Skocz do zawartości

Wymiana akumulatora w Legacy MY10 (diesel)


rafal73

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

zdaje się, że czeka mnie wymiana aku... w sumie auto z końca 2009, a w nim jeszcze oryginalny Panasonic (czyli wytrzymalszy niż silnik...:-( )

Na forum znalazłem kilka tematów i wynika mi z tego, że sugerowany sensowny zamiennik to Centra CA 754. Byłem w sklepie i z tego co zobaczyłem, to ma odwrotnie klemy (znaczy Panasonic ma plus po lewo, a centra po prawo) i raczej patrząc na kable, to nie będzie dobrze jak będzie odwrotnie;-)

 

Tak trochę odświeżając temat - bo może coś się pojawiło w tzw. międzyczasie:

1. jaki polecacie na zamiennik - żeby nie kosztował więcej niż 500pln ;-)

2. czy ktoś załadował te centre future CA 754 i czy znalazł model z lewym plusem, czy jakoś zakombinował?

 

no i pytanie - z tego co na forum wyczytałem, to ten panasonic ma dość małą jak na dieslowski aku pojemność (chyba 64Ah), a centra 74Ah... pytanko, czy można wsadzić o te 10Ah większą pojemność do tego układu? (chyba tak, ale może ktoś słyszał o przeciwwskazaniach)

 

z góry dzięki za info,

 

pozdr.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. czy ktoś załadował te centre future CA 754 i czy znalazł model z lewym plusem, czy jakoś zakombinował?

 

Szukaj modelu z "plusem" po właściwej stronie, nie ma co kombinować - drogą dedukcji wklepałem w googla CA 755 i to jest chyba to, czego szukasz ;)

 

 

 

no i pytanie - z tego co na forum wyczytałem, to ten panasonic ma dość małą jak na dieslowski aku pojemność (chyba 64Ah), a centra 74Ah... pytanko, czy można wsadzić o te 10Ah większą pojemność do tego układu?
 

 

Możesz spokojnie włożyć akumulator o tej pojemności. U mnie ASO w SBD MY 2012 włożyło na gwarancji akumulator Banner P7024 (70 Ah/ 570A). Wszystko działa bez problemu.

 

A dużo większej pojemności nie wsadzisz, nawet jakbyś chciał, bo po prostu nie ma fizycznie miejsca na większy akumulator.

 

Osobiście jestem zwolennikiem Varty. Zobacz model Blue Dynamic 570 413 063 - dedykowany do japończyków (70Ah, 630A), ewentualnie 574013068 (74Ah, 680 A). Ten drugi, to model dedykowany do samochodów europejskich, w związku z tym może być wymagana rzeźba związana z mocowaniem - gwint na uchwycie może być za krótki - poza tym powinien zmieścić się bez problemu.

A zawsze trochę większa pojemność i prąd rozruchowy.

 

Najlepiej podjedź do dobrego sklepu z akumlatorami i na miejscu sprawdź, czy się zmieści i czy mocowanie dobrze trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kluczem do ceny jest wiek akumulatora? 

Sprawdź przy zakupie datę produkcji i szukaj najwyżej kilkumiesięcznego. Varta określa datę produkcji za pomocą kolorowych kropek - poszukaj w internecie, jakie kolory obowiązywały w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowni,

 

zdaje się, że czeka mnie wymiana aku... w sumie auto z końca 2009, a w nim jeszcze oryginalny Panasonic (czyli wytrzymalszy niż silnik...:-( )

Na forum znalazłem kilka tematów i wynika mi z tego, że sugerowany sensowny zamiennik to Centra CA 754. Byłem w sklepie i z tego co zobaczyłem, to ma odwrotnie klemy (znaczy Panasonic ma plus po lewo, a centra po prawo) i raczej patrząc na kable, to nie będzie dobrze jak będzie odwrotnie;-)

 

Tak trochę odświeżając temat - bo może coś się pojawiło w tzw. międzyczasie:

1. jaki polecacie na zamiennik - żeby nie kosztował więcej niż 500pln ;-)

2. czy ktoś załadował te centre future CA 754 i czy znalazł model z lewym plusem, czy jakoś zakombinował?

 

no i pytanie - z tego co na forum wyczytałem, to ten panasonic ma dość małą jak na dieslowski aku pojemność (chyba 64Ah), a centra 74Ah... pytanko, czy można wsadzić o te 10Ah większą pojemność do tego układu? (chyba tak, ale może ktoś słyszał o przeciwwskazaniach)

 

z góry dzięki za info,

 

pozdr.

Rafał

W Twoim aucie jest tzw. lewy plus. Nie kupuj akumulatora z inną polaryzacją. Co do firmy zdecydowanie polecam firmę YUASA. Co do Centry to nie mam dobrego zdania na temat tych akumulatorów. Na firmie YUASA nigdy się nie zawiodłem (do Twojego auta jest aku YBX5334, trzeba tylko sprawdzić na długość czy się zmieści, inne wymiary są OK)

karta techniczna http://batterylookupgb.yuasa.co.uk/datasheet/download/pdf/sku/YBX5334.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowni,

 

zdaje się, że czeka mnie wymiana aku... w sumie auto z końca 2009, a w nim jeszcze oryginalny Panasonic (czyli wytrzymalszy niż silnik...:-( )

Na forum znalazłem kilka tematów i wynika mi z tego, że sugerowany sensowny zamiennik to Centra CA 754. Byłem w sklepie i z tego co zobaczyłem, to ma odwrotnie klemy (znaczy Panasonic ma plus po lewo, a centra po prawo) i raczej patrząc na kable, to nie będzie dobrze jak będzie odwrotnie;-)

 

Tak trochę odświeżając temat - bo może coś się pojawiło w tzw. międzyczasie:

1. jaki polecacie na zamiennik - żeby nie kosztował więcej niż 500pln ;-)

2. czy ktoś załadował te centre future CA 754 i czy znalazł model z lewym plusem, czy jakoś zakombinował?

 

no i pytanie - z tego co na forum wyczytałem, to ten panasonic ma dość małą jak na dieslowski aku pojemność (chyba 64Ah), a centra 74Ah... pytanko, czy można wsadzić o te 10Ah większą pojemność do tego układu? (chyba tak, ale może ktoś słyszał o przeciwwskazaniach)

 

z góry dzięki za info,

 

pozdr.

Rafał

W Twoim aucie jest tzw. lewy plus. Nie kupuj akumulatora z inną polaryzacją. Co do firmy zdecydowanie polecam firmę YUASA. Co do Centry to nie mam dobrego zdania na temat tych akumulatorów. Na firmie YUASA nigdy się nie zawiodłem (do Twojego auta jest aku YBX5334, trzeba tylko sprawdzić na długość czy się zmieści, inne wymiary są OK)

karta techniczna http://batterylookupgb.yuasa.co.uk/datasheet/download/pdf/sku/YBX5334.

 

Pozdrawiam :)

 

Nie wiem jakie wymiary ma oryginał w MY10, ale ostatnio zakupiłem YBX5005 65Ah/550A o wymiarach 232x175x225mm za 320zł. Z czystym sumieniem polecam firmę YUASA i serię 5000. W poprzednim wozie miałem akumulator tej firmy 9,5 roku, w obecnym żonowozie oryginał tej firmy wytrzymał 10 lat. Też dostała YBX3054 za 184zł. Myślę, że problem akumulatorów w naszej rodzinie możemy uznać za rozwiązany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...