Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio chciałem sprawdzić ile będzie palił przy spokojnej jeździe i cały bak przejechałem jak dziadzia w kapeluszu. Więc szybka zmiana biegów, niskie obroty, hamowanie silnikiem……Po 500 km trzeba było zatankować i wyszło średnio 10l / 100km. Dla porównania jazda zdecydowanie bardziej ostro zdecydowane przyspieszanie i obroty do 6000rpm i spalanie między 10 a 11l/ 100 km – czyli prawie tyle samo.

O co tu chodzi? Nie zamierzam się stresować wolną jazdą i chcę mieć frajdę z jazdy więc koniec eksperymentów ale czy możecie technicznie wytłumaczyć takie zjawisko. W poprzednich autach przy spokojnej jeździe spalanie zdecydowanie spadało a tu prawie nic.

[/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem sprawdzić ile będzie palił przy spokojnej jeździe i cały bak przejechałem jak dziadzia w kapeluszu. Więc szybka zmiana biegów, niskie obroty, hamowanie silnikiem……Po 500 km trzeba było zatankować i wyszło średnio 10l / 100km. [/fade]

tez tak kiedys zrobilem w GT (raz mi sie udalo ale w polowie myslalem ze nie dam rady i sie poddam) i wyszlo 10.2 czy 10.5 latem po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,5XT MY08. Trasa; 1100 km z płd.Wlkp. do Świnoujścia (w tym przeprawa promowa ). 4 osoby, pełen bagaznik. Razem 15.5 godz. Średnia prędkość 71 km/h. W jedną strone puściutko, w drugą - duzy tłok na krajowej 11. Prędkość: raczej przepisowo, spokojnie; krajowe:120, "S":140 km/h, na A4: 170 i trochę 220 (ale karmnik głośno świszczy :lol: ). Więc wszystkiego po trochu, raczej spokojnie, prawie przepisowo :wink: . Średnie spalanie 11,5 l/100km. Zdecydowanie ma rację Apal:

wystarczy tylko delikatnie pieścić stopą pedał gazu i już
... A po mieście - nadal: 15 l/100km. :mrgreen: wroom, wroom, wroom :mrgreen: Gdy mnie ktoś pyta o spalanie, mówię: miedzy 12 a 15 l/100km. Wiedziałem o tym przed zakupem (z tego właśnie Forum) i teraz to się potwierdza, a więc, jak dla mnie wszystko jest OK!

 

P.S. cyt:"Unijna Strategia ograniczania emisji CO2 ..... celem Unii jest osiągnięcie poziomu 120 g CO2 na każdy przejechany kilometr, co odpowiada spalaniu paliwa na poziomie 4,5 l/100 km w przypadku samochodów z silnikiem wysokoprężnym, lub 5 l/100 km przez samochody z silnikiem benzynowym..."

 

Więc nie ma co liczyć - juz policzyli za nas i za kilka lat wszyscy będziemy jeździć na "gnojówce" i oszczędzać...

A wiecie, że średniej wielkości SUV w ciągu roku emituje tyle samo CO2, ile wypierduje 1(słownie: jedna) zdrowa unijna krowa (też w ciągu roku) :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś, nie chcę Cię dobijać, ale ostatnio po świątecznej wycieczce z Gdańska do Malborka zeszło mi do 8,2 l/100 km :cool:

na razie w mieście nadrobiłam do 8,4 l/100km, zobaczymy co będzie przed tankowaniem za jakieś 450km :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś, nie chcę Cię dobijać, ale ostatnio po świątecznej wycieczce z Gdańska do Malborka zeszło mi do 8,2 l/100 km

na razie w mieście nadrobiłam do 8,4 l/100km, zobaczymy co będzie przed tankowaniem za jakieś 450km

:shock: :shock: :shock: Winszuję wyniku! A już miałem nadzieję, że ja też umiem:

wystarczy tylko delikatnie pieścić stopą pedał gazu i już
Eeeeeeech, muszę jeszcze potrenować te pieszczoty... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, jak mój mąż wsiada, to średnia automatycznie rośnie. Ja mam manualną skrzynię i zmieniam biegi (najczęściej) poniżej 3 tys., hamuję silnikiem i nie pędzę jak widzę przed sobą czerwone światło. Jeżdżę dość szybko jak na warunki miejskie, ale bez przesady. Trasa z Gdańska do Gdyni, bo taką najczęściej pokonuję (praca) przez miasto, obwodnicą rzadko. Nie stoję w korkach, bo w Trójmieście nie ma wielkich korków tak jak w Wawie. Poprzedni właściciel też miał spalanie poniżej 10, w co nie chciałam uwierzyć w momencie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś napisał/a:

Stary, bo pedal gazu tu nie dziala w sytemie zero-jedynkowym

 

Jak??

 

Than_Junior, ma na mysli ze pedal gazu nie jest jak wlacznik on/off :P

 

Ja to wiem i czasem naprawde staram sie go traktowac delikatnie... tylko ze skoro spalanie nie spada (bo wynika z tego ze nie potrafie go zredukowac), to po co sie meczyc :D

 

[ Dodano: Czw Mar 27, 2008 6:27 am ]

BTW - Ty masz 3.0 wiec Tobie latwiej go lzej wciskac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj MY07 OBK 2.5 A/T pali średnio 12L V-Power 95. Jeżdzę głownie miasto + 12 km dojazd do niego drogą szybkiego ruchu gdzie zwykle jadę 160 kmh + powrót tą samą trasą.

Maksymalne średnie spalanie wyniosło 15 L.

Minimalne udało mi się osiągnąć na strasie 280 km, po drogach jednojezniowych w terenie niezabudowanym, przy prędkościach 80-100 km/h. Wysniosło ono wtedy 8,4 L - jestem z siebie dumny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...