Skocz do zawartości

Outback i ELM327 Bt


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komukolwiek udało się połączyć z ECU i kasować błędy z poziomu telefonu w OBK 2002 rok? RomRaider działa po kablu VAG ale byłoby dużo wygodniej przez telefon. Mam kostkę ELM 327 v2.1 ale nie łączy się z ECU.

 

Z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre roczniki OBK i Legacy nie obsługują OBD2 tylko Subaru Select Monitor (SSM)który posiada najczęściej ASO. Trzeba mieć kabel KKL np. od VAG i program Free SSM dostępny w sieci (trochę okrojony) Sam mam podobny problem z moim legacy MY00. Kupiłem ELM-a i nie ma szans połączyć się poprzez bluetooth z Torque. Jedynie z poziomu komputera PC jestem w stanie połączyć się z ECU przez wspomniany kabel KKL i programy: Free SSM, RomRaider lub ECU explorer. Chyba że coś poszło do przodu i jest jakaś apka na androida która działa. Osobiście znalazłem na android program ECU Tracker który podobno obsługuje protokół SSM ale również nie udało mi się przezeń połączyć.

Edytowane przez Wojt_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przez kabel VAG mogę się połączyć i kasować błąd napięcia sondy. Czasem długo go nie ma a potem się pojawia co tydzień.

 

Z telefonu

 

u mnie działa

9d8165adbbcb6e90a879da6c777e6848.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

A jaki rocznik OBK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vielebny jakim programem probowałeś się połączyć ?

 

Z autopsji znam przypadek mój Forek SF5 2002 oraz Forek Szwagra 1998 i o dziwo Torque Pro, działa.

 

Jak by co to kostka jest do wypróbowania i program też dostępny :-)

 

Wejherowo, Trójmiasto też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK. Mam kostkę ale nadal brak połączenia. Czy MUSZĘ miec Torque Pro czy komuś działa na innym programie na Androidzie? Na Torque nie działa więc trochę szkoda kaski na Torque Pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pro tez nie zadziała(na chomiku znajdziesz jak co). Nie każdy interfejs smiga z subaru. Ja miałem taka mała niebieską,musiałem wymienić się z kolegą co ma hondę(czarna).

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci mówiłem - mam kostkę, która działa u mnie w obu autach, działała też w Focusie 99. Kkm chcesz to wpadaj

jakoś mi to wypadło :) odezwę się w najbliższym tygodniu. :)

 

Z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...