakie omijać ? Celuję w około 10 letnie auto trzydrzwiowe , które chcę wykorzystywać do ciągania lawety i zapinania pługa śnieżnego.

 

Chyba benzynowe wersje ,zwłaszcza GDI trzeba omijać ale stare diesle 2,5-2,8 są wytrzymałe.

 

Jakie są w ogóle generacje Pajero ? Czy każda ma ramę ?

 

PS. Kupno Grand Vitaru okazało się trudniejsze od kupowania Imprezy. Oglądałem chyba ze sześć sztuk i już mi się trochę znudziło. Pajero jest chyba więcej.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale znam 3 userów. Dwóch "nigdy więcej" - mieli dwójki krótką i długą, obie zeżarła rdza. Trzeci ma 3,2DiD, silnik o złej renomie, jeździ i nachwalić się nie może.

Pod lawetę to raczej długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP

 

Grand Vitary też niestety rdzewieją. Ponadto są często  bardzo brudne. Dwie co oglądałem były po poważnych wypadkach:jedna spawana rama druga spawany słupek dachowy.

Już mi obrzydło jeździć. Chyba będę łopatą odśnieżał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którą GV celowałeś? Bo do tej samonośnej to chyba nie ma gdzie pługa założyć.

Mam Jimny, sprowadzone było uszkodzone, 5-letni samochód miał perforację błotnika pod plastikiem, a rama miejscami miała nalot. Teraz ma 12 lat, rama bez zmian, a błotnik (był wymieniany) zaczął trzeszczeć dołem, pewnie znowu to samo.

 

Edit: 

Duży teren do odśnieżania?

Edytowane przez BiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rocznik 2003 z 3.2did. Super auto, jak zadbane. Gdyby był długi, to miałbym go do dziś. Tak, widziałem sztuki przerdzewiałe jak sito, ale mój był idealny - przy pierwszych śladach korozji, zrobiłem fest konserwację. W silniku pada pompa, mówią, że od łuszczenia ocynku z baku. Ja profilaktycznie wymieniłem zbiornik na plastikowy, sprzedawałem przy 250kkm bez żadnych problemów. Z nowym właścicielem rozmawiałem po roku - nadal bul zadowolony. Motor jest mocny, ale szybki wóz to nie jest. Łatwo kupić minę, ale jak się dobrze trafi, to można polubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...