Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2015


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

A RSMP nie może jechać razem z ERC ?

Jechać może, ale jak czuje punktują w erc a nie w narodowych mistrzostwach. Jakoś Polski nie był rundą Rsmp.

Nie mam chęci na czytanie regulaminów fia;) zresztą Marek Kisiel pare dni temu napisał, że jeśli Rzeszów trafi do erc, wypada z rsmp.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jumpman, dokladnie tak. Rundy ERC sa zwykle laczone z nacjonalnymi, wiec nie wiem czemu Rajd Rzeszowski mialby odpasc z rsmp  :huh: Im wiecej uczestnikow, tym wiecej kasy dla organizatora, a wpisowe do ERC jest na tyle wysokie (~2500EUR), ze pewnie bedzie odstraszac spora czesc zawodnikow od tej punktacji. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rundy ERC sa zwykle laczone z nacjonalnymi, wiec nie wiem czemu Rajd Rzeszowski mialby odpasc z rsm

masz rację, zafiksowałem się na WRC... zasięgnąłem informacji u siedzących w temacie i będzie można połączyć rundę ERC i RSMP (jeśli PZM się zgodzi:D) zależnie od długości trasy np na jeden dzień, żeby nasi rajdowcy się nie przepracowali, bo przecież mamy filozofię dużo krótkich rajdów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@Jumpman,  wpisowe do ERC jest na tyle wysokie (~2500EUR)

na jeden rajd czy zgłoszenie na sezon?

 

 

Na caly sezon (2000 w ERC2, 3000 w ERC1). Ale jesli chcesz wziac udzial na przyklad tylko w Rajdzie Rzeszowskim, ale gdyby byl wylacznie runda ERC, a nie laczona ERC i RSMP, to bys musial rowniez zaplacic. Dlatego mowie, ze nie sadze, zeby byl wylacznie ERC, bo te dodatkowe pare koła na pewno by odstraszylo wielu uczestnikow lokalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

już ładnych kilka lat trenuje:

 

no pamietam ten filmik - ale jednak udzial w rajdzie rakieta jaka jest S2000 to co innego. Bardzo dobrze, ze zaczyna w mlodym wieku, ale gdyby - odpukac - cos sie mialo stac... to niejeden dorosly facet nie wie co ze soba zrobic na miejscu zdarzania, a co dopiero taki mlodzieniec? Obawiam sie, ze znacznie predzej wpadlby w panike i zamiast kierowac sie rozsadkiem (zabezpieczenie miejsca wypadku, pierwsza pomoc...), to by nie wiedzial co ma zrobic. Rajdy to niebezpieczny sport :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

już ładnych kilka lat trenuje:

 

no pamietam ten filmik - ale jednak udzial w rajdzie rakieta jaka jest S2000 to co innego. Bardzo dobrze, ze zaczyna w mlodym wieku, ale gdyby - odpukac - cos sie mialo stac... to niejeden dorosly facet nie wie co ze soba zrobic na miejscu zdarzania, a co dopiero taki mlodzieniec? Obawiam sie, ze znacznie predzej wpadlby w panike i zamiast kierowac sie rozsadkiem (zabezpieczenie miejsca wypadku, pierwsza pomoc...), to by nie wiedzial co ma zrobic. Rajdy to niebezpieczny sport :| 

 

 

 

Co Ty ostatnio tak wszystko na "nie"? 

 

Co ja bym dał żeby w jego wieku się tak bawić i rozwijać. Żeby teraz tak móc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co Ty ostatnio tak wszystko na "nie"? 

 

Chojny, nie zrozum mnie zle. Dobrze mu zycze i niech wyrosnie z niego wielki talent :) Jestem za! Ale prawda jest niestety taka, ze jest to bardzo niebezpieczny sport i w tym wieku na pewno sobie jeszcze z tego sprawy nie zdaje. Wiem, ze granica 18 lat jest tez sztuczna, ale przynajmniej mozna miec wtedy jakies uzasadnienie, ze "jest dorosly i swiadomie podjal te decyzje". 

 

Nie jestem "na nie", ale nie bierz mi za zle, ze nie dziele hurra optymizmu... Niemniej odpowiednie organy na pewno tez to braly pod uwage kiedy wydali decyzje o pozwoleniu na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za! Ale prawda jest niestety taka, ze jest to bardzo niebezpieczny sport i w tym wieku na pewno sobie jeszcze z tego sprawy nie zdaje.

 

moim zdaniem jest dużo bardziej świadomy niż większość osób które mają prawo jazdy i nigdy nie była na jakimkolwiek treningu jazdy a padający śnieg powoduje u nich strach :(

pewnie przejechał więcej km treningowych niż niejeden kierowca km os-wych w RSMP ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...