Skocz do zawartości

regeneracja kierownicy MOMO


yorey

Rekomendowane odpowiedzi

Wielce Szanowni, zbladła mi kapkę skóra na kierownicy i miejscami robi się nieprzyjemnie szorstka - co z tym zrobić? Ryzykować jakieś lakierowanie (jeśli tak - to gdzie?), czy nie bawić się w półśrodki - obszyć na nowo i odżałować oryginalny design?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce Szanowni, zbladła mi kapkę skóra na kierownicy i miejscami robi się nieprzyjemnie szorstka - co z tym zrobić? Ryzykować jakieś lakierowanie (jeśli tak - to gdzie?), czy nie bawić się w półśrodki - obszyć na nowo i odżałować oryginalny design?

Odpuść lakierowanie/malowanie. Pokusiłem się o taki eksperyment u tapicera. Zapłaciłem 100zł i po 3 tygodniach farba zaczęła schodzić płatami... Obszycie to koszt 160zł i zdecydowanie dłużej wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mogę Ci polecić pastę SAPHIR Renovating Creme wlaśnie do renowacji skór.

Sam się nim wspomogłem aby odnowić kierownicę i efekt jest bardzo dobry.

Pasta jest z pigmentem wiec pokrywa odbarwienia.

Ja polecam, a zrobisz jak zechcesz.

Aha po ponad roku od renowacji nic sie nie wytarło ani nie złuszczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze przygotujesz przez zabawą z farbkami to będzie się trzymać.

Porządne umycie mydłem do skór, odtłuszczanie, przetarcie czymś ostrzejszym (ostry zmywak) potem płynna skóra i farbka. Samo odnawianie też nie na raz i grubymi warstwami tylko kilka cienszych i każda przecierana ostrym zmywakiem ze specjalnym rozpuszczalnikiem żeby ją 'upłynnić' z wierzchu przed kolejna warstwą i na koniec dopiero farbka punktowo gąbeczką nie lecąc jak po ścianie.

 

Reperowałem kiedyś boczek kubła Recaro, w którym od wsiadania się dziura wytarła, po naprawie nie było śladu i nic nie pękało czy złaziło przez jakieś pół roku - potem auto sprzedałem.

Z bliska, wiedząc gdzie szukać, można było dopatrzeć się innej faktury skóry, ale jak ktoś nie wiedział że tam coś było robione to nawet nie zwrócił uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mogę Ci polecić pastę SAPHIR Renovating Creme wlaśnie do renowacji skór.

Na wytarte fragmenty kierownicy ta pasta pomogła bardzo dobrze - różnica widoczna jest tylko w fakturze.

Wcześniej trzeba skórę odtłuścić - ja użyłem zwykłego acetonu. Barwnik nie schodzi, nie brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczne dzięki za wsparcie!

 

Mam kilka lamerskich pytań - czy lepiej aceton, czy to spec mydło do skór i gdzie kupić jedno lub drugie?

Czym tę pastę nakładać?

Ostry zmywak - to ta chropowata strona gąbki, czy druciak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mydło jest do czyszczenia przed konserwacją, przed naprawą jednak zmywacz, aceton bardzo wysusza i jego bym nie polecał.

- sklep multirenowacja ma bardzo duży wybór kosmetyków do skór i tam też kupowałem swoje lata temu.

- ja płynną skórę nakładałem drewnianym patyczkiem do lodów, potem jak zaczyna przesychać zmywak i zrobienie ''faktury'' gąbką

- ostry zmywak to ta chropowata str, tylko niektóre są za ostre (szczególnie nowe), najlepiej sprawdzić pod nadgarstkiem (jak mleko dla dziecka ;) ), jak nie zrobi Ci krzywdy to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, serdeczne dzięki! Pasta Saphyr działa i robi dobrze!

Się przekonam.  :) Zamówiłem w zestawie:

http://multirenowacja.pl/regenerujace-mydlo-do-skor-gabka-etalon-noir-100ml-saphir.html

http://multirenowacja.pl/renomat-saphir-100-ml-plyn-czyszczacy.html

http://multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html

Ciekawe, jak to się sprawdzi na "skórzanych" siedzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem dokładnie taki sam zestaw, przy czym mydło mi się za cholerę do niczego nie przydało - najpierw odtłuściłem i oczyściłem tym ich wynalazkiem (wyżarł zmywak, którym to robiłem aż miło), a potem już tylko krem i polerka i tak z 8 razy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem dokładnie taki sam zestaw, przy czym mydło mi się za cholerę do niczego nie przydało - najpierw odtłuściłem i oczyściłem tym ich wynalazkiem (wyżarł zmywak, którym to robiłem aż miło), a potem już tylko krem i polerka i tak z 8 razy;)

Ja potrzebuję "umyć" tylną kanapę i tył przednich foteli - za długie nóżki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić uzywke w dobrym stanie?

Kierownicę, fotele czy pojazd? :)

Kierownice mam już 3, w tym dwie MOMO i jedną "plastikową" w stanie idealnym. Fotele mam "skórzane", więc się pewnie "umyją",a pojazd kiedyś pewnie zmienię, jak znudzi mi się "137 konny wół roboczy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splawikx

A nie lepiej kupić uzywke w dobrym stanie?

 

Jak dla mnie to jednak obszycie jest dobrą opcją. Widziałem w poniedziałek świeżo obszytą kierownicę w imprezie u znajomego i cudo ... oczywiście jak dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszyte moj znajomy mial akurat tylko kolo, srodek bez zmian bo byl dobrym stanie. Wiec napis zostal.

 

Mógłbyś załatwić jakieś zdjęcie? :)

Czy nie o takiej mowa http://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-Outback-MOMO-Steering-Wheel-Airbag-34311AG410JC-Off-2009-UK-Outback-/161701953139?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item25a62ffe73 ? :)

Edytowane przez konrads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...