Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY16 - Trójmiasto


Mateo231

Rekomendowane odpowiedzi

Merca też mam nowego i na gwarancji :) tylko chciałem samochód na codzień do jazdy ,więc co mi potym że go naprawią jak nie będę miał czym jezdzic , albo dadzą jakieś padło zastępcze ????

 

Umówmy sie Subaru jest piękne i wyjątkowe , ale bramek Kraków - Katowice nie zrobi w 12 minut , bo silnik sie rozleci trzymając cały czas buta w podłodze , a nie stety zdarzają mi sie takie sytuacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły czwartek pojechałem do Bytowa do firmy AutoHIT na oklejanie szyb tylnych. Przy okazji tego zabiegu okazało się ze szyby Subaru są oryginalnie dymione i dopiero tam się o tym dowiedziałem. W piątek, auto spędziło w SNB, gdzie zostało porządnie umyte. Poprosiłem kumpla aby cyknął mi kilka zdjęć poglądowych. A dziś pojechaliśmy razem na wymianę oleju więc już można lekko przycisnąć

GyLAeKI.jpg

wSYcnTl.jpg

OO7TeCX.jpg

Uj99k0D.jpg

 

 

Piękny samochodzik też sie zastanawiałem nad zakupem nowego modelu na codzień , ale dużo jeżdzę autostradą i to dosyć szybko jak sie spieszę , czyli prawie zawsze i rozsądek przed silnikiem wybrałem niemieckie AMG :)

Pozdrowionka i miłej jazdy :P

 

Też zastanawiałem się nad Mercedesem, ale CLA45 AMG jest dla mnie trochę za mały i za drogi w stosunku do tego co oferuje, a na C63 AMG mam na razie za małe obycie z szybkimi autami, no i de facto czymś trzeba będzie jeździć mając 35-40 lat. I stwierdziłem, że zostawię na razie do codziennej jazdy moje Paseratti w TDi, które oblatuje niemiecką A2 z gazem w podłodze i silnik nadal cały, a w przyszłym roku kupie sobie coś nowego do jazdy codziennej, finansując to pozostałym budżetem, który musiałbym dołożyć do zakupu mercedesa - tak o to będę miał dwa fajne aut.

 

PS: Jak serce mojego STI puknie w kalendarz to wcisnę magiczny przycisk na Keratroniku i zamówię assistance! :-)

PS2: Jutro jadę do Wawy i będzie idealna okazja na testy obciążeniowe na autostradzie. Mam nadzieje że poniżej 2,15H zejdę, bo znajomy dzierży takowy rekord.

 

Pozdro!
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie ile na maxa wyciąga , bo to mnie też ciekawi :P

 

Tak jak pisałem nie mam za dużo czasu na stanie na poboczu i czekanie na lawetę , a pózniej na naprawę dlatego zrezygnowałem z tego pięknego autka do jazdy na codzień :) chyba że mój znajomy bedzie chciał sprzedać swojego , a jemu sie szybko nudzą auta to moze jeszcze takiego kupie , tylko mając w garażu mam nadzieje coś pewniejszego w trasy :P

 

Teraz byłem w Niemczech wracając zrobiłem jakieś 1200 km z prędkością 200-270 i myśle że znając bolączkę Subaru było by mu cieżko :/

 

A tak wogóle to Twój samochodzik sie pięknie prezentuje :)

Edytowane przez Martinez3433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty wygląda pięknie, ale uroki czarnego koloru- ciężko go utrzymać w czystości.

A co do jazdy autostradowej nowym STI, pamiętam jak P. Mikiciuk przyjechał kręcić program na tor rallycrossowy w Toruniu Subaryną MY15. 

Nie wiem ile upalał na torze, ale wiem, że na powrocie w drodze do Wawy silnik powiedział "papa" właśnie na autostradzie. Są nawet zdjęcia jak go ładują na lawetę.

Mimo tego życzę bezawaryjności bo sprzęt cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ale mi sie wydaje że aż tak to źle nie jest , ktoś przecież to projektował i liczył wytrzymałość . A co do pana Mikiciuka to jak nie jego to nawet oleju mu sie pewnie nie chciało sprawdzić. Zreszta sam ze swojego doświadczenia wiem że takie auta lekko nie mają ostatnio jeździłem zastępczą BMW 5 i po 20000 tysiącach kilometrów już tak zawieszeniee tłukło jakby miał ze 200000.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możliwe, że tak było, że spece nawet nie sprawdzili poziomu oleju. Ale tego nie wiemy :P

Wiemy, była cała dyskusja na temat używania Subaru przez Pana redaktora... Sti dostali z pełnym poziomem oleju w KR, a potem przez cały dzień upalali i nie sprawdzili poziomu płynów, ot i cała zagadka...

 

A mnie się podoba na zdjęciu w wersji brudasek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest czysty...to garnitur , laptop i do biura.... :)

 

....a po pracy....dżinsy....bluza ...trampki.....i "wymarzony relaks...."   :yahoo:

 

....potem wraca się obłoconym autem do domu i jest git!!!! ..dlatego Subaru ma to coś w sobie.... :P

 

Życzę frajdy z jazdy.... po Autostradach tez... :biglol: , i aby autko służyło jak najdłużej...po prostu trzeba dbać i tyle ... ;)

Edytowane przez Barteq
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mRoZiOo, Jakie mocno łamał przepisy przez przesady ;) Zwłaszcza, że na autostradzie, a nie po mieście ;) Myślę, że każdy z nas jechał podobnymi prędkościami czy testował zakupiony samochód ;)

 

@@Mateo231, Piękna beSTIa ;) Marzenie taką posiadać im więcej widzę ich na ulicach tym bardziej mi się podoba ;) Ostatnio taką widziałem we Wrocławiu na skrzyżowaniu to ślinka cieknie, ale jeden minus był taki mimo, że sti to nie słychać było zbytnio :( Ciekaw jestem czy to wina seryjnego wydechu bo fakt faktem z kierownikiem troszkę polecieliśmy i mój forek go zagłuszał :( Hmm auto na gwarancji to chyba wydechów itd nie można ruszać ? Czy końcowy możesz bo nie wpływa to na osiągi itd tylko na dźwięk ? Pozdrawiam i życzę szerokości oraz mega zadowolenia z posiadania i użytkowania beSTI ;) Dbaj i pielęgnuj ją bo warto :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@Mateo231 ....i jak tam wrażenia z jazdy..... jakieś zmiany planujesz????.....

 

coś dołożyć ?... pooglądaj sobie czarnego STI w wątku..

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/44932-subaru-wrx-sti-my15/page-237#entry2403421

 

może coś Ci sie spodoba....

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Czy kolega się wczoraj na Grunwaldzkiej z moją żoną pozdrawiał? (srebrna Impreza GD)


Bardzo prawdopodobne, bo spotkałem kolegę w na Grunwaldzkiej ok 22 i trochę pogadaliśmy :) Jakieś zmiany w Subaraku już nawet zdążył zrobić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mRoZiOo, Jakie mocno łamał przepisy przez przesady ;) Zwłaszcza, że na autostradzie, a nie po mieście ;) Myślę, że każdy z nas jechał podobnymi prędkościami czy testował zakupiony samochód ;)

 

@@Mateo231, Piękna beSTIa ;) Marzenie taką posiadać im więcej widzę ich na ulicach tym bardziej mi się podoba ;) Ostatnio taką widziałem we Wrocławiu na skrzyżowaniu to ślinka cieknie, ale jeden minus był taki mimo, że sti to nie słychać było zbytnio :( Ciekaw jestem czy to wina seryjnego wydechu bo fakt faktem z kierownikiem troszkę polecieliśmy i mój forek go zagłuszał :( Hmm auto na gwarancji to chyba wydechów itd nie można ruszać ? Czy końcowy możesz bo nie wpływa to na osiągi itd tylko na dźwięk ? Pozdrawiam i życzę szerokości oraz mega zadowolenia z posiadania i użytkowania beSTI ;) Dbaj i pielęgnuj ją bo warto :) Pozdrawiam

No niestety nowe sti na twinscrollu nie bulgocze jak GD ale za to z dołu ładnie jedzie. W sumie to już zupełnie inna fura ale to samo dzieje się u innych producentów. Samochody robią się coraz cięższe i coraz bardziej "izolują" od drogi. Nowe jest nowe i błyszczące i pachnące ale ja jakoś mam większy szacunek do tego co było i obawiam się tego co nadchodzi w motoryzacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe STI na UE i USA nie jest na twinscrollu, to tylko JP. Wydech w serii jest dość cywilny choć moim zdaniem brzmi fajnie, po wstawieniu nieseryjnego wydechu będzie ryczał

Czyli tak naprawdę jak w GD seryjny wydech słychać, ale cywil ciuchutki, a wstawisz coś lepsze i masz bulgota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli tak naprawdę jak w GD seryjny wydech słychać, ale cywil ciuchutki, a wstawisz coś lepsze i masz bulgota :)

 

...nie jest taki cichy jak seria w lanosie (której w ogóle nie było słychać)..  jak już się wypalił trochę to słychać go dla mnie dość fajnie...

a przede wszystkim tak żeby był komfort jazdy w środku ...;)  - oczywiście to kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...