Skocz do zawartości

Gokarty sek vs kg


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ano traci się , dlatego też na zawodach stosuje się doważanie tak żeby szanse były równe. Albo przy użyciu ciężarków doczepianych do karta albo przy użyciu współczynników i przeliczania czasu. Doważanie fizyczne ma to do siebie że jakoś tam minimalnie zmienia się sposób prowadzenia karta, bo gdzieś trzeba doczepić te ciężarki zmieniając rozkład masy.

 

Inna sprawa że cięższy ma czasami lepiej, np w zakrętach może zyskać, ale też stracić na prostych. Zależy oczywiście ile cięższy.. 10kg różnicy nie robi jakichś kolosalnych różnic w każdym razie. 

 

A co do przeliczników to ja się spotkałem z takim:

Q = (masa -80)*0,013

AVG=AVGr - Q

 

AVGr - średnia czasów best lap

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy "dość regularnie" ne jednym torze w Krakowie i różnice między nami wahają się między 1-2s na okrążeniu (czas okrążenia 27-29s). Pomijając różnice w umiejętnościach czy "strategii" jazdy ;) to między najszybszym a najwolniejszym jest około 20-25kg różnicy wagi. 

 

Patrząc jednak na "dzieciaki" ważące 40-50kg (czyli połowę mnie) ich czasy oscylują w okolicach 26-27s.  

 

Widać też, że szybciej się napędzają na prostej (na torze jest jedna długa prosta), jednak karty podskakują im na zakrętach. 

 

Na zawodach doważają karty, jednak nie udało nam się jeszcze ich namówić, żeby doważyli nam je do naszych jazd. :(

 

Inna sprawa, że nierówno zjechana jedna opona potrafi zabrać sekundę na okrążeniu. 

 

Tor to http://www.gokarting.com.pl/

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bylismy w Sulechowie, bardzo fajny tor tam maja ( i akurat byl groupon) ja ~120kg 28.006 kolega ~85kg 27.450 akurat jeździła z nami jakas dziewczyna na oko 50kg i spokojnie robila niskie 26s....

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...