Skocz do zawartości

Piszczące hamulce po wymianie tarcz i klocków na nowe


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W moim Forku 2,0 XT musiałem wymienić z przodu tarcze na nowe(stare były już zużyte). Zdecydowałem się na tarcze TEXTAR i klocki tej samej firmy. Niestety jakiś tydzień po wymianie, hamulce zaczęły strasznie piszczeć przy lekkim dohamowaniu. Przy gwałtownym wciśnięciu hamulca nic nie piszczy. 

Co może być przyczyną. Nie wiem co robić - strasznie mnie to irytuje. Rozważam już nawet zakup nowych klocków. Jakie ewentualnie klocki polecacie? A może poczekać i samo przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmieniałeś klocki, czy ktoś to Ci robił?

Chodzi o to, czy wszystko było porządnie wyczyszczone i przygotowane? No i czy zastosowano blaszki na klockach (między klockiem a zaciskiem)? Bo to świadczy o tym, że klocki wpadają w wibracje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił mi to mechanik. Patrząc na zacisk nie widzę tam żadnej blaszki między klockiem a tłoczkiem. C\y te blaszki były w zestawie z klockami? A czy ewentualnie zastosowanie takiej pasty nie ściąga jakiegoś brudu z ulicy na klocek hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczały.

Najpierw kupiłem gumę w płynie do klocków, usztywniają je w zacisku. Ale to nie pomogło. Więc znowu rozebrałem cały zacisk i okazało się że jeden tłoczek zapieczony tzn. nie wysuwał się i nie chował jak drugi. Wymieniony na nowy i pisk ustał. Więc może to wina tłoczka w zacisku. Ja też jak mocno depnołem było ok, ale jak hamowałem jekko pisk się pojawiał do czasu mocnego depnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniajac zostalo wsio poczyszczone to klocki musza sie dotrzec. Mialem tak z ate power discsmi. Docieraly sie do okolo 4tys. km. Mega dlugo to trwalo ale sie przemeczylem. Zrobilem na nich 55tysi i sprzedalem auto z jeszcze paro mm zapasem. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie mocno irytuje to sa specyfiki do psiukania klockow( az sie nie dotra). Ewentualnie mozesz wymienic je na gwarancje lecz to zmudna droga. opisz w jakims stosownym temacie zeby nik sie juz nie draznil i nie kupowali tych klockow. Ewentualnie zdjac wszystkie klocki i pilnikiem zetrzec 1mm. Z tym ze jak nierowno zetrzesz to nierowno tarcze bedzie wycierac.

Edytowane przez mariosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...