Skocz do zawartości

WRX Spec LPG


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już widzę tą zazdrość w oczach Kitajców

 

Te Kitajce pomogly wproadzic to rozwiazanie ;) Do tej pory stosowali to na ograniczona skale w Japonii w modelach takich jak Sambar czy R1. Wlasnie trwa wizytacja i maja ocenic projekt :)

 

Jakiej firmy instalacja? gdzie montowana - w Polsce czy w Niemczech?

 

Nazwy firmy nie pamietam, bo to jakas japonska, ale montowane bedzie w PL.

 

A czy w tym WRX jest mozliwosc jezdy na benzynie??

 

Jeszcze nie zapadla decyzja w tej kwestii. Rozwazana jest tez mozliwosc zamiany zbiornika na taki na gaz. Dzieki temu zasieg moglby sie jeszcze wydluzyc.

 

W UK mają Type 25, w Japonii Spec C i RA-R, a my Spec LPG.

 

Projekt powstaje przy wspolpracy importerow w calej Europie, tyle ze prym wiedzie SIP. Polityka firmy zrobila sie po prostu pro-ekologiczna.

Na tym etapie moze to zabrzmiec smiesznie, ale istnieja juz wstepne przymiarki do wprowadzenia alternatywnego paliwa do tych nowych diesli, co wejda za rok - olej z frytownic. Rozmowy trwaja juz z McDonald'sem, ktory na terenie naszego kraju musi pozbyc sie codziennie 30 tys l tego swinstwa oraz z BP (no coz, BP Polska ma siedzibe niedaleko SIPu ;) ) ktory moglby oferowac ta forme paliwa na swoich stacjach. Ale to narazie plany na dalsze lata.

 

W Krakowie jest WRX czy Sti na gaz?

 

WRX. W STI to by juz byla profanacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprofanowałem GTka, nic nie wybuchło i dalej jeżdżę. Bez żadnej różnicy na LPG i benz.

Kwestia dobrego ustawienia. A jak chcę poupalać na benzynce to sobie przełączam. :mrgreen:

Też twierdzę, że LPG to profanacja Subaru ale da się z tym żyć... :lol:

Wiem, wiem... ale co to jest za życie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX. W STI to by juz byla profanacja ;)

 

A w WRXie nie jest ? :mrgreen:

 

Jeszcze nie zapadla decyzja w tej kwestii. Rozwazana jest tez mozliwosc zamiany zbiornika na taki na gaz. Dzieki temu zasieg moglby sie jeszcze wydluzyc.

Zlikwidowanie możliwości jazdy na benzynie, jest delikatnie mówiąc pozbawione sensu. Takim autem będzie cięzko się poruszać po Europie, bo to, że w Polsce jest masa stacji LPG, nie oznacza, że wszędzie jest tak cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zapadla decyzja w tej kwestii. Rozwazana jest tez mozliwosc zamiany zbiornika na taki na gaz. Dzieki temu zasieg moglby sie jeszcze wydluzyc.

Zlikwidowanie możliwości jazdy na benzynie, jest delikatnie mówiąc pozbawione sensu. Takim autem będzie cięzko się poruszać po Europie, bo to, że w Polsce jest masa stacji LPG, nie oznacza, że wszędzie jest tak cacy.

 

Ale pamietaj o nowych dyrektywach unijnych odnosnie paliw ekologicznych. Wkrotce kazda stacja bedzie zobowiazana do posiadania przynajmniej jednego dystrybutora LPG i NPG, wiec problemu nie bedzie.

 

TJ, wszystkie auta beda mialy te plyte pod podwoziom ograniczajacym opory powietrza, czy tylko ten homologacyjny to ma? I co z tylnym spoilerem poprawiajacym wspolczynnik oporu powietrza? Bedzie w kazdym, w opcji, czy tylko w tym homologacyjnym?

 

Przy okazji warto wspomniec o specjalnym filtrze zastosowanym w tym aucie. To pierwsze auto z LPG jakie znam, ktoremu nie "wali jajami" z wydechu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietaj o nowych dyrektywach unijnych odnosnie paliw ekologicznych. Wkrotce kazda stacja bedzie zobowiazana do posiadania przynajmniej jednego dystrybutora LPG i NPG, wiec problemu nie bedzie.

 

A no chyba, że tak. Nie wiedziałem o tym.

 

Wiadomo coś na temat ewentualnej ceny takiego WRX'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

TJ, wszystkie auta beda mialy te plyte pod podwoziom ograniczajacym opory powietrza, czy tylko ten homologacyjny to ma? I co z tylnym spoilerem poprawiajacym wspolczynnik oporu powietrza? Bedzie w kazdym, w opcji, czy tylko w tym homologacyjnym?!

 

Jaką płytę?

 

Pod bagażnikiem? kevlar czy włókno szklane? Osłania zbiornik toroidalny?

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ, wszystkie auta beda mialy te plyte pod podwoziom ograniczajacym opory powietrza, czy tylko ten homologacyjny to ma?

 

Wszystkie. Jak slusznie zauwazyl maciekSubru, spelnia ona tez funkcje ochronna. Jest z kevlaru - produkcja tegoz zajmuje sie LK.

 

Cena, tak jak wspominalem, ok. 400EUR wiecej od zwyklego WRXa.

 

[EDIT] Co do spojlera, to raczej tylko egzemplarz homologacyjny go ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ta "spec LPG" bedzie miała odpowiednią instalację gazową (sekwencyjną - wtrysk gazu), a na takich instalacjach wozidło potrafi spalić mniej litrów gazu na 100km, niż benzyny na 100km! No chyba, że ktoś syf leje zamiast LPG to w tym wypadku w ogóle nie jedzie :lol: LPG jest "fajny", ale krzywdzić tak Imprezę... :!: :sad: :neutral: SZKODA!! To ma być na benzynę i tyle, O :mrgreen: Imprezy "spec LPG" to bym chyba nie zatankował (nawet bym zablokował dystrybutor, gdyby właściciel podjął próbę samotankowania) :twisted: hehh.. ale Legasia kombiwara to tankuję :roll: (klient nasz pannnn :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, wygląda to tak:

 

benzyna - wartość energetyczna [MJ/kg] 43,6-45, wartość oktanowa do 98 (Pb95 i Pb98)

ON - wartość energetyczna [MJ/kg] 45, wartość oktanowa ? ( :mrgreen: )

LPG - wartość energetyczna [MJ/kg] 50,4, wartość oktanowa 100-115 (a jak mieszanka zawiera więcej propanu to będzie miał LPG jeszcze więcej oktan, ale i więcej go zje... :wink:

CNG - wartość energetyczna [MJ/kg] 55,5, wartość oktanowa 110-120

 

źródło: http://www.rybacki.pl/query/query_lista.php?kat=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde belle.. czytam i nie wierze. Ale im dłużej czytam i myśle nad tym to bardziej mi to się realne wydaje. Ale.. ale jak to ... imprezą podjechać tak pod LPG na stacji i tryskać se gaz a później na tym gazie zrobić 6 sek do 100/h ? :)

 

Nie wiem nie wiem... Dziwnie mi się zrobiło... A taki fajny poranek miałem.

 

Przecież to LPG seryjne i do tego jeszcze tak dobrze działające... to ... to

 

To jak zmiana konstytucji, jak likwidacja kilku wyrytych na kamiennych tablicach przykazań, to jak zmiana płci, jak przerzucenie się na wegetarianizm...

 

Co za czasy.

 

Pora umierać

 

:???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...