Skocz do zawartości

Remont silnika STI


Martinez3433

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram co cybel napisal o odchudzaniu.

Traktujesz auto jako woz do nauki i upalania, a o ile pamietam, to nadal masz tapicerke ;)

Przy takiej mocy, moze wielkiej roznicy nie poczujesz wywalajac to wszystko, ale bedziesz mial wrazenie, ze pare KM przybylo i na pewno to bezpieczniejsze niz robienie 600 Nm ;)

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty robisz remont do serii, a nie modyfikacje, tak?

...urwiesz kilka zł na pasku gatesa zamiast coswortha, smoka seryjnego to trzeba zmodyfikować, żeby miał sens (albo to skrót myślowy tylko), na TD16 taczej 800Nm nie będzie ;)

 

a gdzie intercooler i kolektor równoodległościowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD05 16G fajna turbinka na moce 320-330KM,tylko raczej do 2,0 czy 2,1 silnika.Sam mam taką u siebie i ze strokerem 2,1 się sprawdza.Ale do silnika 2,5 to chyba trochę za mała dmuchawka.Nie wiem czy polecił Ci ją mechanik czy tuner.Może zasugeruj ciut większą turbinę,np.TD05 18G czy nawet 20G.Mają ciut większy potencjał i wydajność.

Ta proponowana turbina z silnikiem 2,5 będzie pracowała na granicy swej wydajności,dół i spool z 2,5 będzie fajny ale górą może słabnąć.Tamte są ciut większe,to i górą auto będzie dobrze jechało. ;)

 

 

a gdzie intercooler

I zastanów się nad dobrym chłodzeniem powietrza,może faktycznie większy intercooler się przyda,ale to wszystko do uzgodnienia z tunerem który będzie stroił auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki001 ma rację, przydałby się większy intercooler , kolektor równoodległościowy  ze stopu 321 (304 pęka,polecam firmę KillerB motorsport,robią też dobre smoki i większe miski olejowe + 2l-przy upalaniu ma znaczenie ),lekkie koła pasowe np.unorthodox racing,pompa oleju JDM - 12mm,większa chłodnica np KOYO racing itd itd.Turbo na pewno większe.Jeśli chodzi o panewki to zostałbym przy Cosworth-cie,nigdy nie miałem z nimi problemów Nie bardzo wiem za co jest te 6400zł -brak wyszczególnienia za co. Obróbka i robocizna do mnie nie przemawia.

Edytowane przez fedex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...