Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby były jakieś potrzeby co do angielskiego, to dam radę  :)

 

Japończycy mają problem z angielskim podobnie jak chińczycy i inni azjaci, coś z wymową kompletnie im nie pasuje i nawet jak cokolwiek znają, to czasem ciężko ich zrozumieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to językowo damy radę :)

 

Mi bardziej chodziło o korespondencję po angielsku, bo w tym zakresie mam niezłe kompetencje, w pracy na codzień używam ang od kilkunastu lat, także mogę ładne pisma do kolegów z forum JPN napisać (tylko czy zrozumieją - może marynarski ang lepszy niż szekspirowski? :biglol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bariera językowa póki co leży po ich stronie :P. Jak szala zacznie się wahać wezwę na pomoc :) 

Swoją drogą to może nawet lepiej jak mailem im wyślemy zapytanie o lepszą cenę ? będą sobie mogli w google pomóc :)
Co wy na to?

 

 

Widzę że coś się zmienia terminowo? 
Nic się nie zmienia :P  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy zrobic zlot z calego swiata. am link do japonskiego forum subaru - ale oni tylko w robaczkach. Co do porozumiewania sie to wystarczy palce wskazujacy. Oni wszystkie potrwawy maja albo w prospektach albo takie z plastiku, jak zywe, wystawione na ladzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzucaja nad Tokio. Dlatego bilety tak tanie bo nie ma ladowania. Sprawdze w areoflocie [mam tam kontakty] jak to jest z tymi biletami i tak niska cena. Zrobilem wywiad u mojego dystrybutora. Niestety bilety po 2700, przez Moskwe nie maja. Okazuje sie ze z uwagi na niepewna sytuacje wielu dystrybutorow wycofalo sie ze sprzedazy biletow aeroflotu. Pozostal sam aeroflot. Ponadto ludzie nie chca latac nimi. Bojkot. Europa i tak ma swoje samoloty do Japonii.  Bilety sa tanie bo oni musza utrzymac ten kierunek za wszelka cene. Bo jak wypadna to juz nie wroca. Tylko na tym zyskujemy. Bilety prawdopodobnie kupimy w marcu, kwietniu. po takej samej cenie zapewne - 1300 zet [z ladowaniem w Tokio]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij ten plan. ogolnie jest ok. Glownie jestesmy w Tokio. Wypady do innych miast zawsze mozna poprawic. Pusc te liste uczaestnikow. Dyrekcja porozmawia z Japonczykami. Nie bedzie to obowiazujace. Bedziemy wiedzieli czy nas zaprosza. jak wyraza zgode to latwiej nam bedzie dzialac dalej. Za wczesnie jest ustalac dokladne szczegoly wyjazdu. Bilety lotnicze kupic nalezy dopiero w kwietniu, maju. Rezerwacja hotelu to miesiac wczesniej wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final version
 

Jedziemy do Japonii 
Wyjazd pokrywa 14 Dni z przelotami z Polski do Japonii
 

Wylot: 19 października           Z powrotem: 1 listopada    [+/-] 3 Dni 

 

PLAN WYJAZDU :

 

Dzień 1 -         19.10.2015

Wylot z PL Warszawa 

Dzień 2          20.10.2015

- Lądujemy w godzinach rannych/przed południowych

a] Transfer z Lotniska do miejsca noclegu prawdopodobnie "Limousin bus" - 3.500 Jenów - ok 100 zł [podejrzewam że na 2/3 osoby]

b] Meldunek w Hotelu 

c] Ogarniamy się w miarę możliwości ok 1 godziny [osoby zmęczone podróżą mogą zostać w hotelu]

d] Lecimy w okolicę na Lunch/i jakiś mały spacer po okolicy [postaram się aby Hotel był w miarę w centrum]
e] Lekka [%] Integracja uczestników wyjazdu [osoby odsypiające podróż dołączają] w Hotelu lub jeżeli będzie możliwość w najbliższej knajpie lub to i to  :)
Kwestia hotelu jest już zatwierdzona Pokoje 2/3/4 osobowe z osobnymi łazienkami 
Hotel na 99% to  KLIK 

 

Dzień 3          21.10.2015

a] Pobudka [godzina do ustalenia] 

b] Śniadanie - tutaj zobaczymy czy w Hotelu będziemy mieli czy w drodze na wycieczkę zjemy coś na mieście 
c] Samo Tokio, i Okolice -Rainbow Bridge itp.. ze względu na aklimatyzację po przyjeździe nie obciążamy tego dnia długimi transferami i mocnymi       atrakcjami 

 

Dzień 4         22.10.2015

a] Pobudka [godzina do ustalenia] - ale mocno poranna ok 5 

b] Transfer Metrem do Tsukiji ( czyli największy na świecie targ rybny ); trzeba być b.wcześnie rano. Po zwiedzeniu targu zalecane śniadanko rybne w jednej z mini restauracyjek tuż obok targu 
 

Wymeldunek z Hotelu i Transfer w okolice Kioto/Nar'y 

Tutaj Hotel/Hostel do ustalenia 

 

Dzień 5          23.10.2015

Kioto / Nara

 

Dzień 6         24.10.2015

Kioto / Nara
 

Dzień 7         25.10.2015

Kioto/Nara

Powrót do Naszego Hotelu w Tokio 

 

Dzień 8        26.10.2015
a] Pobudka [godzina do ustalenia]

b] Śniadanie - tutaj zobaczymy czy w Hotelu będziemy mieli czy w drodze na wycieczkę zjemy coś na mieście 
c] Transfer Nikko

 

Dzień 9     27.10.2015

a] Pobudka [godzina do ustalenia] 

b] Śniadanie - tutaj zobaczymy czy w Hotelu będziemy mieli czy w drodze na wycieczkę zjemy coś na mieście 

c] Transfer Kamakura

 

Dzień 10    28.10.2015

a] Pobudka [godzina do ustalenia] 

b] Śniadanie - tutaj zobaczymy czy w Hotelu będziemy mieli czy w drodze na wycieczkę zjemy coś na mieście 

c] Transfer ok 2 godziny do fabryki Subaru 

d] Zwiedzanie fabryki subaru 

e] Transfer do hotelu 

 f] Lecimy w okolicę na Lunch/i jakiś mały spacer po okolicy [postaram się aby Hotel był w miarę w centrum]

    Lekka Integracja uczestników wyjazdu w Hotelu lub jeżeli będzie możliwość w najbliższej knajpie lub to i to 

Dzień 8 prawdopodobnie zleci nam cały na Fabryce i powrocie [zgodnie z sugestią] więc nie wciskam nic na ten dzień.

Jeżeli okaże się że zostanie nam sporo czasu po fabryce możemy wyciągnąć coś z planu awaryjnego na szybkie zwiedzanie typu 

 STI, czyli siedziba główna z małym muzeum historycznych aut rajdowych. Tam też można kupić najróżniejsze gadgety STI ( ale także elementy techniczne ); ponadto na miejscu  spore dealerstwo Subaru. - i Dla mnie było by super jak zmieścili byśmy to w 1 dzień

 

Dzień 11       29.10.2015

a] Pobudka [godzina do ustalenia] 

b] Śniadanie - tutaj zobaczymy czy w Hotelu będziemy mieli czy w drodze na wycieczkę zjemy coś na mieście 
c] Transfer do Big Sight 
d] Zwiedzanie wystawy Tokio Motor Show 

e]  Lecimy w okolicę na Lunch/i jakiś mały spacer po okolicy [postaram się aby Hotel był w miarę w centrum]

    Lekka Integracja uczestników wyjazdu w Hotelu lub jeżeli będzie możliwość w najbliższej knajpie lub to i to  :) / lub śpimy 

Jeżeli zostanie czas lub stwierdzimy że na wystawie jest już nudno to  możemy wyciągnąć coś z planu awaryjnego na szybkie zwiedzanie

 

Dzień 12     30.10.2015

a] Pobudka [godzina do ustalenia] 

b] Śniadanie - tutaj zobaczymy czy w Hotelu będziemy mieli czy w drodze na wycieczkę zjemy coś na mieście 
c] ZAKUPOWY SZAŁ
d]Impreza integracyjna Pt: Pożegnanie z Japonią 

Dzień 13      31.10.2015    
Wylot do Polski 



Proszę sprawdźcie to jeszcze pod względem merytorycznym :) bo jestem na aspirynie i tym podobnych środkach ....
Jeżeli to zaakceptujecie piszę do Dyrekcji o konkretnych datach i danych.

Pozdrawiam 
 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis kilka moich pomysłów do rozważenia:

 

1. Kioto / Nara - myślałem, żeby zrobić to w 2 dni w ten sposób, że jedziemy z Tokio z rana i wracamy do Tokio na 2 dzień wieczorem. Zalety: potrzebny tylko 1 nocleg poza Tokio - co oznacza, że nie musimy nawet w Tokio się wymeldowywać i tachać ze sobą bagaży, wystarczy zabrać szczotkę do zębów  :) A tak to będzie cała przeprowadzka na 3 noclegi i z powrotem

 

2. Fuji / Hakone - jeden dzień bym na to na pewno przeznaczył. Góra Fuji to klasyk no i jedyna w suma atrakcja przyrodnicza w naszym planie, do tego bardzo blisko Tokio. Poza Fuji jest tam cały park narodowy w okolicy więc łatwo dobrać kilka fajnych miejsc do obejrzenia w ten dzień 

 

3. Termin - generalnie OK tylko: (1) Tokio Motor Show w 2015 zaczyna się dla widzów od 30-go; (2) Zastanawiam się, czy powrót akurat 31-go to dobry pomysł bo to wypada na szczyt komunikacyjny przez 1 listopada, więc może przesunąć całość wyjazdu o 2-3 dni do przodu? Chyba że wszystkim zależy na powrocie przed 1 listopada (mi niekoniecznie)

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg ma poniekad racje by z Tokio wyskoczyc na jeden dzien tylko. Zostawiamy balagan w hotelu i jedziemy na te jedna noc. Niewiele wiecej bedzie kosztowac. Powrot bym radzil ze dwa dni pozniej - moze byc spietzrenie wyjazdow. lecimy przez Moskwe. czyli w sumie 4 godziny krocej. Plan jest realny. Pierwsego dnia pada sie dopiero wieczorem. A w Tokio jest sie ok 12-tej.

 

Apropo driftow to Kazuki mi podeslal stronke japonskich subarowiczow. Myste ze beda na tym Motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Jeżeli to zaakceptujecie piszę do Dyrekcji o konkretnych datach i danych

Jeżeli będzie zaakceptowane, to nie trzeba oddzielnie pisać - zaglądam do wątku :)

 

Ważna dla mnie do rozmów  będzie informacja, ile osób weźmie udział ( wiem, to się może jeszcze nieco zmienić, ale przynajmniej orientacyjnie ...).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...