Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie postojowe do Forestera ?


piotruś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak się ma montaż do gwarancji w nowym aucie, ale w starszym chyba da radę wszystko ogarnąć samemu, bo w zasadzie tylko 2 kable podłączamy bezpośrednio do aku a resztę miedzy sobą. Trzeba wprowadzić przez ścianę grodziową do wnętrza a reszta pozostaje w komorze silnika.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zamontować taką grzałkę w siniku np.2,0 T w foresterze II ? Czy jest jakieś miejsce już "przystosowane" ?

Nie ma przystosowanych przez producenta auta miejsc do montażu grzałki. To firma DEFA wymyśla te miejsca.

Poszukaj firmy, która specjalizuje się w montażu dodatkowych systemów grzewczych w Twojej okolicy, bo najlepiej fachową robotę powierzyć fachowcowi.

W moim aucie montaż wykonała firma z miejscowości Otrębusy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zamontować taką grzałkę w siniku np.2,0 T w foresterze II ? Czy jest jakieś miejsce już "przystosowane" ?

A nie jest tak, że w bloku silnika są zaślepki na dodatkowe czujniki i to w tym miejscu wkręca się grzałkę?

 

 

Sent with Tapatalk

Ciężko zamontować taką grzałkę w siniku np.2,0 T w foresterze II ? Czy jest jakieś miejsce już "przystosowane" ?

A nie jest tak, że w bloku silnika są zaślepki na dodatkowe czujniki i to w tym miejscu wkręca się grzałkę?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciężko zamontować taką grzałkę w siniku np.2,0 T w foresterze II ? Czy jest jakieś miejsce już "przystosowane" ?

A nie jest tak, że w bloku silnika są zaślepki na dodatkowe czujniki i to w tym miejscu wkręca się grzałkę?

 

 

Sent with Tapatalk

Ciężko zamontować taką grzałkę w siniku np.2,0 T w foresterze II ? Czy jest jakieś miejsce już "przystosowane" ?

A nie jest tak, że w bloku silnika są zaślepki na dodatkowe czujniki i to w tym miejscu wkręca się grzałkę?

 

 

Sent with Tapatalk

 

Nie. Te zaślepki to broki, zabezpieczające blok silnika przed wysadziną mrozową w przypadku stosowania wody jako medium chłodniczego. Broki w dzisiejszych czasach to trochę przestarzałe rozwiązanie, gdyż do chłodzenia silnika są stosowane mieszaniny wyższych alkoholi z wodą (glikol mono-etylenowy), Możliwe że broki, są wykorzystywane jako otwory technologiczne w procesie odlewniczym bloków silnika. Łatwiejsze usuwanie mas formierskich.

 

Pozdrawiam

cewie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie tego nie wiem :P - jeżeli jest na 230.. to bez sensu ja kupować jak można wsadzić farelkę z domu np
f7a6df84706fa2a7439927340216809f,640,0,0

To oczywiście żart bo wiadomo że DEFA ma inne techniczne rozwiązanie ale widziałem gdzieś foto jak jest ona zamontowana na stałe na tunelu środkowym przy lewej nodze pasażera z przodu...
Dlatego zadałem pytanie o farelkę bo byłem Ciekaw jaki kolega zestaw posiada i czy te zestawy są wszystkie z farelkami czy np tylko grzałka i instalacja.
I podejrzewam że posiada ona wtyczkę którą można wpiąć do zamontowanej już instalacji DEF'y ...
 

 

 

 

MAM !! :)

Są 3 opcje DEFY

1.Podgrzewanie układu silnika

defa-step-2-opt01.png
2.Podgrzewanie układu silnika oraz wnętrza pojazdu

defa-step-2-opt02.png

3.Podgrzewanie silnika, wnętrza oraz ładowanie akumulatora - sterowanie za pomocą mikrokontrolera

 

 

 

 

Przy opcji nr 2-Czyli Podgrzewanie układu silnika oraz wnętrza pojazdu mamy jeszcze do wyboru moc ogrzewacza [naszej farelki]

od 1200W do 2100W przy czym najwyższa opcja ma możliwość podziału mocy.

I tutaj również do montażu dodatkowo musimy dokupić zestaw montażowy DEFA-konfigurator-zestaw-przylaczeniowy-
Czyli farelka chodzi z instalacją DEFA :)
 

Swoją drogą to ta grzałka wygląda jak ta Rosyjska Turystyczna do gotowania wody w szklance :)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie postojowe Webasto nie ma w zestawie "farelki" ogrzewanie wnętrza pojazdu odbywa się tradycyjnie z układu chłodzenia/grzania bloku silnika, który nagrzewany jest własnie przez nagrzewnice zasilaną paliwem ze zbiornika pojazdu. :) Należy tylko pamiętać aby pozostawić odpowiednio ustawione pokrętła sterowania ogrzewaniem i nawiewem tj. siła na > 1/3 mocy, kierunek szyba, temp. max.

 

Mam to ogrzewanie w Foresterze i szczerze polecam. Bardzo praktyczne i wygodne zimą. Chociaż głównym powodem zainwestowania w ten system było przede wszystkim chronienie silnika przed uruchamianiem w niskich czy skrajnie niskich temperaturach. Tak jak wspomniałem wcześniej i to co mozna znaleźć w opisie producenta to ogrzewanie wnętrza pojazdu odbywa się nie jako przy okazji nagrzewania bloku silnika.

 

Swój zestaw z kontrolą Telestart T100 HTM instalowałem jesienią 2011 r. w ASO Subaru w NL (Tu nabyłem Forka). Walczyli z tym od poniedz. do piątku - Był to ich(Subaru Benelux) I-szy raz, przez co konsultowali wszystko z technikami Webasto z Germanii. Zapłaciłem około 2200 EUR.

Jak do tąd nie mam zastrzeżeń do pracy systemu - nigdy mnie nie zawiódł. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@andgoldi, Ja miałem w Alhabrze Ebespaeher [chyba tak to się pisze] i to właśnie działało identycznie jak Webasto. Słusznie zauważyłeś że farelki nie ma :) - w Webasto i w tym Ebespraeher - jest piecyk i tak jak już napisałeś ogrzewa wodę w układzie chłodzenia i jest lepszym rozwiązaniem niż DEFA ale ma jedną podstawową wadę a w zasadzie dwie.

Koszt Zakupu i montażu

i Koszt Serwisu...

W systemie DEF'y wymieniasz grzałkę i po zawodach a koszt instalacji znacznie niższy - ale trzeba mieć zasilanie...
Osobiście wolał bym Webasto bo działa super ! :)

Ciekaw jestem jak z DEF'Ą i chyba ją zamontuje w przyszłym samochodzie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...