Skocz do zawartości

Subaru Forester S Turbo + by Raflo


Raflo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym właścicielem od sierpnia 2015 roku tego białego forka . Autko sprawuję się znakomicie co do właściwości  jezdnych jest sztos , zdrowo się odpycha jak na jego gabaryty . Poniżej przedstawiam specyfikację auta :). Co do planów jest ich sporo wszytko wyjdzie z czasem :D

MODEL: Subaru Forester Turbo S 2000r
SILNIK: EJ20 2.0 Turbo Boxer
UKŁAD DOLOTOWY: Blow off Turbo Works
UKŁAD WYDECHOWY: Końcowy FK AutoMotive
ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: szyby,lusterka,centralny zamek
UKŁAD NAPĘDOWY: 4x4 AWD Manual
ZAWIESZENIE: sportowe sprężyny, Amorki
UKŁAD HAMULCOWY: Seria
ŚRODEK: Seria
CAR-AUDIO: jvc
MOC: Nie mierzona :P prawdopodobnie ponad 200KM coś dłubnięte było z tego co się dowiedziałem
KOŁA: 16" 215.60R16

INNE: LPG Stag 4 Qbox BASIC ,wtryski barracuda itp

 

post-24635-0-92647000-1453452748_thumb.jpg

post-24635-0-71662100-1453452777_thumb.jpg

post-24635-0-41708200-1453452814_thumb.jpg

post-24635-0-87767500-1453452849_thumb.jpg

post-24635-0-70482500-1453452883_thumb.jpg

post-24635-0-03265500-1453452922_thumb.jpg

post-24635-0-82901600-1453452959_thumb.jpg

post-24635-0-54784200-1453452995_thumb.jpg

post-24635-0-97918300-1453453030_thumb.jpg

post-24635-0-43634700-1453453063_thumb.jpg

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładny  :)  Czysty ;)  jaki przebieg?

Przebieg 228tys i nadal rośnie od kupna zrobiłem w sumie nie dużo bo ponad 8tys km w tym 4 razy po 1450km w jedną stronę , pomimo tego autko sprawowało się na trasie znakomicie zero awarii wycieków itp przebieg nie wiem czy jest oryginalny czy tez kręcony  na to nie zwracałem uwagi wiem ze auto posiada drugi nowy silnik  co do mocy na dniach podjadę na hamownie w celu zweryfikowania faktycznej mocy auta .Tak czy inaczej osiągi auta są ponad  przeciętne w stosunku do serii :)Co do wypadkowości auta nie stwierdziłem jakiś dzwonów itp jedynie drobne otarcia wgniecenia tylny zderzak jest trochę wgięty ale będę zmieniał na nowy .

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie biały kolor robi robotę bliżej lata robię w nim konserwacje podwozia i poprawki lakiernicze wiec wszytko będzie na cacy.Na dniach jeszcze będę wymieniał świece zapłonowe oraz przewody wysokiego napięcia i poprawię ręczny hamulec ,dodatkowo zrobię regulacje zaworów i wymiana uszczelek( pomimo że nie ma wycieków) nowe to nowe .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudę ogarnę ale tak jak pisałem bliżej lata póki co i tak władowałem ponad 5tys a jak wiadomo są inne ważniejsze rzeczy jak rodzina dom itp na ile będę mógł coś robić to będę robił . Nie mniej jednak chyba jak każdy pasjonata motoryzacji staram się dbać o auto jak to tylko jest możliwe i dopieszczać go jak tylko potrafię już nie mówiąc o jego modyfikacjach według własnego  widzimisię oczywiście bez żadnego WT :D


W końcu dziś udało mi  się nagrać jak pracuje blow off


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema pany wrzucam linki do filmików z moim forkiem jak się to odpycha .Póki co uczę się dopiero nim dobrze ruszać dlatego start jest jaki jest muszę wyczuć jeszcze auto itp wiec szału z startu nie ma :P pozdro

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co do mocy na dniach podjadę na hamownie w celu zweryfikowania faktycznej mocy auta

Jak już zmierzysz to się pochwal :D

 

 

UKŁAD HAMULCOWY: Seria

Tutaj bym pomyślał o hamulcu np  z wrx (dość tania modyfikacja a hamulce warto mieć porządniejsze)

 

Gratki Forka ... ostatnio faktycznie coraz więcej modzonych sturbo :D Cały czas mnie korci aby podnieść moc w moim do 230 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do mocy na dniach podjadę na hamownie w celu zweryfikowania faktycznej mocy auta

 

Jak już zmierzysz to się pochwal :D

UKŁAD HAMULCOWY: Seria

 

Tutaj bym pomyślał o hamulcu np  z wrx (dość tania modyfikacja a hamulce warto mieć porządniejsze)

 

Gratki Forka ... ostatnio faktycznie coraz więcej modzonych sturbo :D Cały czas mnie korci aby podnieść moc w moim do 230 :D

Wynikiem się pochwalę jak będzie czym :P co do hebli taka konwersja będzie jeśli mi te się skończą. Co do twoich przemyśleń idziesz dobrą drogą :D. Jak to się mówi apetyt rośnie w miarę jedzenia :). Jak ci się wydaje po moich filmikach jedzie coś mój forek czy osiągi ma jak seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ci się wydaje po moich filmikach jedzie coś mój forek czy osiągi ma jak seria?

 

7 s :D hee a tak serio to już nie wiem jak idzie seria :D

aaa i pałować z otwartymi drzwiami :P

Drzwi zamknięte były uchwyt był na szybie i przez to taki hałas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Gdańsku u Zdanowicza stoi S-turbo z przebiegiem 440 000 i pięknie wygląda :)

Taaa po jakimś kapelanie. "Wszyscy mówią o jakości a subaru je udowadnia" - gadałem z pracownikami o tej jeździe bezawaryjnej  ... ja to chyba trafiłem jakiś kiepski model


a tak na serio to albo ściema albo faktycznie zdarza się czasem nawet w subaru hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam czacze no fakt musi być jakiś wyjątkowy egzemplarz. Póki co mój białas również mnie nie zawiódł od kupna zrobiłem nim ponad 10tys w tym parę razy po prawie 1500km w jedna stronę i bez żadnych przygód i problemów. Jeśli fundusze pozwolą w tym roku zrobię go na 240-250KM i oby nadal smigał bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja przy kupnie auta nie dość że chciałem 4x4 itd to jeszcze miało byc japońskie. 

Oczywiście mając na uwadze że miałem mieć wóz 4x4 z silnikiem turbo benzyna ktoś by powiedział A4 1.8 w combi tylko nie trzeba długo szukać żeby zobaczyć jakoś audi ( takie solidne)w pierwszym lepszym a4 czy nawet 80 bo fotel kierowcy w którym nie istnieje lewy boczek od fotela to standard a ja mając forka i gs300 wiem czego sie po japońcach spodziewać (wcześniej sporo dłubałem w accordach) i jeszcze nigdy sie nie zawiodłem na japończyku.

Fakt raz chciałem spróbować czegoś innego i kupiłem sobie volvo v40 którego nie miałem nawet miesiąca bo jestem w stanie zrozumieć że używane może sie psuć ale bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...