Jump to content

Olej za śliski ?

Guest siruba

Recommended Posts

Guest siruba

Witam wszystkich po długiej przerwie(!) i zadam pytanie może trochę dziwne, ale staram się ustalić przyczynę większego brania oleju w moim 2.0 GL( 0,5l/1000km, przeb.87kkm).Czy może mieć na to wpływ producent olejów przy tej samej specyfikacji? Jaka jest norma dla tego wolnego-ssaka.Obecnie jeżdżę na Motylu 10W40, wcześniej był zalany" podobno"(?) Mobilem 1 , na którym zrobiłem ok.1000km do wymiany, i chyba było lepiej. Czy warto eksperymentować z innymi olejami, czy sprawdzić ciśnienie w cylindrach? Może ten typ tak ma?! PZDR. Dzięki za info. PS. Oleju ma m tylko na jedną dolewkę! :???:

Ja mialem 2.0 GL 96r przebieg 160 tys Km, zalalem Castrolem RS, oleju mi nie brala wogule - sprawdz czy ci gdzies nie wycieka np uszczelki pod deklami itd. Jak masz prawdziwe 87kkm to brac oleju nie powinna a napewnie nie 0,5L/1000 - chyba ze masz inst. LPG wtedy to sie rozne rzeczy moga dziac

chyba ze masz inst. LPG wtedy to sie rozne rzeczy moga dziac

O tak! Szybciej odpada lakier, bieżnik z opon odpada całymi kawałkami, blachy zaczynają korodować w przeciągu miesiąca, radio źle odbiera, zaczyna szumieć w narożnikach przednich słupków, szyba tylna trzeszczy no i łączniki stabilizatora też trafia. Normalnie takie LPG to śmierć dla auta w kilka dni. Czy wspominałem o kończących się po tygodniu hamulcach?

FUDowi mówimy głośne i stanowcze nie!

chyba ze masz inst. LPG wtedy to sie rozne rzeczy moga dziac

O tak! Szybciej odpada lakier, bieżnik z opon odpada całymi kawałkami, blachy zaczynają korodować w przeciągu miesiąca, radio źle odbiera, zaczyna szumieć w narożnikach przednich słupków, szyba tylna trzeszczy no i łączniki stabilizatora też trafia. Normalnie takie LPG to śmierć dla auta w kilka dni. Czy wspominałem o kończących się po tygodniu hamulcach?

FUDowi mówimy głośne i stanowcze nie!

zle zalozona inst LPG szczegolnie I i II gen. ma wplyw na zuzycie silnika. Gdy jest za ubogo glowice sie przegrzewaja, uszczelniacze zaworow szlag trafia i zaczyna brac olej...

zle zalozona inst LPG szczegolnie I i II gen. ma wplyw na zuzycie silnika. Gdy jest za ubogo glowice sie przegrzewaja, uszczelniacze zaworow szlag trafia i zaczyna brac olej...

Źle przprowadzony remont silnika/naprawa itp. skutkuje tym samym. Jaki związek? To chyba normalne, że jak coś jest założone dobrze i jest sprawne to działa. LPG samo z siebie nie psuje auta. Zresztą to nie jest temat na ten wątek.

Źle przprowadzony remont silnika/naprawa itp. skutkuje tym samym. Jaki związek? To chyba normalne, że jak coś jest założone dobrze i jest sprawne to działa. LPG samo z siebie nie psuje auta. Zresztą to nie jest temat na ten wątek.

zgadzam sie z toba w tej kwestii, wracajac do tematu wg mnie auto z prawdziwym przebiegiem 87 tys km nie moze brac 0,5L/1000km, remontu nie moglo miec, wiec tylko winowajcom moze byc zla inst LPG lub wyciek.

auto z prawdziwym przebiegiem 87 tys km nie moze brac 0,5L/1000km

Nie wiem, czy wiesz, ale np. Opel podaje max. zuzycie oleju w nowych samochodach 1,5l/1000km, to tak żeby nikt sie nie czepiał, że mu zjada... :)

auto z prawdziwym przebiegiem 87 tys km nie moze brac 0,5L/1000km

Nie wiem, czy wiesz, ale np. Opel podaje max. zuzycie oleju w nowych samochodach 1,5l/1000km, to tak żeby nikt sie nie czepiał, że mu zjada... :)

:shock: powaznie, gdzie to jest napisane??

Zapytałem, bo właśnie nie chciało mi się w to wierzyć, podejrzewałem raczej jakiś mini druczek z mikro literami... To super wyznanie ze strony Opla :lol: chociaż z drugiej strony, klien instrukcje ma w ręce dopiero PO zakupie auta a Oni mają spokój :roll:

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki , że tak się przejęliście moim problemem! Nie'gubił' oleju, nie miał inst. gaz. , cisnienie w normie(równe ok.12bar) i.... od 2 tygodni wszystko się unormowało.Codziennie sprawdzałem poziom( w tym samym miejscu) i od 1000km jeszcze się nie zmienił! I co Wy na to? Może bagnet jest zwichrowany? :lol: Może nalezało jednak użyć "motulowskiego cleaner'a do oleju? Fobii pewnie nie ubędzie ,oby z olejem było podobnie. Dzięki . PZDR.

Zapytałem, bo właśnie nie chciało mi się w to wierzyć, podejrzewałem raczej jakiś mini druczek z mikro literami... To super wyznanie ze strony Opla :lol: chociaż z drugiej strony, klien instrukcje ma w ręce dopiero PO zakupie auta a Oni mają spokój :roll:

Jak już napisano, zabezpieczanie się producentów, na wypadek, gdyby coś tam.

I to jest raczej częste działanie, np BMW też chyba podaje jakieś kosmiczne zużycie oleju. I wcale to nie oznacza, że tyle będą żłopać.

ehehehehehehehehe, bo goscia nie znam i domyslilem sie, ze po avatarze oceniał :)

Polećcie lepiej szybko dobre zimówki 17"

Mam dobrą opcję na Dunlopy SnowSporty 205/50, teraz na lato mam Bridgestone RE050 215/45

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...