Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto uważa za arcade. NFS Hot Pursuit jest ewidentną zręcznościówką, a Shift 2 to zupełnie inna gra, bliżej jej do symulatora. Nie bez powodu z nazwy zniknęła nazwa serii. Co do trudności, na wyższych ustawieniach tzn. doświadczony i ekspert (chyba) strasznie ciężko zapanować nad autem, z tym chyba przegięli. Generalnie jak ktoś szuka 100% realizmu to niech instaluje Rfactora, tu ma za to świetne połączenie jako takiego realizmu i frajdy z jazdy. Klawiatury nie polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cholera korci mnie ten Shift ale nie mam kiery do pleja i mieć nie bede bo nie mam jak :-( niech mnie ktos pocieszy ze wypuszczają patcha żeby była grywalna na padzie!

 

Xanadu, ale przeciez motorstorm to arcade jakich mało, po co Ci tam kiera? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto uważa za arcade. NFS Hot Pursuit jest ewidentną zręcznościówką, a Shift 2 to zupełnie inna gra, bliżej jej do symulatora. Nie bez powodu z nazwy zniknęła nazwa serii. Co do trudności, na wyższych ustawieniach tzn. doświadczony i ekspert (chyba) strasznie ciężko zapanować nad autem, z tym chyba przegięli. Generalnie jak ktoś szuka 100% realizmu to niech instaluje Rfactora, tu ma za to świetne połączenie jako takiego realizmu i frajdy z jazdy. Klawiatury nie polecam :wink:

 

To w końcu warto , nia warto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe, że żaden serwis prasowy nie pisze, dlaczego PSN przestała działać, jedynie koncentrują się na najbardziej medialnych kąskach - kradzieży danych. Tylko w jednych znalazłem wzmiankę o 'anonimowych', zupełnie oderwaną od kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że żaden serwis prasowy nie pisze, dlaczego PSN przestała działać, jedynie koncentrują się na najbardziej medialnych kąskach - kradzieży danych. Tylko w jednych znalazłem wzmiankę o 'anonimowych', zupełnie oderwaną od kontekstu.

Anonimowi ustosunkowali się do tego: "For Once We Didn't Do It". :mrgreen:

Oni byli odpowiedzialni za dosa, powodującego poprzednią (sprzed kilku tygodni) niedostępność psn'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że żaden serwis prasowy nie pisze, dlaczego PSN przestała działać

SONY napisało dlaczego.

 

Samo SONY wyłączyło PSN - do czasu aż zrozumieją problem i go rozwiążą - nawet na polskiej stronie SONY jest oświadczenie.

 

Co więcej podobno niektórym zalecają założenie nowego konta bankowego :shock:

 

To wygląda na naprawdę niezły bałagan i z tymi ukradzionymi danymi to raczej nie są żarty...

 

-- 28 kwi 2011, o 16:08 --

 

http://pl.playstation.com/home/news/art ... 82ugi-PSN/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle panika. Nie wiem skad sie bierze ten strach przed utrata danych osobowych? Co mi, jako osobie prywatnej, moze zrobic ktos, kto zdobedzie moje imie, nazwisko i adres, w tym mailowy? Zacznie wysylac spam? Straszne mi rzeczy, i tak tego krazy mnostwo po sieci, a na szczescie Googlemail skutecznie go filtruje. Nie wspomne o tym, ze jakos nam juz nie przeszkadza zostawiac tych samych danych w pierwszym lepszym sklepie internetowym...

 

Jedyny element, ktorym sie ciutke przejmuje to te skradzione numery kart kredytowych. Ale i tu obawy sa przesadnie duze: w kazdym banku mozna az do dwoch miesiecy po podejrzanej transakcji zglosic problem i poprosic o wycofanie platnosci. Sam to juz robilem, jest to calkowicie bezproblemowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny element, ktorym sie ciutke przejmuje to te skradzione numery kart kredytowych. Ale i tu obawy sa przesadnie duze: w kazdym banku mozna az do dwoch miesiecy po podejrzanej transakcji zglosic problem i poprosic o wycofanie platnosci. Sam to juz robilem, jest to calkowicie bezproblemowe!

 

No tak, ale wiąże się z tym pewna niewygoda: ja mam np. opłaty za C+, za komórki itp. ściągane z karty. Przy reklamacji transakcji zazwyczaj zastrzega się starą kartę, dostaje się nową z nowym numerem, trzeba się potem bawić w formalności itp. Poza tym, jeśli lipna transakcja wejdzie na kartę, trzeba ją opłacić i dopiero można złożyć reklamację.

 

Według części serwisów skradziono też hasła - o ile się znam na bezpieczeństwie IT, to raczej skradziono hashe haseł, ale ja wczoraj dla bezpieczeństwa zmieniłem hasła tam, gdzie miałem takie same, jak w PSN (dodam, że mam 4 typy haseł: śmieciowe do niezweryfikowanych serwisów / mocne do serwisów, gdzie pojawia się moje nazwisko, czy nick - typu forum / bardzo mocne do serwisów posiadających numer moich kart kredytowych, a więc tam, gdzie można zapłacić moją kartą, ale gdzie złożenie reklamacji nie jest większym kłopotem / super mocne do kont bankowych, gdzie jak gwizdną kasę, to może być duży problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac numer karty (tak, idioci trzymali go na sztywno w bazie) oraz szereg danych mozna sobie nakupować trochę fantów. Nie wiem, jak wyglada sprawa z PINem do takiej karty kredytowej...

 

http://pastie.org/private/97oth9v5tspkiztwwdmnga

Tutaj macie log z kanalu IRC, na ktorym rozmawiali ludzie, ktorzy zrobili wlam na PSN.

Sony to jednak idioci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie: wszystkie dane trzymali czystym tekstem w bazie danych, lacznie z haslami.

Trzymali na sztywno w bazie numery kart, adresy, wydawce etc- co jest niezgodne ze sztuka bankowa.

Konsola wysyłała do sony informacje o wszystkim, co zostało podłączone do konsoli, z TV włącznie.

Trzymali dane, ktorych zbieranie jest nielegalne.

 

Co prawda dane wysyłali "zaszyfrowane" ale dane o platnosci kartą były gołym tekstem

creditCard.paymentMethodId=VISA
&creditCard.holderName=Max
&creditCard.cardNumber=4558254723658741
&creditCard.expireYear=2012
&creditCard.expireMonth=2
&creditCard.securityCode=214
&creditCard.address.address1=example street 24
&creditCard.address.city=city1
&creditCard.address.province=abc
&creditCard.address.postalCode=12345

To powyższe było trzymane na sztywno w bazie danych.

 

another funny function i found is regarding psn downloads

its when a pkg game is requested from the store

in the url itself you can define if you get the game free or not. requires some modification in hashes and so on tho

..

is like

:D

my god

drm:off

Czyli można było pobrać grę bez zabezpieczeń antypirackich

 

Sony w czasie rzeczywistym monitoruje wszystkie wiadomosci wysylane przez PSN messenger, istnieje autocenzor na bazie slownika slow zabronionych

 

 

Aha, infrastruktura sieciowa PSN to staroć, jądro systemu z marca 2008, serwery www z sierpnia 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze robie, ze nie kupuje sprzetu od Sony i radze to samo moim znajomym.

Jedyna rzecz jaka wyszla Sony, to kineskopy Trinitron. Pech dla Sony ze nikt juz nie kupuje telewizorow kineskopowych.

 

Tyle szumu bylo o to ze iPhone wysyla do Apple pozycje nadajnikow komorkowych i hotspotow wifi, ale Sony jednaj okazalo sie lepsze.

 

Kradziez danych osobowych w krajach gdzie kredyt jest rzecza normalna moze byc duzym problemem. Ja oststnio wyjechalem od dealera nowym samochodem, majac przy sobie jedynie prawo jazdy i numer ubezpieczenia socjalnego. Na miejscu nie wydalem na niego ani dolara.

 

-- 28 kwi 2011, o 15:54 --

 

Ja specjalnie na potrzeby PSN wyrobiłem sobie eKARTE, gdzie sam sobie przelewam środki. Dużo bardziej bezpieczniejsza od zwykłej kredytowej.

W jaki sposob karta, z ktorej mozesz stracic swoje wlasne pieniadze jest bardziej bezpieczna od karty kredytowej gdzie mozesz stracic pieniadze banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...