Skocz do zawartości

Kolejny temat pt. Jaki samochod wybrac :)


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje cos oszczednego, auto do wariacji mam :) dlatego diesel moze byc. W nowszych saabach dalej siedzi jednostka z fiata?

 

Iron, jak dla mnie Subaru to tylko impreza STI :)

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje cos oszczednego, auto do wariacji mam :) dlatego diesel moze byc. W nowszych saabach dalej siedzi jednostka z fiata?

Tak dobrze znany 1.9, 120 lub 150 KM, w wersji TTid (x2 turbo) 180KM. Benzyna 2.0T 210 wcale dużo nie paliła, rekord trasa (spokojnie) 6.3L, normalnie dynamicznie ok 8L, po Krakowie w korkach ok 11L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

Jakiś kompakt szukam. Ma być tani w eksploatacji i nie za brzydki.

Od dłuższego czasu przeglądam ogłoszenia za Grande Punto, ale same gruzy.

Myślę powoli nad innymi koncepcjami, aby zwiększyć krąg poszukiwać - mile widziane sugestie. - w grę wchodzą tylko silniki benzynowe i auta 5 drzwiowe.

Jeździł ktoś C4 ? Co się psuje, jak eksploatacja tego ? Loeb jeździł i nie narzekał więc ten tego ;)

Mam na myśli to: citroen_c4_1.6_hdi_mcp_sx_pack_2006_01.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec miał takiego służbowego. O silniku benzynowym nic nie wiem, bo miał dizla. Mi się nie podobało tylne zawieszenie, krótki skok i jakieś takie twarde przy wybieraniu nierówności, bo na zakrętach sie uginało. Do jazdy bez jakichkolwiek emocji spoko, za dużo trochę tych wyświetlaczy - wg mnie środek przekombinowany.

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Grande Punto, kompakt to to raczej nie jest... Z wad brak podlokietnika i wysoka pozycja za kierownica... Za to wspomaganie rewelacja. U nnie jest 1.3 multijet ten slabszy, ale po chipie i 240tys przebiegu... 0 problemow! Do tego silnik na lancuszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jumpman, skoro myślisz o Fiacie, to przyjrzyj się Bravo 2. 5 drzwiowy, niebrzydki, wygodniejszy od Punto a niewiele większy. Mój syn jeździ od 2 lat i bardzo sobie chwali. Ceny części śmiesznie małe. Chwalą benzyniaki 120KM. Mój syn ma silnik 1,4 150KM, 6 biegów i to już naprawdę fajnie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja ale poza budżet.


Na jakiej stronie mozna bezpiecznie i bez wałka sprawdzic VIN i ewentualną historię kradzieżową / wypadkową europejskich aut ?


Pczytałem sporo na temat Francuzów których raczej nie brałem pod uwagę. Ludzie są zadowoleni, a ja mam jakieś obawy pewnie związane z urban legends. Jakie jest zdanie forum ? Bo co zrobić jak wizualnie odpowiada, cena ok, prowadzenie w porządku ,ale coś w tyle głowy mówi nie kupuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzy sa spoko.

207 1.6 hdi 90KM 190tys km od nowosci zrobione i zero awarii nie liczac ciagle urywajacej sie oslony kolektora wydechowego i przepalajacych sie zarowek. Auto przy tym przebiegu zostalo sprzedane wiec co dalej to noe wiem.

Clio williams, 1.8 16v x 2 w sumie tez brak powazniejszych awarii. Z czystym sumieniem polecam francuskie autka.

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpman jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Od paru tygodni szukam jakiegoś kompatka jako drugi samochód w domu. Skupiłem się w sumie na Focusie II bo jednak to najlepszy wybór z dostępnych samochodów. Brałem też pod uwagę francuzy ale jakoś nie mam przekonania do nich mimo iż w rodzinie Renault,Citroena i Peugeota. Fakt, że Focusa ciężko znaleźć bo te w benzynie rozchodzą się błyskawicznie. Dziś znalazłem pierwszego od 3 tyg w Gdańsku i jadę rano oglądać. Kumpel ma takiego od 6 lat i na prawdę tam się nic nie dzieje. A francuzy to wiadomo jak mają z elektroniką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...