Skocz do zawartości

Przeplywka GT00


potas

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Poprzednia 7lat temu tez kupowałem od Xbike. Carfit, dlaczego twierdzisz, ze chinczyk?

To nie jest twierdzenie a jedynie przypuszczenia,tak samo co do innych możliwości i przyczyn awarii przepływek czyli dolotu i zwarcia w wiązce przepływki,silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, ze od Xbike, zeby z góry wykluczyć takie przypuszczenia. Natomiast nie wiem jak wyglądają chińskie, bo nikt nigdy mi takiej nie pokazał mówiąc pacz - chińszczyzna. Ta która kupiłem w mapteku (bo oryginalna, z która sprowadziłem auto ponoć wykazywała zużycie uniemożliwiajace poprawne zmapowanie) tez była taka sama, w takim samym kartoniku, nie do odróżnienia. Założyłem wiec, ze mam OEM. Ale ja sie nie znam na podróbkach - unikam ich. Moze jednak czegoś nie wiem, dlatego dopytuje. Moze sie mówi, ze Xbike sprzedaje dobrze podrobiona chinszczyzne? Czy możecie zatem po tych zdjeciach i pochodzeniu upewnić mnie co kupiłem?

Dolotu nie umiem sprawdzić. Nie wiem jakie punkty sa istotne, wiec nie wiem gdzie patrzeć. Zwarcia tez nie potrafię samodzielnie sprawdzić. No nic, nie pozostaje mi nic innego jak wizyta w mapteku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiększyć zdjęć, ale czy filtr powietrza jest seryjny?

U mnie padła jedna przepływka rok po zakupie auta już ze "sportową mokrą wkładką". Jak ją wyjąłem i zobaczyłem jak wygląda element pomiarowy(pył i olejek z filtra) to zmieniłem filtr na OEM, zakupiłem nową OEM przepływkę (za 280zł :D ) i pół roku już hula bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak tanio przeplywki dają? Ja póki co kupiłem sprawna używana OEM, zeby nie żałować jak znowu padnie. Ale jak padnie, to bede musiał kupic kolejna i moze kolejna, wiec jeśli jest gdzieś taniej OEM, to chętnie skorzystam. Daj namiar plizz.

 

Filtr jest seryjny.

 

A wracając do tematu, to znalazłem niezdecydowana przerwę na kablach do migacza prawego i zastanawiam sie, czy taka przerwa, która sie drażni z żarówka migacza podając do niej prąd ...z przerwami, to czy ona moze powodować na tyle istotne zaburzenia w obwodzie, ze przeplywka tego nie wytrzymała?

Przerwę oczywiscie usunąłem i czekam na dostawę przeplywki, ale jeśli to nie ona była przyczyna, to żegnaj przeplywko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zakupiłem nową OEM przepływkę (za 280zł :D ) i pół roku już hula bez problemów.

MariuS gdzie kupiles przeplywke za 280?

A ogólnie temat ogarnięty. Powodem była najprawdopodobniej niestabilne połączenie we wiązce migacza. Prawdopodobnie podczas jazdy dochodziło do iskrzenia na tym polaczeniu przy włączonym migaczu i stad awaria 2 przeplywek. Odkryłem to kiedy podczas jazdy na wizytę do Mapteku okazało się ze migacz, w którym dopiero co wymieniłem spalona żarówkę, znowu nie działa! Tym razem żarówka nie była spalona tylko po prostu przewód na dłużej stracił połączenie. Wymieniłem przewód, wczoraj przyszła kolejna przeplywka (używana), założyłem, przetestowałem na drodze i działa!!!

Edytowane przez potas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...