Skocz do zawartości

Konkurs - zbieram lajki dla Henryka -


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj się nie bawię w takie rzeczy ale tym razem jest inaczej.

Temat całkowicie... tak wiem, tak mam dres, dwa mam, jeden kościołowy... wstyd mi ale takie życie...

Przez 1,5 roku ratowałem od upadku totalnego BMW e30 318is, wyrwaną płytkarzowi, który ciągał biednym autem przyczepę z gruzem a to wszystko napędzał LPG...

Szło jak po grudzie, masakra, wszystko było nie tak jak należy, do wymiany było wszystko co tylko być mogło aktualnie rozglądam się za silnikiem, gdyż ten ma 300tys. i jakieś 25 startów w zawodach za sobą...

W tym miesiącu nastąpiła najbardziej widowiskowa metamorfoza tzn. oklejenie a wzorem było oklejenie BMW e30 M3 z roku 1987 z rajdu Korsyki oraz samochód otrzymał "sportowe" badanie techniczne.

 

Auto jest aktualnie prawdziwą rajdówką, z klatką, interkomem, zawieszeniem sportowym... no zabawka dla dużych chłopców. Niestety nie jest Subaru więc jakoś trzeba było połączyć ze sobą miłość do Subaru i życie czyli możliwości budżetowe pozwalające na budowę zabawki na bazie BMW.

 

Z pomocą przyszedł w 1987 roku Prodrive ;)

 

post-698-0-90969000-1443100523_thumb.jpg

 

prawie jak Subaru no nie?

post-698-0-05631200-1443100541_thumb.jpg

 

Choć projekt wygląda dość prosto, dwie firmy się wyłożyły a ostatnia się naprawdę namęczyła aby dostosować oklejenie do znacznie odbiegającej od M3 zwykłej e30 coupe.

 

I teraz do rzeczy...

Jeżeli się wam projekt podoba, bardzo proszę o "polajkowanie" Henryka.

Nagrodą jest sesja zdjęciowa i publikacja wraz z opisem w Rally and Race.

Oklejenie jest na aucie od 2 tygodni w tym czasie auto zdążyło wygrać jeden rajd... starty w kolejnych spowoduje, że już nigdy nie będzie auto wyglądało jak teraz... no czasem się dzwoni i już nie jest tak pięknie oslabiony.gif

 

 

https://www.facebook...?type=3

 

 

 

I dodatkowe parę zdjęć projektu na zachętę.

post-698-0-82266800-1443100445_thumb.jpg

post-698-0-15693600-1443100461_thumb.jpg

post-698-0-28005800-1443100473_thumb.png

post-698-0-97834200-1443100608_thumb.jpg

 

Z góry dziękuję za wasze głosy wink.gif

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie ma mnie na facebooku, ale historia o dresach (zwłaszcza tym kościołowym) bardzo mi się spodobała, więc za pośrednictwem mej kochanej małżonki zaraz wyślę lajka, czy też zalajkuje (wybacz Chojny, ale ta terminologia facebookowa jest mi obca)

A samo autko prezentuje się bardzo fajnie, nawet jeżeli nie jest to subaryna :) Aha, i klik w zielone za pasję do ratowania starego BMW i doprowadzenie go do obecnego stanu - hmmm, czy to temat do nielegala, czy tam tylko subaraki trafiają :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło 25 sms-ów z linkiem do moich znajomych. Mam nadzieję, że będzie feedback ;)

chojny juz dziękował

 

lajk ode mnie z Twojego polecenia tez poszedł. 

 

 

 

enryk przeszedł do kolejnego etapu!!

 

 

 

gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 maszyna nie do zdarcia. Mialem kilka lat, cos tam rzeźbiłem - wiem co mówię. Silnik został b18 czy jakiś swap był?

 

 

...by Tapapapapatatalaka

 

 

To jest oryginalny 318is więc na pokładzie oczywiście M42b18.  ;)

 

Jak ten silnik padnie a ma już około 300tys. przejechane to zbuduje kolejny M42b18. 

 

 

Bardzo lubię ten silnik i lekkość konstrukcji samochodu jako całości, nie chce tego psuć jakimś klocem na przedniej osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz... m42b18 czyli osiągi m20b20 zamknięte w mniejszej masie. Około roku śmigałem beemka z tym silnikiem i bylem zachwycony. Następnie zmienilem na m50b25 w e34 i do dzisiaj to mój ulubieniec (kiedyś do niego wrócę). Żadne m52 i m54... Sorry za ot.

 

Ps. Chwal się osiągnięciami

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...