Skocz do zawartości

Forek 2.5 XT 211KM MY05


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe pióra, na jesień-zima zaszalałem i z pasztetów przesiadłem się na Bosch AeroTwin 425mm / 550 mm.

 

Sprawdzę przez sezon ich opłacalność, bo jakby nie patrzeć cena 2-3 x wyższa od pasztetów, które wytrzymały 5 miesięcy do pierwszego zostawiania śladów. 


 

 

Olej zmieniłem na Motul 8100 X-cess 5w-40 spr jak będzie pracował
 

 

W szoku jestem po 1000 km zużycie oleju 0 czyli nic ! Na poprzednim Millersie 5w30 zużycie było na poziomie 200 ml na 1000 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pióra, na jesień-zima zaszalałem i z pasztetów przesiadłem się na Bosch AeroTwin 425mm / 550 mm.

Te wycieraczki nie nadają się do Forestera - przy większych prędkościach zostaje na dole szyby nieoczyszczony pas.

Dobre są Denso hybrid.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowe pióra, na jesień-zima zaszalałem i z pasztetów przesiadłem się na Bosch AeroTwin 425mm / 550 mm.

Te wycieraczki nie nadają się do Forestera - przy większych prędkościach zostaje na dole szyby nieoczyszczony pas.

Dobre są Denso hybrid.

 

Przetestuje się okaże :) ale dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wycieraczki przetestowane nie widzę problemu.

Z rzeczy istotnych w tym tygodniu w końcu dałem się sobie przekonać do zmiany nagłośnienia i tak o to wpadły nowe głośniki przednie z półki profesjonalnej:

- Audio System Radion R165 - potężne

brzmienie w końcu jak w domu.

http://audio-system-polska.pl/glosniki/2014-06-11-14-35-09/radion-series/64-r-165

Działają pod seryjnym radiem 2 din z efektem wow.  w końcu żona słyszy po co tacham te pudełka z cd do samochodu. Jestem raczej typem analoga muzycznego także zmieniarka na 6 cd w opcji radia 2din to dla mnie zbawienie - tylko pudełek nie ma gdzie trzymać:)

 

WP_20170404_20_28_09_Pro.jpg

WP_20170404_20_27_59_Pro.jpg

WP_20170404_20_27_32_Pro.jpg

Nd i odświeżone wszystkie uszczelki preparatem do uszczelek (drzwi, bagażnik, szyberdach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-04-17 Dzisiaj zakończyłem wyciszanie Forka - wyciszona tylna para drzwi. Mata i pianka ta sama jak poprzednio czyli:

  • mata wygłuszająca butylowa z aluminium 2 mm - bezpośrednio na drzwi (wewnątrz oraz na stelaż zewnątrz)
  • mata kauczukowa 20 mm na boczki drzwi (poprzednio 10 mm)

 

Chciałem jeszcze przerzucić głośniki, które wyciągnąłem z przodu, ale z tyłu są malutkie nie wiem 100-130 mm i do tego muszą być bardzo płaskie więc zostały oem.

WP_20170412_18_33_36_Pro.jpg

WP_20170412_18_54_38_Pro.jpg

WP_20170412_18_54_52_Pro.jpg

WP_20170412_19_17_58_Pro.jpg

 

Także po roku Forek został prawie cały profesjonalnie wyciszony:

  • przednia para drzwi
  • tylna para drzwi
  • podłoga pod tylną kanapą
  • podłoga bagażnika
  • klapa bagażnika
Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłośnienie nowe super sprawa, a jak jeszcze do pary z wyciszeniem jak u Ciebie to już w ogóle.

Różnymi autami już jeździłem (moje SG jest moim 13 samochodem) i z seryjnych nagłośnień uważam, że Subaru ma naprawdę dobre nagłośnienie. Oczywiście dla amatora. Meloman na pewno by zmienił ;)

Przy okazji przeglądnąłem temat i podoba mi się Twój Forek. Szczególnie wydech :D PRODRIVE to takie fajne słowo jak się na aucie z plejadą gwiazd pojawia - niczym AMG na aucie z pojedynczą gwiazdą ;)

Edytowane przez broneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, broneq napisał:

Nagłośnienie nowe super sprawa, a jak jeszcze do pary z wyciszeniem jak u Ciebie to już w ogóle.

Różnymi autami już jeździłem (moje SG jest moim 13 samochodem) i z seryjnych nagłośnień uważam, że Subaru ma naprawdę dobre nagłośnienie. Oczywiście dla amatora. Meloman na pewno by zmienił ;)

Przy okazji przeglądnąłem temat i podoba mi się Twój Forek. Szczególnie wydech :D PRODRIVE to takie fajne słowo jak się na aucie z plejadą gwiazd pojawia - niczym AMG na aucie z pojedynczą gwiazdą ;)

Dziękuję za miłe słowa :)

Jak dla mnie nagłośnienie to była kiszka - lubię posłuchać dobrej jakości muzyki tym bardziej, że słucham tylko z ori cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak ciąg dalszy wyciszania. Dzisiaj Forek dostał:

  • oryginalny nowy, prawy trójkąt szyby / lusterka OE_61158SA000

Stary trójkąt był oczywiście, standardowo lekko pęknięty w górnej części co powodowało szum oraz czasami piszczenie przy mocniejszych podmuchach wiatru. Tanio nie było, ale jestem zadowolony.

590f6bb6cd6e4_NowytrjktprawyszybyForesterSG.thumb.jpg.d3780b7b591cba15d869d29ae6b2618b.jpg

Wymiana, jak na moją dotychczasową praktykę, dość prosta - czas ok 40 minut. 

Stary pęknięty trójkąt:

590f6bece4564_Starypknitytrjkt.thumb.jpg.68bb5921451eaf2d1308d86e7f1654cf.jpg

Stare kontra nowe:

WP_20170507_17_08_55_Pro.thumb.jpg.1178c310b38b11efd5d7c93597ddc5cf.jpg

 

Umiejscowienie wszystkich śrub, które trzeba odkręcić aby wyciągnąć trójkąt:

WP_20170507_17_14_48_Pro.thumb.jpg.76ae7c7b0e00965dff128ceba6a7be23.jpg

 

Nowy wymieniony trójkąt:

 

WP_20170507_17_10_29_Pro.thumb.jpg.d2dc1e3c7088b08d2608993d7d14ad13.jpg

WP_20170507_17_26_12_Pro.thumb.jpg.30cbaf9c293f8635c6ab3b12764064de.jpg

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Szyba powinna tak wysoko się zamykać ? Wygląda to jak by miał zaraz nowy trójkąt pęknąć ;) Wybacz pierwszy raz widzę nowy więc stąd pytanie :) I powiedz mi czy ciężko się dostać silniczka szyby kierowcy bo mam na półce z 3 miesiące i trzeba by go wymienić w końcu ;) Muszę posłuchać na żywo tych Twoich głośników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2017 o 22:56, panther_epa napisał:

Cześć, przeczytałem cały wątek. Super opisujesz. Napewno skorzystam z Twoich modyfikacji. Dzięki.

Hej dzięki :) Zapraszam 

Dnia 7.05.2017 o 23:33, Krzychu91 napisał:

Cześć :) Szyba powinna tak wysoko się zamykać ? Wygląda to jak by miał zaraz nowy trójkąt pęknąć ;) Wybacz pierwszy raz widzę nowy więc stąd pytanie :) I powiedz mi czy ciężko się dostać silniczka szyby kierowcy bo mam na półce z 3 miesiące i trzeba by go wymienić w końcu ;) Muszę posłuchać na żywo tych Twoich głośników ;)

 

16 godzin temu, szampon napisał:

Kolega z posta wyżej dobrze pisze, za wysoko podnosi się szyba. Jest od tego blokada którą się to reguluje.

Tylko teraz nasz to chyba pod wygłuszeniem emoji52.png

Zarówno lewa jak i prawa strona podnosi się dokładnie na tą samą wysokość więc nie widzę problemu, a na pewno nikt przy tym nie grzebał. 

Jeżeli jednak masz jakieś zdjęcia Forestera 02-07, który ma szybę niżej to z chęcią zobaczę i ewentualnie to zmienię. 

Na silnik Krzysiek się nie orientowałem, ale na pewno jest tam bardzo mało miejsca na takie zabawy 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem jakiś czas temu oba trójkąty na nowe, w swoim SG. Też mnie zastanawiało czy szyba jak na zdjęciu u Ciebie nie rozwali mi zaraz nowych, drogocennych trójkątów. Tak ma jednak być, jak słusznie zapewniał mnie mój długoletni serwisant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po montażu nowych trójkątów hałas radykalnie się zmniejszył?Zastanawiam się nad kupnem,bo oba są pęknięte,ale nie wiem,czy bez wymiany głównej uszczelki poprawa będzie zauważalna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przedlifcie jest inaczej. Lewy trójkąt od strony kierowcy pęknięty, a prawy od strony pasażera oryginalny i cały, ale ani w jednym, ani w drugim nie wystaje szyba tak mocno :)

Arnold mam nadzieję, że się nie pogniewasz za foty jak to u mnie wygląda.

20170513_204002.jpg

 

18470878_1464533986941186_1675295296_n.jpg

2 godziny temu, Yanas napisał:

Czy po montażu nowych trójkątów hałas radykalnie się zmniejszył?Zastanawiam się nad kupnem,bo oba są pęknięte,ale nie wiem,czy bez wymiany głównej uszczelki poprawa będzie zauważalna..

 

Zamiast od razu wymieniać główną uszczelkę możesz spróbować poprawić swoją przecież choćby dodatkową uszczelką pod spodu ;) Ale wymiana trójkątów dużo daje :)

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 00:03, Krzychu91 napisał:

Arnold mam nadzieję, że się nie pogniewasz za foty jak to u mnie wygląda.

 

Dlaczego ?:) Bardzo słuszne zdjęcia. W takim wypadku będę musiał się zająć lekką zmianą kąta szyby. 

 

Dnia 13.05.2017 o 22:00, Yanas napisał:

Czy po montażu nowych trójkątów hałas radykalnie się zmniejszył?Zastanawiam się nad kupnem,bo oba są pęknięte,ale nie wiem,czy bez wymiany głównej uszczelki poprawa będzie zauważalna..

Tak, szumu jest zdecydowanie mniej, co potwierdziła Żona - przy 160 km/h hałas jest mniejszy niż przy 140 km/h z uszkodzoną uszczelką. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎09 o 13:58, arnoldpe napisał:

Hej dzięki :) Zapraszam 

 

Zarówno lewa jak i prawa strona podnosi się dokładnie na tą samą wysokość więc nie widzę problemu, a na pewno nikt przy tym nie grzebał. 

Jeżeli jednak masz jakieś zdjęcia Forestera 02-07, który ma szybę niżej to z chęcią zobaczę i ewentualnie to zmienię. 

Na silnik Krzysiek się nie orientowałem, ale na pewno jest tam bardzo mało miejsca na takie zabawy 

 

U mnie podobnie wystaje. Byc może jakiś mały % mniej bo od nowości trzymają się i nie pekają. Z tego co oglądałem Forki podczas poszukiwań swojego to w każdym szyba znacznie wybrzuszała uszczelkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brunon napisał:

 

U mnie podobnie wystaje. Byc może jakiś mały % mniej bo od nowości trzymają się i nie pekają. Z tego co oglądałem Forki podczas poszukiwań swojego to w każdym szyba znacznie wybrzuszała uszczelkę.

 

No to sam już nie wiem :D U mnie na 100% nikt nigdy tego nie ruszał, wszystkie śruby były pod OEM folią na drzwiach (jak wyciszałem). Także sądzę, że tak ma być. Chyba, że szyba z wiekiem się podnosi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na dziś po przebojach z kablami i 3 dniach w boju udało się zamontować nowy model OEM nawigacji z naviboxem Kenwood Garmin na karty SD :D

 

Wszystko pasuje P&P jedyna rzeźba to przylutowanie kabli zasilających od Naviboxa reszta na kostki.

 

Najlepsze jest to, że najbardziej aktualne mapy na dzisiaj to Garmin City Navigator EU i PL rok 2017 w 3D z polskim lektorem:D

Kolejny plus to więcej miejsca w schowku - całkowicie wymontowałem napęd DVD od nawigacji.

Edytowane przez arnoldpe
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...