Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Było na testach w Policji Mondeo i Focus w ostatniej wersji z radarem zamontowanym w zderzaku z przodu (bardzo wystawał) ale strzelał zdjęcia - widziałem ich kiedyś w Al.Jerozolimskich przy Blue City jak stali "Pod prąd" przy ulicy i robili zdjęcia.

Nie słyszałem o tym aby łapali w czasie jazdy.

 

Xbike może wam opowiedzieć jak go złapali w Czechach 10 lat temu na taki sprzet którego nasi do dzisiaj nie mają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Źle się dzieje w państwie Duńskim... Co jeszcze? Elektryczne ograniczniki prędkości?

 

CB faktycznie bardzo się przydaje - gorzej z ustawianymi radarmi na godziny przez policję :evil:

 

W Szczecinie facet wygrał sprawę w sądzie grodzkim ze Strażą Miejską o zdjęcia z ich fotoradaru - Straż Miejska robi zdjęcia nielegalnie - "umożliwiono" im to rozporządzeniem Ministra MSWiA a powinno być w randze ustawy uchwalonej przez sejm :mrgreen:

Co prawda u nas nie ma prawa precendensowego, ale teraz każdy może się odwołać od takiego mandatu :mrgreen:

 

PS. w niedzielę widziałem na trasie do Gdańska, między Mławą a Nidzicą wiśniową Nubirę z kamerą co ciekawe na tablicach WRxxxx z Radomia?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domestos666, jesteś pewien co do nazwy miejscowości? "Wanaty"?

Nie moge tego zlokalizować na mapie (na trasie Częstochowa - Katowice).

A pilot.pl w ogóle wywala "not found" ... Hmm... :-)

 

Chyba Wanaty. Jeszcze sprawdzę.

Jadąc z Cze-wy do Katowic mijasz salon Mercedesa, skrzyżowanie i zaraz za strażą pożarną, tuż przed końcem wsi w krzakach stoi to gówno. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie facet wygrał sprawę w sądzie grodzkim ze Strażą Miejską o zdjęcia z ich fotoradaru - Straż Miejska robi zdjęcia nielegalnie - "umożliwiono" im to rozporządzeniem Ministra MSWiA a powinno być w randze ustawy uchwalonej przez sejm

Co prawda u nas nie ma prawa precendensowego, ale teraz każdy może się odwołać od takiego mandatu

 

Tylko pytanie czy za max 5 stów warto łazić po sądach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie facet wygrał sprawę w sądzie grodzkim ze Strażą Miejską o zdjęcia z ich fotoradaru - Straż Miejska robi zdjęcia nielegalnie - "umożliwiono" im to rozporządzeniem Ministra MSWiA a powinno być w randze ustawy uchwalonej przez sejm

Co prawda u nas nie ma prawa precendensowego, ale teraz każdy może się odwołać od takiego mandatu

 

Tylko pytanie czy za max 5 stów warto łazić po sądach...

 

 

dla zasady warto, zeby tym prymitywom w mundurach, zszedł ten głupi uśmiech z ryja,

najbardziej wk...a mnie jak ten prymityw zaczyna mi wiliczać co moze mi zrobic i ile punktów wlepić, i potem zaczyna się gadka ile ma koni to subaru panie kierowco? ( jest to znany wszystkim sygnał do dania w łapę). ja oczywiście odwijam stówe w grubego pliku, dyskreetnie żeby debil nie zobaczył, bo znowu wapadnie w kompleksy i mu się odwidzi.

Jak dla większości właścicieli nowych subaru , zapłata za mandat nie stanowi dla mnie problemu, gdyby nie te punkty :(.

 

Mnie ciekawi, co sobie myślicie jak dajecie gnojkom w łapę.

Ja przeważnie wyobrażam sobie jak nap... m noga w zakrwawionego ryja policjanta.

 

ale po za tym jestem zdrowy

 

 

p.s.

zwrot ryj policjanta i nap... nogą w zakrwawiony ryj policjanta, nie jest wulgaryzmem, przynajmnie dla większości subarowców, bez cenzury pls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drorzy parafianie jak powiedział kardynał Glęp : " łamanie przepisów drogowych to grzech

a w szczególności dozwolonej predkości jazdy ..."

Dobrze że istnieje spowiedź i grzechów odpószczenie...

ale dla niektórych jest ostatnie namaszczenie ... to przykre ale prawdziwe ...

Bardzo cenię sobie ludzi którzy wiedzą gdzie można sobie pozwolić ... nie narażając innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niektórzy z Was zaposiedli juz cymbała (radio znaczy sie), niektórzy jeszcze nie. Piękny rym ale idziemy dalej. Ci którzy jeszcze nie zaposiedli zapewne będą wdzięczni za informację na temat fotoradarów i grasujących kin obwoźnych.

 

Więc na początek. Powrót do Warszawy TT. Zwężenie na moście, ruch puszczony dwoma pasami, nieużywaną dotąd nitką. Zmiana organizacji ruchu i stojąca 40. Na końcu zwężenia stoją panowie z dwoma urzadzeniami do błyskania w twarz. Uważajcie riebiata. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DK8, miejscowość Biała (tuż przed/za Wieluniem) - radzę jechać przepisowo na całym odcinku, zdarzają sie i po 3 patrole, nawet na wylocie z miejscowości w terenie niezabudowanym.

 

DK8, Wrocław, wylot na Wa-wę, ul. Kochanowskiego - tuż za mostem Szczytnickim (albo tym, co z niego zostało), bardzo często patrol SM z fotoradarem (z tyłu skody kombi), ITD, miśki.

 

DK8, wloty do Wielunia z obu stron - ostatnio jakby częściej.

 

No i kupa fotoradarów stacjonarnych na całej DK8, z których coraz więcej zaczyna działać, lepiej stosować się do ostrzeżeń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana organizacji ruchu i stojąca 40. Na końcu zwężenia stoją panowie z dwoma urzadzeniami do błyskania w twarz. Uważajcie riebiata.

 

Stoją tam codziennie - albo drogówka, albo SM (Straż Miejska, choć jest też inne, równie adekwatne rozwinięcie tego skrótu tj. Sado-Maso :mrgreen:). Bywam tam w miarę regularnie i widzę tych fotografów amatorów przejeżdżając obok nich, jadąc tą "starą" nitką, od strony Marywilskiej (widać ich przez barierki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W takim razie wkleję link do najaktualniejszej chyba bazy punktów POI w zakresie fotoradarów stacjonarnych: http://poi.mobilne.net/?strona=punkty&e ... wanie&id=4

 

Można sobie to wgrać do nawigacji.

Poniżej podaję linki do bardzo fajnych programów (freeware) do konwersji pobranych z powyższej strony plików "*.uam" na inne formaty:

Na tej stronie jest do pobrania program do konwersji pliku "Wszystkie.uam" do "*.ov2" http://www.jaszek.prv.pl/

Tutaj jest fajny program do konwersji pomiędzy pozostałymi formatami: http://www.poiedit.com/

czyli np. z pliku "*.ov2" na format Destinatora, tj. "*.dat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powtórzę z nieteges. Jazda z Warszawy do katowic to w tej chwili istna sesja fotograficzna. Masakra. Na każdej 70tce fotoradar. A za fotoradarami jeszcze gliniarze.

 

Wybieram się w sobotę tą trasą - rozumiem, że na każdym ograniczeniu noga na hamulec?

 

Bo jeśli radary stoją seriami, to może nawet CB nie pomóc... :roll:

 

Jaka jest najdłuższa seria? Fotoradar + radiowóz, czy zdarzają się dłuższe "ścieżki zdrowia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...