Skocz do zawartości

amortyzatory tylne samopoziomujace outback 2005 2,5


bar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Outbacka 2005 2,5 NA MT, amorki z tyłu słabo trzymają, tył siedzi. Numer sls-ów u mnie 20365AG020

Mam pytanie może ktoś wie czy amorki z polifta diesla numer 2063654AG300 podejdą do mnie?

Na pierwszy rzut oka i zdrowy rozum wydaje się że powinny mechanicznie pasować.

Na zdjęciach wyglądają identycznie, lift chyba nie dotyczył zawieszenia, a inny silnik raczej nie ma wpływu na amorki tylnie.

Czym te amortyzatory się różnią? Czy mają inną charakterystykę?

Inny szalony pomysł jaki mi przyszedł do głowy to wsadzenie amorków z IV generacji z diesla 

One już mają inną budowę, a mianowicie dolne tuleje są szersze ( zawsze można przyciąć) sprężyna ma mniejszą średnicę i pytanie zasadnicze jak z długością i siłą amorka i czy górne mocowanie podejdzie do III gen.

Jeśli dało by się wsadzić go po nawet niedużych przeróbkach to czy buda stała by tak jak powinna, czy tył nie siadłby, albo by był za wysoko? Jeśli za nisko to zawsze dystanse można wsadzić.

Może ktoś próbował taką operację zrobić? 

Pozdrawiam i czekam na odzew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, okoń1978r napisał:

Witam. Posiadam Outbacka 2005 2,5 NA MT, amorki z tyłu słabo trzymają, tył siedzi. Numer sls-ów u mnie 20365AG020

Mam pytanie może ktoś wie czy amorki z polifta diesla numer 2063654AG300 podejdą do mnie?

Na pierwszy rzut oka i zdrowy rozum wydaje się że powinny mechanicznie pasować.

Na zdjęciach wyglądają identycznie, lift chyba nie dotyczył zawieszenia, a inny silnik raczej nie ma wpływu na amorki tylnie.

Czym te amortyzatory się różnią? Czy mają inną charakterystykę?

Inny szalony pomysł jaki mi przyszedł do głowy to wsadzenie amorków z IV generacji z diesla 

One już mają inną budowę, a mianowicie dolne tuleje są szersze ( zawsze można przyciąć) sprężyna ma mniejszą średnicę i pytanie zasadnicze jak z długością i siłą amorka i czy górne mocowanie podejdzie do III gen.

Jeśli dało by się wsadzić go po nawet niedużych przeróbkach to czy buda stała by tak jak powinna, czy tył nie siadłby, albo by był za wysoko? Jeśli za nisko to zawsze dystanse można wsadzić.

Może ktoś próbował taką operację zrobić? 

Pozdrawiam i czekam na odzew

 

Są zamienniki Peddersy czy jak to się piszę, był temat na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, okoń1978r napisał:

Numer sls-ów u mnie 20365AG020

 

Dla 20365AG020 system wyszukuje:

 

image.thumb.png.f1799f48e92c3e8277c95f8fafcddf0c.png

 

A dla 20365AG300 takie:

 

image.thumb.png.507548e07f44c9b769b2a8225b829b3f.png

 

Zamiennik Kayaba jest taki sam więc teoretycznie powinny być wymienne..

 

 

 

Edytowane przez czekker
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, okoń1978r napisał:

Sprężyny są całe, były wymieniane przez poprzedniego właściciela ok. 50 tyś km temu. Wymieniał je warsztat w Klebarku wielkim koło Olsztyna. Oni się na subaru znają więc raczej dobrze dobrali typ sprężyn. 

oj można się zdziwić, ja kupiłem samochód serwisowany w warsztacie z Łancuta i tyle druciarstawa to ja dawno nie widziałem.

Sprężyny sprawdź, czy nie są popękane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lutek34 napisał:

szczerze wątpie, żeby zamiennik KYB 341354 był identyczny w działaniu jak oryginał

 

Pełna zgoda, do oryginalnych SLS nie mają startu (no może poza ceną ;))

Chodziło o to, że jeżeli ten sam zamiennik jest proponowany zarówno dla 20365AG020 jak i 20365AG300 to pewnie te OEM można stosować zamiennie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...