Skocz do zawartości

Ręczny włącznik wentylatora chłodnicy


BladeRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem szukajką więc pytam. Pacjent - silnik STi '03 EUDM

 

Gdzie znajduje się czujnik temperatury płynu chłodzącego? I jakiego typu jest (i ile pinowy)?

Czy jest to czujnik 3-pin znajdujący się pod alternatorem (w kierunku podszybia)?

 

Pytam bo chcę zrobić ręczny włącznik wentylatora chłodnicy ;)

 

Czy to będzie czujnik oznaczony na schemacie numerem 12?

571494903609.png

Edytowane przez Marcin BladeRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co co da ten czujnik. Podepnij jeden kabel centralnie od wiatraków i zrób przełącznik w kabinie albo od wiatraka albo od przekaźnika z pod maski. Chciałem tak Robic u siebie ale nie zdążyłem.

 

Dokładnie, weź dorwij jakiś główny PLUS puść go przez włącznik w kabinie i do przekaźnika podaj... o ile tak jest sterowany  :P

 

No nie do końca chyba :). Nie wiem jak w GT, ale w new age specjaliści mówią, że:

 

po każdym uruchomieniu przełącznika , murowany check engine " radiator fan delay"    :P . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

w gtku wystarczy dać + na przekaznik pod maską

Możesz podpowiedzieć coś więcej ?Dzisiaj próbowałem to zrobić w gc8ra i są 4 przekaźniki went. Subfan1,subfan2,mainfan1 i mainfan2.na przekaźnika nie ma schematu działania więc sciagnalem pokrywę i wykminilem że po podaniu +i- na małe wtyki cewka zwiera 2duze wtyki.

Może ktoś podpowiedzieć czy wystarczy dać + na mały wtyk żeby zalaczylo wentylator i nie wywołało żadnych błędów,i na który przekaźnik z tych czterech bo jak próbowałem to udawało mi się włączyć tylko lewy a jak silnik się zagrzeje to działają oba.

Straciłem kilka godzin na szukaniu tego na forum ale nic dokładnego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...