Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY16 - Trójmiasto


Mateo231

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W sierpniu zeszłego roku odwiedziłem z Kolegą serwis Opla. Na czas naprawy, poszliśmy obejść sąsiednie salony samochodów m.in Subaru. Ku mojemu zdziwieniu na salonie stało nowiutkie WRX STI oraz BRZ, co najlepsze oba w czarnym kolorze. Przyjrzałem się WRXowi i oczy mi się "zaświeciły", obszedłem auto dookoła kilkukrotnie, usiadłem za kierownica i z ciężkim sercem wróciliśmy po Corsę do serwisu Opla. Kilka nieprzespanych nocy i znowu odwiedziłem salon Subaru. Po czym dowiedziałem się, że dzień wcześniej ów egzemplarz został sprzedany. Ja rozczarowany, zapytałem ile będę musiał czekać na swój. Pan mnie zwalił z nóg, mówiąc że czas oczekiwania to około 6 miesięcy. Znów wróciłem do domu i stwierdziłem, że jak mam czekać pół roku  to jednak się zdecyduje na coś innego. Jako fan niemieckiej motoryzacji rozważałem nad BMW 435i, Audi S3, Mercedes CLA 45 AMG oraz Golf VII R. Tylko w każdym było jakieś "ale", to za małe, to za drogie, a z kolei po przejażdżce Audi S3, stwierdziłem że ze sportem ma wspólnego tyle co nic. Cały kabaret rozegrał się na przestrzeni dwóch tygodni, więc w czwartek drugiego tygodnia po pierwszym ujrzeniu WRX pojechałem go zamówić... Oto i jest. Nawet nie odbywając jazd próbnych, bo nie było to możliwe (dziwne, jakoś w BMW mają 435i na testy, czy w Audi od ręki jest S3 dla zainteresowanych klientów). Dla ciekawskich: na stronie SIPu w zakładce Samochody DEMO znalazłem że takowe było dostępne w serwisie, który dostarczył moje czarne STI. Pytałem również, czy jest szansa aby ktoś chociaż przewiózł na prawym fotelu powiedziano mi, że Prezes pojechał tym STI (...uwaga) - do senatorium!

 

Co do wyposażenia, wybrałem wersje podstawową. Zdziwił mnie fakt, że lepiej wyposażona wersja jest pozbawiona spojlera, który przecież jest nieodzownym elementem tego modelu. Więc wybrałem spoiler :yahoo: Kolejna ciekawostka: po fakcie, gdy auto było już zamówione. Będąc w Niemczech w delegacji, zajechałem do serwisu i dowiedziałem się że nie ma żadnego problemu z wyborem wyposażenia i mógłbym kupić wersje z spoilerem oraz innymi dodatkami. Po półrocznym oczekiwaniu w końcu odebrałem autko, jako fajny akcent na początek 2016. Pojeździliśmy z kolegami przez wieczór, 70 km raptem zrobiłem, dziadkowym stylem docierając serducho. Następnego dnia rano, auto zostawiłem w rękach Marcina z SNB Gdańsk (tu serdeczne pozdrowienia za robotę!), wykonano pełną korektę, na aucie, niemożliwym jest dojrzeć jakiekolwiek niedokładności z użyciem profesjonalnego światłą podglądowego dla zainteresowanych. Wiele trzeba było poprawiać w tym "świeżym" aucie, wyszło że było już polerowane (amatorsko) przed odbiorem. Ale wracając do meritum, lakier po korekcie został zabezpieczony dwukrotnie powłoką japońskiego producenta Modesta, a dokładnie to produkt BC-04.

 

Co do planów... - Czas pokaże.

 

Zdjęcia:

 

od #1/5 - Dealer Zdanowicz ASO

od #6/8 - "Profesjonalne spolerowanie nowe auto"

od #9/14 - SNB Gdańsk (efekt po pracach)

 

 

post-24266-0-11012200-1453222443_thumb.jpg

post-24266-0-31994000-1453222444_thumb.jpg

post-24266-0-27598000-1453222445_thumb.jpg

post-24266-0-07837100-1453222446_thumb.jpg

post-24266-0-07972000-1453222447_thumb.jpg

post-24266-0-90399100-1453222447_thumb.jpg

post-24266-0-87523000-1453222448_thumb.jpg

post-24266-0-91221500-1453222449_thumb.jpg

post-24266-0-00860500-1453222461_thumb.jpg

post-24266-0-85388000-1453222461_thumb.jpg

post-24266-0-67189900-1453222462_thumb.jpg

post-24266-0-49346000-1453222463_thumb.jpg

post-24266-0-39412200-1453222464_thumb.jpg

post-24266-0-13839200-1453222465_thumb.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie stać mnie na nowy samochód (a co dopiero na STi) lubię czytać takie tematy. Piękny samochód, który nie jest nudny i oklepany tak jak te wymienione przez Ciebie wyżej. Dla mnie najładniejszym Subaru jest blobeye STi, ale te "współczesne" kształty Twojego wozu na pewno sprawiają że wszystkie oczy na ulicy podążają za nim. :) Nie wiem czy wypada, ale gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej i bezpiecznej jazdy. I pamiętaj żeby odmrugać biednemu studentowi w bug eye'u! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiele trzeba było poprawiać w tym "świeżym" aucie, wyszło że było już polerowane (amatorsko) przed odbiorem.

 

skąd ja to znam mam to prawie codziennie nowe auta przychodzą do mnie od dealera po pseudo polerce :biglol: . Gratuluję nowego auta ale muszę szczerze powiedzieć jak dla mnie to coraz gorzej wyglądają te nowe subaru (chodzi mi o "desing") i to nie jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super auto. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałes niebieskiego? ☺

Wiem że sti powinno być niebieskie ale to nie moje klimaty  dlatego też złotych felg na pewno też nie będzie.

 

 

E tam, brakuje świniacza :P

nie szpec auta,

byles w niedziele w RL ?

 

Tak to ja byłem.Chciałem się trochę na trasie przejechać i dotrzeć auto,a przy okazji zobaczyć parę subaraków w akcji.

 

 

Wiele trzeba było poprawiać w tym "świeżym" aucie, wyszło że było już polerowane (amatorsko) przed odbiorem.

 

skąd ja to znam mam to prawie codziennie nowe auta przychodzą do mnie od dealera po pseudo polerce :biglol: . Gratuluję nowego auta ale muszę szczerze powiedzieć jak dla mnie to coraz gorzej wyglądają te nowe subaru (chodzi mi o "desing") i to nie jest tylko moje zdanie.

Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje.Co kto lubi. Ja po pierwszej wizycie w salonie to i tak wiedziałem że go kupie bo tak mi się spodobał. :wub:

Gratuluje, frajda jest duża,

Będziesz przyciemniał tylne szyby ?

Będę. Jadę w czwartek w weekend wstawię zdjęcia. 

 

Miałem okazję zobaczyć auto na żywo, a nawet w nim usiąść :) Co tu dużo gadać- miazga!

Pozdrawiam i widzimy się tam gdzie się umawialiśmy :D

 

Widzimy się w niedziele. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będzie z kim się pościgać, tylko jak będzie lepsza pogoda bo wczoraj wypadłem z drogi.. mam nauczkę,

 

ps. ostatnio widziałem że jakaś miła Pani śmiga niebieskim nowym STI, widziałem ją koło "zieleniaka" i na Kartuskiej przy Auchan,

Edytowane przez dj_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wybrałeś subaru, parę miechów temu jeździłem jako pasażer w Golf R VII i porażka, dźwięk gówniany, fajne przyspieszenie bo miał DSG, ale nie chuć tak mocy jak w Subaru. Jak dla mnie porażka, też chciałem kupić VW, szukałem Golf R32, ale na szczęście w maju nie było żadnych ofert ciekawych więc padło na Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będzie z kim się pościgać, tylko jak będzie lepsza pogoda bo wczoraj wypadłem z drogi.. mam nauczkę,

 

ps. ostatnio widziałem że jakaś miła Pani śmiga niebieskim nowym STI, widziałem ją koło "zieleniaka" i na Kartuskiej przy Auchan,

Ja zawsze chętny ale jeszcze muszę dotrzeć go  i możemy trochę polatać.

 

Dobrze, że wybrałeś subaru, parę miechów temu jeździłem jako pasażer w Golf R VII i porażka, dźwięk gówniany, fajne przyspieszenie bo miał DSG, ale nie chuć tak mocy jak w Subaru. Jak dla mnie porażka, też chciałem kupić VW, szukałem Golf R32, ale na szczęście w maju nie było żadnych ofert ciekawych więc padło na Subaru.

 

Co prawda golfem 7 R nie jeździłem ale s3 miałem na jeździe próbnej i wrażenia miałem mieszane i teraz z perspektywy jak swoim pojeździłem to jestem zadowolony że subaru kupiłem.Inna frajda z jazdy tu jest 10 razy agresywniejsza a jeszcze nawet na sport sharp nie zapiąłem. No i co najbardziej do mnie za subaru przemawia to że moja matka nie osiągnie tego samego za kierownica co ja i trzeba trochę potrenować żeby wykrzesać z auta ta moc ,bo w audi przyciskasz gaz 4 strzały z tłumika(dla mnie pierdnięcia) i masz 200 km/h i tyle zero jakiejkolwiek frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...