Skocz do zawartości

KUPNO OUTBACKA 09/2010


jakub87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 Dzisiaj miałem okazje przetestować subaru Outbacka z 2010 roku  i w porównaniu do mojego auta jakim jest Outlander bardzo mi się spodobał tym bardziej , że wersja bogato wyposażona. Jest to niestety silnik 2,0 D i tu z każdym kolejnym przeczytanem postem w internecie zaczynam się poważnie zastanawiać, chociaż poza tym auto jak dla mnie idealne.Poniżej opis auta..sprzedaje jeden z komisów w Toruniu/Łysomice:

Auto zakupione w polskim salonie, utrzymane w stanie bardzo dobrym pod każdym względem, na bieżąco serwisowane w ASO Subaru. Posiada pełną historię serwisową.
W 2012r. w aucie został wymieniony silnik na nowy z powodu jego uszkodzenia przy wymianie świec żarowych.
Wymiana oleju i filtrów zanotowana w ASO przy przebiegu 120 000 km w listopadzie 2014.
Przeprowadzona została udokumentowana wymiana zaworu EGR na nowy przy przebiegu 128 000 km w kwietniu 2015.

 Teraz pytanie czy warto? Co sądzicie? Czy nowy silnik prawdopodobnie z 2012 roku będzie trwalszy i nie będzie z nim aż takich problemów? O co warto się jeszcze w seriwise subaru zapytać? Za pomoc dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z roku 2012 nie należy już do "grupy podwyższonego ryzyka". Dodatkowo, jeśli pełna historia serwisowa w ASO (wszystkie przeglądy tam robione), to zupełnie bym się tym tematem nie martwił. Jeśli auto Ci odpowiada - brać, jeździć, cieszyć się i uczestniczyć w życiu The Forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Teraz pytanie czy warto? Co sądzicie? Czy nowy silnik prawdopodobnie z 2012 roku będzie trwalszy i nie będzie z nim aż takich problemów? O co warto się jeszcze w seriwise subaru zapytać? Za pomoc dziękuje

 

Nie ma na to dowodów. Mój serwis naprawiał już kilka silników w MY12 :mellow:. Spytać się warto co oni na to jak padnie silnik, ale pewnie odeślą do SIP.

Szukałbym 2.5i i założył gaz, taniej, przyjemniej i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony kupiony w Polskim salonie i cały czas serwisowany , silinik wymieniony więc z tego  co czytam serwis uwzględnia naprawy nawet po gwarancji o ile był regularnie serwisowany w ASO z drugiej strony odbierać sobie przyjemność z jazdy tak fajnym autem i zastanawiać się czy wszystko będzie ok i czy silnik nie padnie daje dużo do myślenia. Tak jak ktoś wcześniej pisał, w poniedziałek będę rozmawiać z serwisem i zobaczę jak podchodzą do tematu. Cholera chyba drugi raz silnik nie może walnąć ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisy mają opcję dobezpieczenia auta , gwarancji. Zobacz bo może się udać. Jak kupowałem swojego to któryś ubezpieczyciel dawał gwarancję na wał i blok.

Finalnie tego nie kupiłem bo salon nie miał podpisanej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Komisy mają opcję dobezpieczenia auta , gwarancji
 

Parę takich opcji doubezpieczenia sprawdzałem i warunki są b.nieciekawe:kłopot z realizacją i b.niskie sumy ubezpieczenia. Raczej gra niewarta świeczki.Lepiej zainwestować kasę w dobry przegląd przedsprzedażny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komisy mają opcję dobezpieczenia auta , gwarancji
 

Parę takich opcji doubezpieczenia sprawdzałem i warunki są b.nieciekawe:kłopot z realizacją i b.niskie sumy ubezpieczenia. Raczej gra niewarta świeczki.Lepiej zainwestować kasę w dobry przegląd przedsprzedażny.

 

 

To raz, dwa wątpię, żeby takie ubezpieczenie mozna było kupic na auto którego gwarancja skończyła się  ... 2 lata temu. Nawet jak silnik był wymieniony w 2012r, to już 3 lata temu, więc sporo.

Przegląd przedsprzedażny w kontekście padu silnika nie powie za wiele, tzn powie, czy już szykować kasę na najbliższy tydzień, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...