Skocz do zawartości

chrismave

Nowy
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    mężczyzna
  • Auto
    LEXUS IS250 mk3

Osiągnięcia chrismave

..:: Świeżynka ::..

..:: Świeżynka ::.. (1/13)

2

Reputacja

  1. Może to jakaś pierdoła związana z tą wymianą przewodów chłodniczych, ale moim zdaniem trzeba monitorować . U mnie początek UPG w H6 został wyłapany na logu z ROM RAIDER --> Roughness Monitor --> sprawdzić cylinder #5 i #6 w zakresie misfire count. Zrób logi na idle i podczas jazdy. To niewiele czasu kosztuje, oczywiście licznik 0 (misfire count) nie wyklucza UPG, tak samo jak negatywny wynik CO2.
  2. Witam,

    Piszę w sprawie ogłoszenia. Chciałbym zapytać czy zaobserwowałeś żużycie oleju w tym aucie?, jeśli tak to na jakim poziomie?

    Z góry dziękuje. 

     

    Pozdrawiam,

    Krzysiek

    1. wilkor

      wilkor

      Jedyne zużycie jakie zaobserwowałem to podczas długich jazdach w górach (Alpy) gdzie hamowałem silnikiem, jak się pewnie domyślasz utrzymywałem wyższe oboroty.

      Dolałem wtedy 250-300ml by utrzymać prawie max. W górach jeździłem 2 tygodnie. Nie potrafię powiedzieć ile km zrobiłem. 

      W roku kiedy nie wyjeżdżałem w wysokie góry nie dolewałem oleju.

      W moim egzemplarzu kontrolowałem poziom oleju co 2-3 tankowania na początku. Późnej, ponieważ nie zauważyłem ubytku przestałem robić to tak często i ograniczyłem się do sporadycznej kontroli.

       

      Paweł 

       

       

       

      Cześć, wjeżdżając do garażu zauważyłem olej, który dostałem przy kupnie samochodu. W tamtym okresie Subaru Polska miało umowę z Lotosem. Był to pojemnik 1l, pusty. 

      Reasumując wyszło mi z notatek, i tej butelki, że przez okres od 12.2013 do dziś,  przejeżdżając 62 tys km dolałem 1,5 litra oleju. Robiłem to przed dłuższą trasą by utrzymać zawsze max.

      Sprawdziłem bagnet rano przed uruchomieniem, nadal jest max. Ostania wymiana była w styczniu, jakieś 3-4 tys kilometrów temu. Nie dolewałem oleju od wymiany, zrobiłem 1,5 tys kilometrów w trasie. 

       

      Paweł 

       

  3. A możesz doprecyzować o jakim konkretnie silniku w samochodzie marki Toyota piszesz?
  4. Poszedłem sprawdzić , bo nigdy nie używałem "mode" do włączania radia. Nie wiem jak było w oryginalnym GX-201LE, ale nie mogę włączyć radia przyciskiem "mode" jak radio jest wyłączone. Jak jest włączone radio, sterowanie z kierownicy działa (tzn. wszystkie przyciski).
  5. ja mam przedliftowe legacy i przełożyłem cały panel z wersji poliftowej (GX-204LE). Wszystko działa, jedyny drobny mankament to regulacja temp tylko na prawym pokrętle (można się przyzwyczaić). Radio w moim subiektywnym odczuciu gra trochę lepiej + MP3, co do wyglądu: Mi się podoba bardziej. Co do wersji RH przycisk świateł awaryjnych jest po lewej stronie. PS. Mam zdemontowane stare radio (sprawne), mogę użyczyć do sprawdzenia (czy problem leży po stronie panelu).
  6. Pierwsze zdanie 100% zgoda. W drugim zdaniu z tym na "na zawsze" bym się nie przesadzał, a z tym "porządnie" jest dzisiaj naprawdę bardzo duży problem.
  7. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    1. do tego SSD Samsung'a nic osobiście nie mam. Podając wcześniej jako propozycję SSD plextora nie napisałem, że to jedyny słuszny wybór jak to ktoś tu mi imputował. 2. Pisząc wcześniej o graficzne.pl podawałem tylko jeden argument, który warto rozważyć nie sugerując absolutnie, że tam ma być dokonany zakup . Przy takiej różnicy w cenie zestawu, wybór jest prosty (lepsza gwarancja w graficzne.pl nie kryje tej różnicy). 3. RAM --> 16GB (2x8, zamiast 2x4), to nie jest wielki koszt. A Adobe PS to lubi i to bardzo... 4. Procesor i3 --> jest uzasadniona pokusa na i5.... 5. Przy Twoich zastosowaniach, myślę, że karta grafiki wystarczy GTX950, oczywiście GTX970 jest wydajniejsza, a Quadro K5200 jeszcze bardziej i można tak bez końca. Tak na marginesie Adobe PS wykorzystuje GPU Nvidii. 6. Coś bym jeszcze pogmerał w tych komponentach, ale nie chcę Ci już w głowie mieszać . Moim zdaniem zestaw może być, tylko zwiększ RAM (i namawiałbym CPU) i będzie dobrze w PS w Twoich zastosowaniach (z tego co zauważałem to nie wykonujesz chyba renderingu . PS. Co do monitora to wysłałem Ci PW, mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę że ten EIZO CS2420,CS240 jest szerokogamutowy Pozdrawiam
  8. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    jestem po wrażeniem .
  9. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    no tak lepiej, żeby czytali i wybrali jak napisałeś wcześniej: Biorąc pod uwagę formę i ton Twoich wypowiedzi można odnosić wrażenie, że jesteś omnibusem komputerowym z tendencją do pouczania innych, dziwi mnie tylko ta konsultacja z kolegą w sprawie ceny zestawu (potrzebujesz do tego eksperta z branży IT?). Nie odpowiadaj mi bo szkoda czasu na polemikę z Tobą. Czytelnicy tego wątku myślę, że sami sobie wypracują własne zdanie.
  10. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    Ad1. Adobe PS wykorzystuje CUDA, z drugiej strony jesli tylko obróbka zdjęć to bym się specjalnie tym nie stresował (w sensie kupowania najdroższej karty graficznej, bo to bez sensu w Twoim przypadku). Jeśli planujesz w przyszłości pracę wielomonitorową a jest to w pracy zawodowej grafika czy CAD/CAM w zasadzie jedyny słyszny kierunek to przyjrzałbym się bliżej kupowanej karcie. Jeśli popracujesz 1 dzień na dwóch monitorach EIZO to nigdy nie będzie powrotu do jednego, gwarantuje. Potem będą 3.....Wiem bo przechodziłem tę ścieżkę. Pamięć, jeszcze raz pamięć i dobry procesor 4C/8T wystarczy, tym bardziej, że cena później idzie nieliniowo. SSD - Plextor ale z serii PRO. Ad2. Jeśli do pracy zawodowej - to żaden z wymienionych. WIN7 PRO 64BIT. Pracowałem na wszystkich systemach od WIN3.1 do WIN10. Zaznaczam, że jest to moje zdanie i przy założeniu, że komputer jest narzędziem pracy. Pozdrawiam
  11. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    1. Monitor - w tej półce cenowej raczej mało prawdobodobne abyś znalazł coś lepszego do tych zastosowań, które podawałeś (tzn. graficzne). Bardzo dobry wybór moim zdaniem. Pracuje na EIZO od lat. Poza tym EIZO ma najlepszą gwarancję. Szkoda więcej gadać, w świecie monitorów do pracy zawodowej liczą się na dzień dzisiejszy dwie firmy EIZO i NEC. 2. Zestaw - nad tym bym popracował (procesor, ilość pamięci). Może warto zainteresować się XEON'em nawet z podstawowej linii (4C/8T), z pokladowej grafiki i3/i5 i tak nie będziesz korzystał, poza tym ten i3 ma tylko 2C/4T. Co do firm sprzedających to miałem z nimi kontakt i obydwie mogę polecić z czystym sumieniem. Co do kupowania zestawu to zapewne będzie tak, że ten zestaw w Proline będzie tańszy niż kupiony w firmie graficzne.pl. Jednak należy brać pod uwagę moim zdaniem w jakim systemie odbywa się gwarancja. W graficzne.pl masz system door-to-door.
  12. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    W tym zestawie, który podajesz i proponujesz koledze jest SSD Crucial BX100 z limitem zapisu danych. To ma być wg Ciebie komputer do pracy?
  13. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    czytaj uważnie, nie napisałem, że zawsze nie działa. Napisałem, że konkretny model SSD SATA3 nie chodzil z konkretnym modelem kontrolera w laptopie (a teoretycznie powinien). Takie rzeczy się zdarzają. Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, że do składania komputera wystarczy jak to określiłeś "godzinka w internecie". Znam bardzo wiele przykładów, że pomimo teoretycznej zgodności na elementarnym poziomie sprzętowym (np. zgodności podstawki, slotu, etc) w pewnych konfiguracjach komponenty ze sobą nie współpracują i ja o tym pisze a nie, że ktoś kupi procek pod np. pod s.1150 i będzie chciał go wsadzić do s.2011. Pozdrawiam.
  14. chrismave

    Helpdesk komputerowy

    +1 Korton. @Siewcu, pierwszy przykład z brzegu dysk SATA III SSD (konkretny model) nie działa w kontrolerze SATA-II (np. laptop) a powiniem wg teorii (kompatybilność w dół) w praktyce jest inaczej. Wg tego co napisałeś poskładać i finito, jest finito bo nie działa. Takich przykładów "gryzących" się ze sobą komponentów jest mnóstwo i to wcale nie jest domena tzw. dawnych czasów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...