Skocz do zawartości

Wycieczka Grecja?


dammmian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Ponieważ w tym roku od dawien dawna udało mi się wszystkie rzeczy prywatne dograć, chcę gdzieś odpocząć.

Plan jest Grecja, ponieważ zawsze mnie jakoś ciekawiła. Planuje urlop około tygodnia (może dłużej) we wrześniu.

 

Moje pytania są nastepującę. Jakie biura podróży polecacie? Na co zwracać uwagę? Co powinienem wiedzieć przed wyjazdem? 

 

Docenie kazdą sugestię :)

Edytowane przez dammmian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba w dobrym kierunku patrzę, bo dokładnie te biura podróży sprawdzamy.

A jak z cenami w Grecji. Chodzi mi o jakieś jedzenie itp. w sensie czy warto do all inclusive dopłacać? czy lepiej stołować się gdzieś w restautacjach itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelach jest papka robiona pod Niemców i Anglików .Jest to syf nie mający nic wspólnego z Grecką kuchnią.2 tyg.tak byliśmy w hersonisos-pierwszy i ostatni raz.Nie ma nic z greckiej kuchni,oprócz samych oliwek które zawsze w Grecji są dobre.Grecja to wspaniałe tawerny prowadzone przez rodziny z domowym greckim jedzeniem,gdzie panuje fantastyczna atmosfera.Poza tym z all inclusive. wino nie jest winem piwo nie jest piwem a uzo i raki nie stało obok tych prawdziwych.Greek salad,suvlaki,gyros,paputsaki i wiele wiele innych dań kuchni greckiej nie uswiadczych w hotelowym all inclusive.Jak również nie ma w nim świeżo wyciskanych soków. No ale co kto lubi.

Za 25-30 euro masz pełne żarcie z alkoholem.Ciastko (mówią na to halva)owoce lub domowe raki dostaniesz gratis na koniec.Porcje są bardzo duże,dwa dania jemy zwykle we troje.

Ryby są sporo droższe, możecie zapłacić do 50 euro.

 

W Grecji byliśmy już 6 razy w pięciu różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to całkiem spoko. Jakoś tak odruchowo zacznaczałem AI, ale skoro jedzenie śmiecowate, to chyba wolę sobie posmakować kuchni w lepszych miejscach niż hotel :)

 

Dzięki za podpowiedzi, jak jeszcze sa jakieś sugestię to chetnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez biuro, to polecam GRECOS. Bardzo solidni, wszystko zgodne z pierwotną zapowiedzią, przystępne ceny. Ale można też bezpośrednio rezerwować kwatery u Greków... ;) Gdyby ktoś chciał być bliżej Aten, to świetnym miejscem jest Maraton. Nie ma aż tylu turystów, piękne plaże (Schinias).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku jakaś samodzielna rezerwacja raczej odpada, chcę w końcu odpocząć a nie szukać prywatnie i tracić czas, bo wyjazd gdzieś dalej niż Warszawa to miałem za czasów bitwy pod Grunwaldem. Natomiast w przyszłym roku rozważę coś takiego albo np wyjazd samochodem jakiś objazdowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrzesniu kupuje lasta do Grecji i na bank bedzie w formule all incl. Roznica miedzy BB, HB, a all incl. jest niewielka. Nikt nie powiedzial, ze w ostatniej opcji nie mozesz wyskoczyc do lokalnej tawerny na Mousake czy Fakes :)

Stach, ale nie kazdy moze sobie pozwolic na 2 czy 3 tyg wakacje ;)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci zagwarantuje biuro? Przelot i nocleg w jakimś molochowatym hotelu. Ew. żarcie jeśli sie skusisz na (odradzane tu) all inclusive. Znalezienie lotu i spania na własną rękę to kwestia maks kilku godzin, a może się okazać że będzie taniej i ciekawiej. Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale rozważ taką opcję jeśli masz jeszcze trochę czasu do urlopu. Ja w Grecji byłem tylko na Rodos (jeśli nie jesteś fanem kite'a/windsurfingu, to chyba są ciekawsze miejsca) i właściwie nie ruszałem się poza Prasonisi, więc nie doradzę co do konkretnej destynacji, ale mnie zawsze ciągnęło na Santorini ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...