Skocz do zawartości

PLEJADY 2016 - czyli odliczanie czas zacząć, dziś studniówka !!!!!!!!!


guma

Rekomendowane odpowiedzi

  Po przełomie Stephensonów parowozy unowocześniano, rosły ich rozmiary i możliwości. W 1930 r. potężne parowozy amerykańskie osiągały już 160 km/h i były w stanie ciągnąć 1000-tonowe składy. Największy, Big Boy, osiągnął maksymalną prędkość 202 km/h. Te dokonania poprzedziły liczne udoskonalenia: zwiększano kotły i ciśnienie pary, dodawano kolejne osie, rosła liczba cylindrów w silnikach. Dzięki tzw. silnikom sprzężonym lokomotywy stały się ekonomiczniejsze, a dzięki o wiele mocniejszemu hamulcowi pneumatycznemu – bezpieczniejsze. Jednak dopiero elektryczność sprawiła, że udało się przełamać ograniczenia, jakie narzuciły lokomotywom napędy parowy i spalinowy ;)

16288810.jpg

Edytowane przez MM555
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam kwestia konwoju z Warszawy. Może lista chętnych?  Ja bym ruszał około 8 z Lotosu przy A2 https://www.lotos.pl/858/p,25,s,674/dla_kierowcy/stacje_lotos/stacja_paliw_lotos_sf814_mop_brwinow_polnoc

Ayu - dopinam sie do naszego warszawskiego minikonwoju - jak jedziemy - A1, A2 i w Bydgoszy w lewo - 550 km. czy Plock, Torun Budgoszcz itd - 480. Moze sie ktos jeszcze znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak dopiero elektryczność sprawiła, że udało się przełamać ograniczenia, jakie narzuciły lokomotywom napędy parowy i spalinowy ;)

Czyli Tesla?

 

Raczej pendolino  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Elektycznoscia jechalem w Japonii 500. 300 to u nich osobowe sie wloka. Tak na marginesie

500 to chyba poduszka?

 

Ale magnetyczna nie parowa.

Czyli jeszcze sporo modów przed bebnem ;)

 

4.jpg_resize_1000x1000.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Elektycznoscia jechalem w Japonii 500. 300 to u nich osobowe sie wloka. Tak na marginesie

500 to chyba poduszka?

 

Ale magnetyczna nie parowa.

Czyli jeszcze sporo modów przed bebnem ;)

 

4.jpg_resize_1000x1000.jpg

 

Tylko jeszcze kolor (yeti), AWD trzeba gdzieś tam jakoś wcisnąć i gotowe ;)

Oby zdążył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Elektycznoscia jechalem w Japonii 500. 300 to u nich osobowe sie wloka. Tak na marginesie

500 to chyba poduszka?

 

Ale magnetyczna nie parowa.

Czyli jeszcze sporo modów przed bebnem ;)

 

4.jpg_resize_1000x1000.jpg

 

Tylko jeszcze kolor (yeti), AWD trzeba gdzieś tam jakoś wcisnąć i gotowe ;)

Oby zdążył :)

 

Testy dzwirżyno 2016 w innym malowaniu tak zwane nie legalne zapoznanie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak tam kwestia konwoju z Warszawy. Może lista chętnych?  Ja bym ruszał około 8 z Lotosu przy A2 https://www.lotos.pl/858/p,25,s,674/dla_kierowcy/stacje_lotos/stacja_paliw_lotos_sf814_mop_brwinow_polnoc

Ayu - dopinam sie do naszego warszawskiego minikonwoju - jak jedziemy - A1, A2 i w Bydgoszy w lewo - 550 km. czy Plock, Torun Budgoszcz itd - 480. Moze sie ktos jeszcze znajdzie

 

Ja na 90% też się dołącze. Na początku przyszłego tygodnia sie okaże.

 

Pzdr

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pchelek - PW wysłałem.

@Sadek_atm - ok czekamy na info.

 

Trasa wg mnie najlepsza to ta nr 4: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/87551-plejady-2016-trasa-dojazdu-od-w%C4%99z%C5%82a-stryk%C3%B3w/

O! Jeśli wybieracie nr 4 to ja chętnie się dołączę ;-) Gdzieś w Międzyrzeczy lub Gorzowie Wlk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy się trochę wystraszyli, kiedy ich dama zapytała o referencje :P

:D jak ktos ogarnia to i referencje sie znajda ;):P i nie musi to byc top 3 w bednarach czy wszystkie przejechane subariady :P

Ps dzieki BartZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale magnetyczna nie parowa.


Czyli zwykle kola i tory [na estakadzie]. Te pińćset pobili juz jakies 10 lat temu. Ale bylo tak szybko ze ci co jechali to nie mieli czasu dac bilety do sprawdzenia. Tradycyjnie jedzie sie 300. 500 to nowa moda.


Apropo konwoja to bedzie nas konwoj dwusamochodowy. Ciekawe. Nie wypalila ta wycieczka do Japonii. Przepraszam chetnych. Ale operacja mnie zmogla. Inna razą.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...