Skocz do zawartości

Impreza wolnossak USA 2006 jaki olej???


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel 2 lata temu zanabył taki wynalazek: Impreza 2.5 wolnyssak w wersji USA. Rocznik 2006.

 

Z samochodu jest bardzo zadowolony, chcialby pojezdzic nim kilkanascie lat (poprzednim, Foresterem jezdził od 2001 do 2014 roku i zrobił nim 400 tys km zadowolony).

 

No i zastanawiamy sie nad oleum do tej imprezy.

Jaki olej zalecalibyscie do tego silnika? Żeby maksymalnie zmniejszyc zuzycie oleju? Bo to jest tak na prawde jedyna wada tego auta.

Samochód ten od kilku lat jezdzi na Motulu 5w40, ale własciciela wkurza zuzycie rzędu prawie litr na 1000km.
Teraz na lato zmienił na Motul 15w50. Twierdzi że zuzycie nawet wzrosło.

Jedzi spokojnie, auto rzadko widzi czerwone pole nie mówiąc o odcince. Ale jezdzi sporo, bo 20 tys km rocznie, olej zmienia co 5-6 tys km wiec minimum 3 a nawet 4 razy w roku. Stara sie dbac o silnik, nie oszczędza na oleju jak widac. Ale przy tych przebiegach po prostu wkurzajace jest ciągłe dolewanie (no i koszt tez jakis dochodzi - dodatkowe 20 litrów nie taniego oleju co roku)


Co byscie polecili? jakis 10w40, 10w60? Wiem ze to półsyntetyki, ale jesli jezdzi spokojnie, a zmienia i tak raz na kwartał co 5-6 tys km, to czy cos grozi silnikowi?

Moze jakis innej marki 5w40 ma takie własciwosci ze auto pali go znacząco mniej?

Oczywiscie mówilem mu zeby zrobił sobie porządny remont góry silnika, albo calosci... lub chociaz kupił na allegro drugi silnik, ale on to na razie wyklucza...

Co ciekawe auto nie kopci na zimnym ani na ciepłym, silnik dosc cichy. Przebieg w miare pewny 100 tys mil.
Moc chyba w normie, na moje oko.

Ciekaw jestem Waszych doswiadczen w tym temacie, z silnikami takimi, ale także innymi w Subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z wyciekami ? może takie zużycie oleju to wina wycieków ?

 w mojej wannie poprzedni właściciele lali 10w40 i ja czynię to samo

przed wymianą rozrządu i uszczelki prawego dekla miałem zużycie oleju na poziomie 500-700 ml /1000km z czego większość zostawała pod autem albo na sankach

po wymianie rozrządu wszystkich uszczelniaczy przodu silnika i uszczelki prawego dekla zużycie oleju spadło na 100-150 ml oleju



 

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ze bierze czyms grozi powazniejszym, jesli sie pilnuje stanu? czy mozna tak dolewac i jezdzic i nic nie powinno stac sie złego?

Może się zdarzyć, że się kiedyś zapomni, albo łyknie więcej niż się spodziewamy - kaboom. Poza tym katalizator obrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...