Skocz do zawartości

amortyzatory tylne samopoziomujace outback 2005 2,5


bar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jak w temacie... skończyły się tylne amortyzatory. Zamienników  podobno brak, a w ASO 1980,00zł sztuka !!!

Jeśli ktoś wie o zamienniku lub regeneracji to będę wdzięczny.

Ktoś kiedys opisywał o zamianie samopoziomu na zwykły amortyzator lecz nie dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

występują do Outbacka  zamienniki sls z Peddersa, podobnie jak do Forka SG i  SH
 

 

Zamienniki czyli amortyzatory bez SLS + odpowiednie sprężyny. Dostaniesz w cenie 1 800 zł za komplet.

Jeśli chcesz oryginały to zapytaj w Nowym Sączu :)

Regeneracji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

czy to już pora na wymianę amortyzatorów ? tył zdecydowanie niżej siedzi ale jeszcze nie ma tragedii

Nikt tu nie ma szklanej kuli ;)

 

W moim też tył siedział niżej przez jakiś czas, wymieniłam amory na oryginały i się ... nie poprawiło, wymieniłam też sprężyny. Nic. Założyłam podkładki i jest idealnie. Tylko ja mam w bagażniku zbiornik gazu. Do tej pory nie wiem dlaczego miałby ten zbiornik przeszkadzać amorom w prawidłowym działaniu....

 

Polecam w tym temacie udać się do carfita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy to już pora na wymianę amortyzatorów ? tył zdecydowanie niżej siedzi ale jeszcze nie ma tragedii

Nikt tu nie ma szklanej kuli ;)

 

W moim też tył siedział niżej przez jakiś czas, wymieniłam amory na oryginały i się ... nie poprawiło, wymieniłam też sprężyny. Nic. Założyłam podkładki i jest idealnie. Tylko ja mam w bagażniku zbiornik gazu. Do tej pory nie wiem dlaczego miałby ten zbiornik przeszkadzać amorom w prawidłowym działaniu....

 

Polecam w tym temacie udać się do carfita ;)

@Aga, pamiętasz jakiej grubości podkładki masz założone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbadałem dziś amortyzatory to wyszło 81 i 84 % sprawności , ja też mam lpg więc to może tego wina  że dupa jest niżej, zawsze to ok 70kg przy pełnym zbiorniku dodatkowo jest

 

 

tez prosiłbym o info od użytkowniczki Aga  jak grubość podkładek założyłaś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbadałem dziś amortyzatory to wyszło 81 i 84 % sprawności , ja też mam lpg więc to może tego wina że dupa jest niżej, zawsze to ok 70kg przy pełnym zbiorniku dodatkowo jest

 

 

tez prosiłbym o info od użytkowniczki Aga jak grubość podkładek założyłaś

Ja miałem też takie wyniki a jeden amorek nie trzymał nawet pociekł olej z niego Przy samopoziomujacych amorach wyniki ze stacji diagnostycznych przekłamują nie sugeruje się nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność SLSów można określić doświadczalnie po załadowaniu bagażnika i przejechaniu się kawałek, nigdy nie sugerowałam się badaniem ich sprawności. Dlatego nie wiem, jak się ma butla z gazem w bagażniku do obniżenia tyłu OBKa w porównaniu z przodem.

U mnie różnica w przestrzeni między kołem i nadkolem wynosiła 1,7 cm w stosunku do przodu. Było to widoczne "na oko". Po założeniu podkładek na tył (nie pamiętam ile mają dokładnie, ale około 1 cm - jeżeli da się to sprawdzić na podnośniku to dam znać) zdecydowanie się poprawiło, jest równo i wystarczająco wysoko.

Podkładki zakładałam u Carfita.e

 

edit:

po wymianie SLSów na nowe poprawiło się prowadzenie OBKa, to na pewno (nawet ja zauważyłam :D ) ... po założeniu podkładek nie pogorszyło się. Edwin dobrał mi maksymalnie grube podkładki, żeby auto nie straciło na stabilności w zakrętach i tak właśnie jest. Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zestawie Pedders tył idzie do góry, tzn czy będzie tak samo jak na nowych amorach sls? Czy trzeba pomimo tego zastosować taką podkładkę (auto bez gazu)?

 

Ok, w innym wątku barszczewiak napisał, że fura idzie do góry, już wszystko jasne;)

Edytowane przez MikeZorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zestawie Pedders tył idzie do góry, tzn czy będzie tak samo jak na nowych amorach sls? Czy trzeba pomimo tego zastosować taką podkładkę (auto bez gazu)?

 

Ok, w innym wątku barszczewiak napisał, że fura idzie do góry, już wszystko jasne;)

Dokładnie kolego. Tył poszedł do góry. Bez podkładek też było by dobrze Komplet podkładek 50 zł Mocowanie i osłona pasują ze starego amora Jak nie masz gazu to ich nie montój będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...