Skocz do zawartości

Noworoczne pozdrowienia - relacja z podrozy do Polski


Maciej Drelichowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po swietach. Zycze wszystkim Subaru w Nowym Roku.

Chcialbym sie z wami podzielic moimi wrazeniami ze swiatecznego pobytu w Polsce. Wybralem sie oczywiscie na rodzinne Mazury.

Pierwsza uwaga: sluchajac polsiego radia odnioslem wrazenie, ze najwazniejsza droga w Polsce jest Zakopianka, o ktorej przebakuje sie na wszystkich stacjach, kilka razy w ciagu dnia.

Wybralem sie w trase dobrze zaopatrzony w zimowe opony Michelin Alpin 4x4. Moja ocena - rewelacja!

Juz 22 grudnia zaskoczyla mnie nad ranem potworna zima w okolicach Pily. Na drodze lod, zawieje i zamiecie, temperatura od -1 do 0, sniegu do polowy lydki. Na drodze konwoje polonezow z butlami gazowymi i starow z namiotami ciagnace sie 30km/h, a przede mna wciaz 300 km jazdy. Oglaszam, ze Forester szedla jak po szynach. Cala ta zime przejechalem z predkosciami dochodzacymi do setki. Nie mialem przy tym zadnych przykrych niespodzianek i czulem zapas bezpieczenstwa.

Mazury pod koniec roku zasypal snieg. Generalnie Forester jak nie jezdzi po sniegu lub w lekkim terenie to wlasciwie sie marnuje. Dopiero ciezka zima widac jak bardzo koncepcja tego samochodu sie przydaje. Nie mialem ani razu zadnych problemow z wjazdem na zasniezony teren, przebicie sie przez usypane haldy sniegu siegajace lamp, czy podjazdy pod gorke. Doszlo do tego, ze wybralem sie nawet w odwiedziny swojej dzialki polozonej 5 km od asfaltowej drogi w miejscu dosc wyludnionym i pagorkowatym. Poszlo tak lekko, ze wrecz bylem zawiedziony.

W zalaczeniu kilka zdjec. Pozdrawiam.

 

 

 

PS

Sprzeglo wciaz dobre!

 

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajac polsiego radia odnioslem wrazenie, ze najwazniejsza droga w Polsce jest Zakopianka, o ktorej przebakuje sie na wszystkich stacjach,

 

 

Szanowny Macieju z zagranicy, Zakopianka jest najważniejszą zimową drogą w Polsce, ponieważ dynda tamdędy w okresie świątecznym pół Gdańska, 3/4 Warszawy, cały Pruszków i Wołomin, 3/5 Krakowa, 1/2 Sląska że nie wspomnę o obcojęzycznych, skośnookich i rebjatach z wsjech respublik. Dlatego wszystkie przydrożne gminy, jak również Rząd Najjaśniejszej Trzeciej Rzeczpolspolitej dbając o czystość tatr ma tę drogę głęboko w dupie, bo inaczej Zakopane by się nazywało Zadeptane, Zajeżdżone, Zasmorodzone, Zakopnyj Garad a może nawet Zakopanesburg. A jakby se każdy turysta wzioł kamyk na szczęście to Tatry były by depresją ( wisz co to, boś z Holandii ). A poza tym taki tabun aut na Zakopiance to nasz narodowy sport ekstremalny nie spotykany gdzie indziej na świecie, bazujący na takich dyscyplinach ja "sztuka Przetrwania", "sztuka przeżycia" " wyprzedzanie w zaspach" , i łaczy naród polski. Nic tak nie integruje ludzi jak wspólny zimowy grill przy drodze, wymienianie się kanapkami i ratowanie ślicznej współtowarzyszki niedoli przed niechybną śmiercią z wyziębienia, najstarszą, najbardziej tradycyjną metodą "brzuszek w brzuszek". Ja również Cię noworocznie pozdrawiam.

 

Siwy

Ps. Nie załączam zdjęć z Zakopianki ...............bo ustawa zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Zakopianka jest przejezdna to znaczy że zimy w Polsce nie było albo już jest po. Konkretnie to jeżeli Zakopianką się da jeździć znaczy się że drogi w całym kraju są przejezdne. A o tym co się robi jak mamy odcinek specjalny "Zakopianka" i warunki są normalne( -5, zaspy po kolana, 2 tiry w poprzek i pada gęsty śnieg) to można wymieniac długo: czasem ciężko potem znaleźć swój samochód. Gra się w karty z nieznajomymi, pali ognisko albo pomaga w porodzie.

 

Tak apropo zdjęć to bardzo ładne. Szczególnie to ostatnie mi się podoba - wygląda jak jakiś odcinek specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Moniko! Czuje sie wrecz inwigilowany. Owszem. W okolicach zielonego domu towarowego Bijenkorf bywam dosc czesto, srednio kilka razy w tygodniu, poniewaz pracuje 200 metrow od tegoz wlasnie miejsca i szwendam sie w poludnie w poszukiwaniu jakiejs kanapki. Jednak z podziemnego parkingu nie korzystam, poniewaz parkuje na odkrytym parkingu. Prosze zapodac jakis znak rozpoznawczy to moze sie namierzymy...

Dla ulatwienia podam, ze numery rejestracyjne mojego egzemplarza zaczynaja sie od 84...

 

Zalaczam pozdrowienia.

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Moniko! Czuje sie wrecz inwigilowany. Owszem. W okolicach zielonego domu towarowego Bijenkorf bywam dosc czesto, srednio kilka razy w tygodniu, poniewaz pracuje 200 metrow od tegoz wlasnie miejsca

 

Od kiedy jest sie wlascicielem subaru wokol widzi sie same subaru i tylko subaru. :) Stad moje zainteresowanie, na pewno nie mam tez zadnych zlych zamiarow. :lol:

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to Ty!! Bo nikomu jeszcze nie mowilem! HWojtek = Monika = gwalciciel!! HA!

 

P.S. Patrzcie na moja range - Subarofanatoholik 8) 8) 8)

 

[EDIT] Zeby nie bylo, ze ten post jest calkiem OT i bezowocny, to proponuje, zebyscie wszyscy wstawiali w ciagu albo po feriach zimowych (ktore w niektorych wojewodztwach wlasnie sie zaczely) wstawiali tu jakies (foto)relacje ze swoich (Subaro-)przygod. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie! Panie Macku, prosze uwazac z ta Dziewucha! Chodza ploty, ze to sie psychopata pod kobiety podszywa, a potem gwalci!! :shock: :!: :!:

 

TJ

 

Panie Than_Junior, spokojnie. Ta pani istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja apeluję o opanowanie. To nie czat-kawiarenki tylko forum Subaru. Od takich rozmów są privy, smsy, telefony, radiotelegrafy i inne badziewia.

 

Hmm, mimo, ze forum Subaru, to jednak forum, ogolnodostepne forum. Ale z drugiej strony, owszem, robi sie niesmacznie dzieki takim blyskotliwym dowcipom j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...