Skocz do zawartości

czyszczenie odmy w subaru diesel?


ramzess

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy czyszczenie pomoże / ma sens - zwykle olej ma dobre właściwości czyszczące.

 

Natomiast być może masz przypadłość (Twój silnik ma) wciągania oleju przez odmę. Podobno wczesne SBD Euro 5 tak miały.

Podjedź do kumatego mechanika - czasami pomaga założenie wężyka odmy o długości 1m (i zwinięcie go w 'świński ogon').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czyszczenie pomoże / ma sens - zwykle olej ma dobre właściwości czyszczące.

 

Natomiast być może masz przypadłość (Twój silnik ma) wciągania oleju przez odmę. Podobno wczesne SBD Euro 5 tak miały.

Podjedź do kumatego mechanika - czasami pomaga założenie wężyka odmy o długości 1m (i zwinięcie go w 'świński ogon').

Radzisz koledze destylator zrobić z silnika. Hmm - przyjemne z pożytecznym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 29.04.2016 o 14:46, ramzess napisał:

Może ktoś z forumowiczów czyścił odmę w subaru diesel?i ewentualnie jak to się czyści ,mam krople oleju w rurze koło intercoolera turbina jest ok a z rury odmy scieka olej do turbo,pomoże ktoś.

 

Zamontuj oil catch tank, to standardowy zabieg w tych silnikach. W PL nie znajdziesz nic na ten temat, za to na zagranicznych grupach ten temat przewija się często. 

Niewielka ilość oleju w dolocie jest normalna w każdym dieslu, tylko że w SBD turbo jest najniżej dlatego tam będzie trafiał olej. W bardziej cywilizowanych silnikach zwykle ten olej zbiera się w intercoolerze.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...