Skocz do zawartości

Hamulce STI 06


mietek006

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu hamulce w Imprezie STi sa takie przeciętne ?? Przed zakupem samochodu sprzedawca wychwalał hamulce przygotowane przez firme Brembo. Po zakupie samochodu i po przetestowaniu hamulcow myslałem ze klocki trzeba dotrzec po jakims czasie wydawało mi sie ze klocki sa juz wytarte i nie ma czym hamowac...w serwisie powiedzieli ze wszytko jest ok. Moim zdaniem nie jest ok bo hamulce hamuja gorzej niz w megane2004 ktorym wczesniej jezdziłem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

Efektywność hamowania (droga hamowania) jest czymś innym, niż siła potrzebna na pedale hamulca w celu uzyskania odpowiedniego opóźnienia.

 

Testy STI wykazują bardzo dobrą drogę hamowania. (w zależności od testu 33 -36 m).

 

Nie wiem, jaką drogę hamowania ma Megane.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyc o cokolwiek że takie Megane nie hamuje. Jedyne co ma to bardzo silnie wpsomagany hamulec kompletnie bez czucia. STi ma o wiele trwardszy pedał zeby można było precyzyjnie dozować siłę hamowania.

 

Mam Megane i rzeczywiście jak ktoś nie czuje " bazy " to stwierdzi że w Meganie jest lepszy hamulec, bo nawet najmniejsze nacisniecie powoduje nagłe hamowanie, ja jeszcze mam dodatkowo BAS czyli asystent hamowania. Natomiast nijak to się ma do drogi hamowania, tak jak pisała Dyrekcja siła nacisku na pedał a droga hamowania to dwie rózne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to są cytryny na hydro - hamulec dwupozycyjny ON/OFF :-D

 

mój pug 307 ma tak samo. Jest to mocno irytujące, szczególnie jak się przesiadam z Imprezy, i przez pare kilometrów muszę się przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane ma super hamulce (jak na swoja klase aut) fakt ze ciezko sie hamuje bo pedał hamulca jest tak delikatny ze łatwo wyladowac na szybie.Pod tym wzgledem impreza STi to inna bajka . Jesli chodzi o skutecznosc hamowania imprezy STi to sa to moje subiektywne odczucia (zadnych testów nie przeprowadzałem) ale potwierdzone przez gazety motoryzacyjne ... A one takie testy przeprowadzały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos ta nowe specyfikacje imprezy STi. Ja mam ja od niecałego roku.Znajomy tez ma impreze STi06 i tez potwierdził moje zdanie o hamulcach . Ogladałem automaniaka (dokładnie moj syn go ogladał) i tam stwierdzili ze hamulce rozczarowuja wiec sorry cos jednak na rzeczy jest. !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc666 megany juz nie mam wiec odpada taki test a poza tym niestety jak zahamujesz tak w mojej subarynie z 200 do 0 to hamulce sa tak rozgrzane ze nastepne hamowania sa juz odczuwalnie gorsze...

Raczej bym prosił o opinie osob ktore jezdziły tym samochodem albo maja taki samochod .

 

Zeby nie było jakis niedomowien SUBARU IMPREZA WRX STI 06 JEST GENIALNA !!!!

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu hamulce w Imprezie STi sa takie przeciętne ?? Przed zakupem samochodu sprzedawca wychwalał hamulce przygotowane przez firme Brembo. Po zakupie samochodu i po przetestowaniu hamulcow myslałem ze klocki trzeba dotrzec po jakims czasie wydawało mi sie ze klocki sa juz wytarte i nie ma czym hamowac...w serwisie powiedzieli ze wszytko jest ok. Moim zdaniem nie jest ok bo hamulce hamuja gorzej niz w megane2004 ktorym wczesniej jezdziłem !!!

 

Gorzej niz przecietne sa klocki montowane seryjnie w STi. Wymien sobie na jakas lepsza mieszanke Taroxa lub Ferodo, a zobaczysz jak te hamulce potrafia hamowac.

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos ta nowe specyfikacje imprezy STi. Ja mam ja od niecałego roku.Znajomy tez ma impreze STi06 i tez potwierdził moje zdanie o hamulcach . Ogladałem automaniaka (dokładnie moj syn go ogladał) i tam stwierdzili ze hamulce rozczarowuja wiec sorry cos jednak na rzeczy jest. !!!!!

 

Niby dlaczego? A czego oni sie spodziewali? Ze przy ostrym hamowaniu tarcze odegraja piata symfonie Bethovena? Samochod zatrzymuje sie z duzych predkosci bez zarzutu i to kilka razy pod rzad (czego nie mozna powiedziec o hamulcach wielu niemieckich scigaczy). I tyle, albo az tyle. Co wiecej mozna skutecznie hamowac nie blokujac kol - co nie jest takie oczywiste dla np. przywolywanego tu Megane (mialem kiedys model 2.0 16V).

 

Jezdzilem tego lata Boxterem z ceramicznymi tarczami i samochod wcale nie przewyzszal STi (przynajmniej do tych 10-12 hamowan, jakie sie wykonuje na przecietnej 1 minutowej probie).

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość francuzow ma chyba takie hamulce, jak wsiadlem ostatnio do Clio mojej siostry, to też przy pierwszym hamowaniu zawisłm na pasach...

 

W pugu 206 podczas szybszej jazdy do tego stopnia mnie to denerwowało (bez ABS :arrow: co chwile blokowałem koła), że zdecydowałem się wyłączyć wspomaganie.

 

edit: miałem okazje pojeździć STi MY06 i nie uważam żeby hamulce były słabe, natomiast z różnych testów kojarze, że droga ham. wachała się od 33 do prawie 40m....Ciekawe czym to jest spowodowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...