Skocz do zawartości

Jakie opony na zime do STI


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

Carfit - mam pytanko odnośnie wątku z nierównopracującym silnikiem i rozrządem

 

Carfit - jaką masz osłonę po silnikiem? seryjną plastikową? i ją przebił kamień który uszkodził obudowę rozrządu? czy też aluminiową?

 

W tym momencie nie mam żadnej bo dałem na wzór do dorobienia na alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Opony juz zamowione wiec dam znac jak sie na nich smiga. Zamowilem juz teraz bo w Chicago wczoraj padal snieg (a wczoraj byl 12 pazdzniernik) :) Zamowilem Dunlop SP Winter Sport 3D.

 

Tu link do tych opon.

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp ... es&place=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmmm, postanowiłem zapytać o poradę fachowców - po pierwsze primo - czy zamiennik 195/55/16 jest właściwy dla opon 215/45/17? Ze wszystkich tabel wychodzi, że tak - ale ja nie ufam tabelom. Po drugie primo :wink: : poradźcie co założyć - zima: miasto, trochę za... , żadnych wyjazdów na narty (fuj :twisted: ) ani do rodziny w Parzęczewie (fuj, fuj :mrgreen: )

Przedział cenowy - od Nokiana do Dunlopa.

 

 

Aha - i czy warto zmieniać z "szerokiej": 17 na "wąską" 16?

 

Postarszyliście mnie tym wątkiem o śniegu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, postanowiłem zapytać o poradę fachowców - po pierwsze primo - czy zamiennik 195/55/16 jest właściwy dla opon 215/45/17? Ze wszystkich tabel wychodzi, że tak - ale ja nie ufam tabelom. Po drugie primo :wink: : poradźcie co założyć - zima: miasto, trochę za... , żadnych wyjazdów na narty (fuj :twisted: ) ani do rodziny w Parzęczewie (fuj, fuj :mrgreen: )

Przedział cenowy - od Nokiana do Dunlopa.

 

 

Aha - i czy warto zmieniać z "szerokiej": 17 na "wąską" 16?

 

Postarszyliście mnie tym wątkiem o śniegu :mrgreen:

w wrx jezdzilem zima na 215 i 17, czyli na oryginalnych felgach.

Po glebokim sniegu, po ubitym sniegu, po lodzie i po zimnym asfalcie.

I dobrze.

Pamietaj, ze najprawdopodobniej bedziesz głownie jezdzil po zmrozonym asfalcie albo bo morkym.

A snieg przez trzy tygodnie powoli w miejscowosci narciarskiej???

Ja bym za bardzo nie zawezal.

Teraz w STI mam zalozone przez Robotnicza Ulice 215 a nie 225. Nokiany. Mialem juz Nokiany. SUPER na zime!

Przez chwile mialem tez Goodyeary w zeszlym roku. Tez dobrze, ale Nokiany sa rewelacyjne ( nie letnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, postanowiłem zapytać o poradę fachowców - po pierwsze primo - czy zamiennik 195/55/16 jest właściwy dla opon 215/45/17? Ze wszystkich tabel wychodzi, że tak - ale ja nie ufam tabelom. Po drugie primo :wink: : poradźcie co założyć - zima: miasto, trochę za... , żadnych wyjazdów na narty (fuj :twisted: ) ani do rodziny w Parzęczewie (fuj, fuj :mrgreen: )

Przedział cenowy - od Nokiana do Dunlopa.

 

 

Aha - i czy warto zmieniać z "szerokiej": 17 na "wąską" 16?

 

Postarszyliście mnie tym wątkiem o śniegu :mrgreen:

 

Zamiennik to chyba 205/55/16.Zmienia komfort jazdy i trochę trudniej uszkodzić felge na dziurach ktore "znienacka" pojawiają sie w zimie.Lepiej na śniegu i blocie pośniegowym.

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik to chyba 205/55/16.Zmienia komfort jazdy i trochę trudniej uszkodzić felge na dziurach ktore "znienacka" pojawiają sie w zimie.Lepiej na śniegu i blocie pośniegowym.

Pozdr.AK

 

Panie Andrzeju, te tabele, co to im nie ufam podają takie warianty:

Zamienniki średnica różnica średnic (mm) różnica średnic (%)

195/55R16 620,9 mm +4,4 mm 0,7 %

205/55R16 631,9 mm -6,6 mm -1,1 %

 

to wychodzi, że 195-tka mniej się różni od oryginału. Zanczy lepsza jest?

 

Tak a propos: kupiłbym i felgi i Nokiany na ten przykład u Pana, promocje jakieś są, że zapytam grzecznie :?: :mrgreen:

 

Taki zestaw na przykład:

felgi OZ 5-star 16"

opony Nokian WR 195/55/16

 

muszę walizkę dularów brać czy jakoś się dogadamy? :mrgreen:

 

No chyba, że Vert za mnie zapłaci :twisted: to wtedy wchodzę nawet w Pirelli czy inne Goodyeary :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilex ! Ja zakladam 205/55/16 jak MY04/5

Nokian z alu 3600 kompl lub inna alu 4000.Ale chyba mi do piątku starczy :mrgreen:

Nokian 215/45/17 2400.Pirelli 2800.

Calość kosztow.

AK

 

MY 06.

 

Podjadę jutro albo w piątek.

W ramach transakcji wiązanej zobowiązuję się przysiąść wreszcie do filmiku z Cynamonowego. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór - na codzień - Dunlop M3 lub Continental TS 790 lub jakoś tak - jeszcze nie zdecydowałem- najpierw muszę obejrzeć live 225/45R17 bo to nie to samo co 195/60

 

Mam jedne i drugie :).

 

Widzialem wczoraj test w ktorym Conti TS810 wyprzedza Dunlopa D3. dalej Goodyear GW7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu założyłem Goodyeary Performance 225/45 - na suchym i mokrym spoko - czekam na śnieg i jeżdzę powoli, żeby lamelków nie zgubić :cry:

 

Goodyeary Performance 225 są w rzeczywistości bardziej 215 niż 225 no i po letnich RE 070 nie wyją i nie wciągają w koleiny i mają rant osłaniający felgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...