Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Na Wiślance ostatnio pomachałem panom w srebrnej Vectrze i uśmiechnąłem się mniej więcej tak -> :mrgreen:

 

Tak jak ja dziś, wykręcając dokładnie na wysokości suszarki, która suszyła w kierunku, w który wykręcałem. Jako, że manewr ten wykonywałem na ich wysokości, a więc nie mieli szansy mnie nijak wysuszyć, poszedłem grubym bokiem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

będą urządzane regularne i zmasowane polowania z suszarkami i kamerami

Jeżdżę prawie co tydzień, Wrocław - Bełchatów. Raz przewiozłem kolegę, powiedział, że tylu patroli w życiu nie widział.

 

Wnisek: z Warszawy do Wrocławia siedemdziesiątką!

Niestety, do Piotrkowa to może i prawda. Od Bełchatowa słowo "pięćdziesiątką" pasuje bardziej. :neutral:

 

Będzie bezpiecznie a przy okazji można pobić rekord w oszczędnym spalaniu!

Na razie niestety bezpieczniej nie jest... bo niby w jaki sposób miałyby na to wpłynąć fotoradary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak niedawno ktoś pisał, że na trasie Siekierkowskiej w wawie mieli instalować taki dziwny system pomiaru prędkości? Chodziło o robienie foty na wjeździe i wyjeździe, a potem wyliczanie średniej prędkości czy jakoś tak. Kiedy to mieli instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niestety bezpieczniej nie jest... bo niby w jaki sposób miałyby na to wpłynąć fotoradary?

 

Na Wiślance foto stoi przy przejściu dla pieszych (takie z żóltym migającym nad jezdnią) i trzeba przyznać, że samochody faktycznie jadą tam wolniej. Ograniczenie do 70 i mało kto przekracza 80-85 :> Przypuszczam wiec, że liczba wypadków nieco zmalała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak niedawno ktoś pisał, że na trasie Siekierkowskiej w wawie mieli instalować taki dziwny system pomiaru prędkości? Chodziło o robienie foty na wjeździe i wyjeździe, a potem wyliczanie średniej prędkości czy jakoś tak. Kiedy to mieli instalować?

To się nazywa, zdaje się, pętla indukcyjna. sporo tego jest na austriackich autobahnach. Podróżowanie ponad 150 przy ograniczeniu 130, skutkuje otrzymaniem stosownego dokumentu :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petle indukcyjne sa na wiekszosc skrzyzowan z sygnalizacja swietlna i sluza detekcji nadjezdzajacych pojazdow ( takie prostokaty widoczne w asfalcie ). Ten system pomiaru chyba bedzie raczej opieral sie o kamery.

 

Jako ciekawostke powiem wam za to, ze jest sposob na stacjonarne fotoradary przy drogach dwupasmowych. Predkosc niewazna - wazne, zeby 2 samochody jechaly na 2 pasach obok siebie. Takich zdjec w ogole nie ruszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem wczoraj Gierkówką, do Rawy Mazowieckiej, pełen stresu z powodu radarów, nerwowo rozglądając się wokół.

 

I wcale nie było tych radarów aż tyle - przez CB słyszałem, że na całej trasie, aż do Piotrkowa, był tylko jeden radar i to w miejscu, w którym stoi prawie zawsze (słupek 444). Czyli nie jest tak źle :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden radar?

Ale skrzynek na tym odcinku jest po obu stronach jezdni może z tuzin?

Na razie się puste, bo to są nowe skrzynki. Ale podobno mają się zapełnić bo Dyrekcja Dróg dostała na to kasę z Unii...

Pewnie nigdy nie będą wszystkie działać, ale wystarczy gdy co trzeci i już będzie loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin, niby tak, ale po pierwsze przez CB też usłyszysz, gdzie skrzynka jest aktywna, a po drugie w tych miejscach, gdzie stoją skrzynki, można po prostu przyhamować - a to, gdzie stoją, wiadomo np. z automapy. Zmierzam do tego, że przy wyposażeniu w CB i automapę fotoradary nie są aż taką straszną uciążliwością, jak mi się początkowo wydawało.

 

A, i jeszcze jedno - jadąc subarakiem ma się dużą elastyczność w dostosowaniu prędkości do innych pojazdów na drodze, a więc nie jest żadnym problemem ustawienie się przy skrzynce równolegle z innym wozem, nawet jeśli skrzynkę zobaczyło się późno. Jak już ustaliliśmy, taki zabieg pomaga uniknąć należącej się kary 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq,

Masz rację, jednak:

- nie używam CB i nie chcę tego zmieniać...

- używam Automapy, ale rozmawiam tez często przez komórkę i wtedy jest kłopot (mam 2in1, czyli nawigację w aparacie komórkowym)

- na tym odcinku (W-wa - Rawa Maz.) jest często bardzo duży ruch. To, że kierowcy masowo zwalniają przed skrzynkami (często nadmiernie) bardzo pogarsza płynność ruchu. Polecam przejechac sie tam np. w piątek o 17:00...

 

to tak, żeby pomarudzić... dla zasady... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke powiem wam za to, ze jest sposob na stacjonarne fotoradary przy drogach dwupasmowych. Predkosc niewazna - wazne, zeby 2 samochody jechaly na 2 pasach obok siebie. Takich zdjec w ogole nie ruszaja.

 

Podobno wystarczy, że kawałek innego samochodu jest na zdjęciu żeby nie było ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć, czy straż miejska może do domu przysyłać wezwania ze zdjęciem? Dodam tylko, że radar był schowany za autem, że flesz dawał po oczach z zaskoczenia i nie ma pewności, czy nie będzie 2 samochodów na zdjęciu, czy jest jakaś możliwość do pościemniana, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć, czy straż miejska może do domu przysyłać wezwania ze zdjęciem? Dodam tylko, że radar był schowany za autem, że flesz dawał po oczach z zaskoczenia i nie ma pewności, czy nie będzie 2 samochodów na zdjęciu, czy jest jakaś możliwość do pościemniana, czy nie?

Może. Ja dostałem z Żagania ze 4 lata temu :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć, czy straż miejska może do domu przysyłać wezwania ze zdjęciem? Dodam tylko, że radar był schowany za autem, że flesz dawał po oczach z zaskoczenia i nie ma pewności, czy nie będzie 2 samochodów na zdjęciu, czy jest jakaś możliwość do pościemniana, czy nie?

Może. Ja dostałem z Żagania ze 4 lata temu :mrgreen: .

 

Się zdziwisz jak pkt karne są oprocentowane :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć, czy straż miejska może do domu przysyłać wezwania ze zdjęciem? Dodam tylko, że radar był schowany za autem, że flesz dawał po oczach z zaskoczenia i nie ma pewności, czy nie będzie 2 samochodów na zdjęciu, czy jest jakaś możliwość do pościemniana, czy nie?

Może. Ja dostałem z Żagania ze 4 lata temu :mrgreen: .

 

Się zdziwisz jak pkt karne są oprocentowane :razz: :mrgreen:

Już zapłacone :evil: . Dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć, czy straż miejska może do domu przysyłać wezwania ze zdjęciem? Dodam tylko, że radar był schowany za autem, że flesz dawał po oczach z zaskoczenia i nie ma pewności, czy nie będzie 2 samochodów na zdjęciu, czy jest jakaś możliwość do pościemniana, czy nie?

Może. Ja dostałem z Żagania ze 4 lata temu :mrgreen: .

 

Się zdziwisz jak pkt karne są oprocentowane :razz: :mrgreen:

Już zapłacone :evil: . Dawno.

Acha w tym sensie :mrgreen: Muszę zacząć czytać Twoje posty ze zrozumieniem :cool: Ale dzięki za odp :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wyjazdu wakacyjnego wracając wieczorem w deszczu z Monachium do Augsburga chyba strzelili mi fotkę... były roboty i ograniczenie do 80km/h ja co prawda jechałem prawym pasem a ruch był spory więc wiele raczej nie miałem ale... zastanawia mnie tylko czyto mi pstryknęli czy nie... przyznam się że nie wiem dokładnie skąd błysnął czerwony flash. odnoszę wrażenie, że z tablicy informacyjnej nad jezdnią. możliwe to by było?! troszkę zamyślony i zmęczony jechałem więc może mi sie tylko wydawało że to z tej tablicy "strzelali". Dzień później jednak widziałem że na tych tablicach faktycznie są pod każdym wyświetlanym "znakiem" dwa okienka. Ciekawi mnie czy jeśli to mi strzelili to czy i kiedy przyjdzie foto :)

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni czwaretek stoleczna drogowka testowala na wislostradzie nowy foto radar. Na wysokosci Centrum sportu byl wystawiony znak Kontrola radarowa. Przed samym wjazdem na most grota stala przyczepka z elektronicznym wyswietlaniem predkosci . Ja pojechalem tam spokojnie z ciekawosci, ale inni wogole nie przejmowali sie ta tablica z predkoscia. Wiec polecam uwazac na nowe wenalazki I gadzety policji I spolki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...