Skocz do zawartości

Remont silnika STI


Martinez3433

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tutaj będę dawał kosztorys części i ogólnie jak to wygląda 

 

Pacjent Subaru Impreza STI rok 2007 silnik 2.5 

Moc 338KM i 558 NM

Przeznaczenie rajdy KJS i zabawy :P

 

Głowice ,blok wszystko dobre ale skoro silnik mamy rozłożony na kawałeczki a był zakuwany kiedyś tam i nie przezemnie to wszystko wywalamy ,bo tłoki jakieś tańsze, panewki orginał wał już był robiony czyli ogólnie kapitalka mnie czeka :(

 

Teraz pytanka Moje :

 

Mam dwie opcje ,bo i tak wszystko wkładam nowe to czy robić na nowych gratach i dobrze poskładane 2,5 czy stroker (czy jak to się pisze) na 2,2 ?????

 

Robi mi to gość który Subaru ma w małym palcu składa te silniki co chwilę ,więc mówi że porządnie złożone 2,5 na dobrych gratach będzie dobre ,ale jak chce to oczywiści 2,2 też mi zrobi.

Teraz pytanie czy warto 2,2 ma chyba gorsze osiągi itp ? 

No i koszta wiadomo na 2,2 wyjdzie drożej i problem z częściami tak jak np, z głowicą itp

 

A tak żeby jeszcze było mało wydatków Turtbina pęknięta :/ Co proponujecie ? 

 

No masakra chyba miłość do Subaru mi już przeszła :P 

 

 

Jeżeli ktoś ma dostęp do części w dobrych cenach to piszcie na PW.

Edytowane przez Martinez3433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z 2,5 na 2,2 to dobry mod będzie  :P Zalezy jaki masz budżet, jesli stroker to chyba tylko na 2,7 i koszty dużo większe niż przy generalce, myślę ze jeśli chcesz mieć już po remoncie spokój to zostanie przy 2,5 będzie dobrym wyjściem. Odnośnie turbiny, podaj symbol to będę może mógł coś powiedzieć a gdzie pękła ? 

Edytowane przez Bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy samochód trsktowany do upalania w pewnym momencie mówi dość. Nie chce siać plotek, ale chyba któryś z mędrców gdzieś pisał, że 2.5 przy samym upalaniu to ok. 25.000km i remont, ale nie wiem czy to się odnosiło do serii czy już 'zrobionego'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam dwie opcje ,bo i tak wszystko wkładam nowe to czy robić na nowych gratach i dobrze poskładane 2,5 czy stroker (czy jak to się pisze) na 2,2 ?????

Musiałbyś kupić blok z 2.0 i nie wiem czy na głowicach z 2,5 osiągniesz takie cyferki jak miałeś,chyba,że pójdziesz po bandzie,ale wtedy robi się trochę obsługowo.

Składaj na swoim bloku 2,5 na dobrych gratach.Solidnie poskładany 2,5 z porządną mapką,ma spore szanse posłuzyć dłużej.No i fajny dół ma. ;)

 

 

Przeznaczenie rajdy KJS i zabawy

Polecam tłoki Mahle ale ze stopu 2618,te standardowe są ze stopu oznczonego 4032.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gdzię pękła nie wiem jak Ci to wyjaśnić ,bo nie jestem mechanikiem :/

a Turbo seria jakie oznaczenia to nie wiem ,ale jak już poszła można włożyć lepszą tylko co ????

 

Pewnie na stronie gorącej pękła, czyli tej brzydkiej gdzie wydech podpinasz. Nie wkładaj takiej samej, montuj juz lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam mechanik proponował chyba korby  Mahle i tłoki Coswoth dokładne części i kosztorys wrzucę jak go dostanę na maila .

 

Jak znacie jakieś najlepsze części to piszcie ,bo chce złożyć samochód dobrze :)

 

Cybel Ty się znasz powiedz na czym go składać ?

 

Tak Turbo pękło od strony wydechu teraz misię przypomniało jak to napisałeś lepszy czyli co ?

Edytowane przez Martinez3433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się też 2.7?

Robią,ale dłuo to one nie żyją. ;) 

 

 

Z tego co pamiętam mechanik proponował chyba korby  Mahle i tłoki Coswoth dokładne części i kosztorys wrzucę jak go dostanę na maila .

Pewnie korby Manley,ale jeśli twoje korby są zdrowe,to je zostaw,seria wytrzyma 350km+ na luzie,ich wymiana to zbędny koszt,przy mocach poniżej 400KM.

Coswortha tłoki sobie odpuść,miałem,nie pojeżdżą za długo,oleju się nadolewasz. ;)

O tłokach napisałem wyżej jakie,tylko chyba w Polsce nie są dostepne od ręki,trzeba ściągać.

Turbo to już trzeba dobierać do sposobu używania auta i charakteru jazd,najlepiej uzgodnić to z tunerem który będzie to stroił.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie taki setup (2.5L + cosworth pierwszy nadwymiar + mahle) już zrobił 30kkm i jeszcze żyje a lekko nie ma. Nie pije oleju wbrew "gminnej wieści", jeszcze nie udało mi się dolać (chociaż wymiany są dość częste). Nie pytaj na forum, tylko skoro masz mechanika, który składa te silniki na codzień, to posłuchaj jego. Jeśli auto ma być upalane, to inwestuj w powtarzalny setup, zainwestuj w to, co doświadczony mechanik doradzi i nie eksperymentuj... Jeśli chcesz wytyczać nowe ścieżki, to licz się z fuc*upami i tym, że to auto będzie spędzało więcej czasu w warsztacie, niż na ulicy.

 

...i spraw sobie drugie auto do jazdy na codzień :)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroker to jest ale 2,6 nie 2,7 ale może się myle.

 

 

Cosworth robi jak dobrze pamiętam 2.65 :)

 

Macie mój link powyżej, stroker crawford'a 2.7 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pytaj na forum, tylko skoro masz mechanika, który składa te silniki na codzień, to posłuchaj jego.

Dokładnie, żeby później nie było żadnych "ale" jak coś się wydarzy. W ogóle trzeba by się zastanowić, czy nie warto zawrzeć umowy, a której klient określałby do czego służyć będzie auto i czego oczekuje od warsztatu/serwisu  -_-  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika się słucham ,ale chce zdobyć też różne ciekawe informację może jakaś będzie na tyle dobra że wspólnie z mechanikiem pójdziemy w tą stronę :) 

 

Umowa z serwisem tak na 1500kilometrów czyli tyle co trwa docieranie :/ Wątpię że ktoś da na silnik gwaracje dłuższą jak jest tam tyle czynników które mogą zawieść ,a autko też nie jeździ po bułki do sklepu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wątpię że ktoś da na silnik gwaracje dłuższą jak jest tam tyle czynników które mogą zawieść ,a autko też nie jeździ po bułki do sklepu

Masz roczną rękojmię i to wynika wprost z Kodeksu cywilnego ;) Bardziej mi chodziło o to, żeby później nikt Ci nie zarzucił, że np. użyto innych tłoków niż te proponowane przez warsztat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...