Skocz do zawartości

Pakowny, niezawodny samochod na roadtrip dla pary


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie stąd piszę o 1.9 TDi, a nie 2.0 ;) Te pierwsze są bezawaryjne, drugie zaś to loteria. Plus 1.9 często można znaleźć z DSG. Ja bym na ich miejscu szukał właśnie czegoś z VAGa, dopisując jeszcze ew Sharan/Galaxy/Alhambra - zależnie od potrzeb wielkościowych.

Jeszcze do głowy przychodzi mi S-max, którym będzie się najprzyjemniej jeździło ze wszystkich dotąd wymienionych. Nie wiem jak z awaryjnością na dłuższą metę, ale moje doświadczenia z Fordami dieslami są dobre. Zwłaszcza, jeśli jeździły na zachodnim paliwie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Dehnel, a ten namiocik rozkładany na dachu to jak działa, bo ja rozumiem, że z tego powstaje zadaszone łóżko, czyli śpisz na dachu? Czy to może służy tylko temu, żeby wygodnie się przemieszczać w środku, tzn. rozsuwasz dach, rozkładasz namiot i masz wysoki sufit? To drugie to by było trochę bez sensu, ale się nie znam, a już kilka takich VW widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.4 TSI pierwszej generacji, który legitymował się mocą 122KM ma złą sławę - rozciągający się łańcuch rozrządu. Te 140KM są nową konstrukcją (w skodzie wprowadzona zdaje się od 2013r  do obecnej Octavii 3 gen.) i jakiś uwag specjalnych dotyczących awaryjności nie ma, także bez obaw niech śmigają po świecie.

Niemniej wybór daleki od propozycji forumowych  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.4 TSI pierwszej generacji, który legitymował się mocą 122KM ma złą sławę - rozciągający się łańcuch rozrządu.

 

tak, ten egzemplarz tez to mial, ale przed sprzedaza zostalo naprawione/naciagniete :)

 

 

 

Niemniej wybór daleki od propozycji forumowych 
 

 

Fakt, ale propozycje pomogly tez ustalic, co zdecydowanie NIE wchodzi w gre ;) wiec dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...