Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

WRX 2,5T - trasa autostradowa z prędkością ok 120-130km/h (wedle GPS) - ok 9-9,5L (trasa z Chorwacji do PL);

- jazda po górach i serpentynach - ok 9,5 -10L

oczywiście był to wyjazd turystyczny więc bez "napinki" i ścigania ale też się nie tarabaniłem.

dystans w sumie 4,5tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zrobiłem właśnie ca 1000km po trasie z włączonym tempomatem, ustawionym na okolice 125km/h (GPSowe 120), trzy pasy równej jak stół autostrady, bez żadnych przyspieszeń poza włączaniem się do ruchu... Sprawność emeryta zdobyta. Spalanie z całego odcinka (3 pełne baki) wyszło 12.6, 12.7, 11.7 l/100 (droga powrotna jakby z górki) po zliczeniu... i o dziwo mi się to pokrywa z wyliczeniami komputera pokładowego(oczywiście klima włączona na max cały czas). Nie da się tym samochodem zejść niżej niż to, chyba że jadąc 90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz chciałem sprawdzić jak to będzie w trasie. Spokojna, równa jazda DK10 i A1 i kilka km lokalnymi drogami. Wg wskazań licznikowych prędkość 110 -120 km/h. Spalanie 10,65l/100.

 

Przepraszam za pomyłkę. Poprawna wartość to 9,46 l /100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja impreza 03 2.0 NA wciąga od 11 do 14 litrów LPG/100km... piszę dokładnie, że na 100 bo czasami mam wrażenie, że niektórzy podają średnie spalanie z 50 - 80 km :P

Wyjaśnijcie jakim cudem auto z napędem na 4 koła o wadze grubo ponad 1300kg (do tego przynajmniej kierowca bo bez niego ciężko zmierzyć spalanie) może spalić poniżej 10L LPG/100?? W średnią wyliczoną tylko na autostradzie przy 110km/h to jeszcze mogę uwierzyć ale w średnią realną... nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja impreza 03 2.0 NA wciąga od 11 do 14 litrów LPG/100km... piszę dokładnie, że na 100 bo czasami mam wrażenie, że niektórzy podają średnie spalanie z 50 - 80 km :P

Wyjaśnijcie jakim cudem auto z napędem na 4 koła o wadze grubo ponad 1300kg (do tego przynajmniej kierowca bo bez niego ciężko zmierzyć spalanie) może spalić poniżej 10L LPG/100?? W średnią wyliczoną tylko na autostradzie przy 110km/h to jeszcze mogę uwierzyć ale w średnią realną... nie bardzo.

Zalezy to od wielu czynnikow ,twoja noga,jaki gaz ,ja na trasie 3600km jadac 4 osoby dorosle ,ful zaladowany jadac po gorach Alpy,po autobanie i miescie przez kilka dni ruszajac rano zimnym silnikiem czyli spala wiecej spoko zmiescilem sie w 9,5L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ricardo, ciekawe w takim razie ile BP by Ci spalił...7?? Przy takim obciążeniu to możliwe??

Rozumiem, że spalanie zależy od wielu czynników ale skąd takie rozbierzności, że jedni mieszczą się poniżej 10 inni (w tym ja) w granicach 12-14... Przecież nasze stare subarki (piszę o wlnossących imprezach i forkach) nie mają specjalnie oszczędnych silników do tego napęd na 4 kapcie i waga swoje też robi... może niech sie wypowie jakiś gazownik o co tutaj chodzi.

Jesli ktoś mi wyreguluje gaz żeby spalanie mieściło się w 10L i auto jechało jak na benzynie to jestem w stanie zrobić test i pojechać w Polskę na regulację :P ale jak się nie uda liczę na zwrot dzięgów za podróż ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziek jest to mozliwe bo po jakiego grzyba ludzie maja sciemniac, mnie chodzi aby bylo dobrze i zostawalo w kieszeni za wydane paliwo :P ten wynik jest robiony na Subrce zony My99 jest naprawde dobrej jakosci zrobiona instalacja w doskonalym servisie gazowym ,gdzie chlopaki wiedza co robia ,robione tam juz mam ktores autko i wszystko chodzi lala jutro jade do kolejnego przegladu ktory sie robi co 10tys km wymieniaja filtry ustawiaja parametry itd, ,ale niestety za to trzeba wycalowac kase ktora sie zwraca jak sie jezdzi bo jak w ciagu roku robisz 5tys km to szkoda zachodu,teraz mysle o zagazowaniu mojego WRX My05 w tym samym servisie tylko niektore podzespoly beda inne bo ma wiecej mocy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy H6 AT 2006r:

- trasa (między 100 a 120, na autostradzie 140) - do 9l/100

- jazda w trybie 'ale się cieszę że wreszcie mam H6' - do 12l/100 ;)

- spokojna jazda w mieście (Si-drive na ), trochę korków, krótkie odcinki - do 11.8-12.5l/100

 

Póki co od zakupu komp pokazuje 10.6/100 :D W mieście Si-drive przestawiam na I, w tasie na S. S# jeszcze nie używałem, póki co się boję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemęczyłem się czały tydzień jak ostatni kapelusz / emeryt / kursant. Baaaardzo delikatnie z gazem + wyłączanie sinika na skrzyżowaniu, gdy długo czeka się na zmianę świateł.

 

Spalanie benzyzy po mieście: 11.4 l/100 km. :)

Spalanie gazu po mieście 0.0 l/100 km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie benzyzy po mieście: 11.4 l/100 km. Spalanie gazu po mieście 0.0 l/100 km

Czyli motyw z tego prosty - chcesz zaoszczędzić na LPG - jeździj na BP

 

Ja ostatnio wyjeździłem bak LPG na trasie... bez wariacji, spokojnie, prawie nie przekraczając 3 tyś obr. - wynik: 11,5 LPG (Impreza 2.0 NA 125KM)

Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie benzyzy po mieście: 11.4 l/100 km. Spalanie gazu po mieście 0.0 l/100 km

Czyli motyw z tego prosty - chcesz zaoszczędzić na LPG - jeździj na BP

Żeby było jasne: u mnie w aucie instalacja gazowa składa się z:

- padału gazu

- linki gazu.

I wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy kombi 2.0 DOHC, stale i niezmiennie 8,6l. Jeżdzę dużo, ok. 800km tygodniowo, 500 to trasa reszta to krótkie odcinki od kilku do kilkunastu km. Rekord to 7,2l na trasie Dąbrowa Górnicza - Stryków, na "gierkówce" jechałem 120km/h z włączonym tempomatem, potem od Piotrkowa przez Koluszki, Brzeziny nie więcej jak 90km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...