Skocz do zawartości

Niezapłacony podatek PCC ;-)


Vilmark

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja o czynnosci podlegajacej opodatkowaniu pcc jest w tym przypadku deklaracja. Nie ma deklaracji, ojczyzna o niczym nie wie. Od kilku lat nie zadaja przy rejestracji potwierdzenia zaplacenia podatku. Pytanie tez za ile kupiles skuter. Tzw. kwota wolna to 1000 zl. Wg umowy oczywiscie.I czy sprzedajacy nie podlega z tytulu sprzedazy podatkowi od towarow i uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma PCC do zakupów np. przez allegro od osób prywatnych towarów o wartości powyżej 1tys pln ?

 

czy kupowanie używanego kompa za 2tys pln i używanego auta za 2tys pln się czymś różni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynny żal wchodzi w grę do momentu jak sam pójdziesz złozysz deklaracje i opłacisz podatek. Natomiast jeśli US sam się dopatrzy Twojego zaniedbania i wezwie do zapłaty wówczas czynny żal nie pomoże.

 

A widzisz, swego zapomniałem wysłać pita, bo miałem zawieszoną działalność i po kilku miesiącach dostałem wezwanie. Zadzwoniłem i usłyszałem, że mam uskutecznić czynny żal post factum :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma PCC do zakupów np. przez allegro od osób prywatnych towarów o wartości powyżej 1tys pln ?

 

czy kupowanie używanego kompa za 2tys pln i używanego auta za 2tys pln się czymś różni ?

Pod względem podatkowym niczym się nie różni i oba zdarzenia podlegają pcc.

 

Zwalnia się od podatku m.in. Zgodnia z art 9 ust.6) sprzedaż rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1.000 zł;

 

 

czynny żal wchodzi w grę do momentu jak sam pójdziesz złozysz deklaracje i opłacisz podatek. Natomiast jeśli US sam się dopatrzy Twojego zaniedbania i wezwie do zapłaty wówczas czynny żal nie pomoże.

 

A widzisz, swego zapomniałem wysłać pita, bo miałem zawieszoną działalność i po kilku miesiącach dostałem wezwanie. Zadzwoniłem i usłyszałem, że mam uskutecznić czynny żal post factum :biglol:

Prawdopodobnie miałeś zerowy PIT i tutaj z praktyki wiem, że urzędy robią odstępstwa i nie karają zapominalskich zawieszonych. Edytowane przez rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem takich zachowań, ale jak miałem płacić przykładowo 2% od 150tys (RS6) to mi się odechciało... bo niby za co 3tys mam zostawić w US

By państwo miało za co działać? Ale rozumiem, że tymi samochodami nie chcesz jeździć po dobrze utrzymanej drodze do np. lekarza za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zwolennicy płacenia PCC przy zakupie auta, płacą też za zakup na allegro od prywaciarza powyżej 1tys pln...

 

Kiedyś był obowiązek i każdy płacił, teraz można to ominąć, a nadal większość płaci... Ciekawe jak na kraj kombinatorów (odpisy VAT, unikanie mandatów itd...)

 

Każdy niech robi co uważa ;)

 

btw - kasa z PCC na utrzymanie dróg i NFZ ? gdzie Ty żyjesz....

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zwolennicy płacenia PCC przy zakupie auta, płacą też za zakup na allegro od prywaciarza powyżej 1tys pln...

 

Kiedyś był obowiązek i każdy płacił, teraz można to ominąć, a nadal większość płaci... Ciekawe jak na kraj kombinatorów (odpisy VAT, unikanie mandatów itd...)

 

Każdy niech robi co uważa ;)

 

btw - kasa z PCC na utrzymanie dróg i NFZ ? gdzie Ty żyjesz....

 

Od kiedy nie trzeba w urzędzie komunikacji pokazać opłaty  PCC? Ja musiałem pokazać bo inaczej bym nie zarejestrował... Przerejestrowywałem może z pół roku temu.

 

Vilmark, chłopaki wyżej już napisali. Ja nie zapłaciłem PCC przez rok, babka w US skarbowym sama podsunęła mi "Czynny żal". Nie dostałem mandatu za spóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maniujr, rejestrujesz po zakupie auto na siebie czy jeździsz na papierach poprzednika? 

 

Na siebie. Co roku mam nadpłatę podatku i US nic nie ściąga.

 

 

 

Od kiedy nie trzeba w urzędzie komunikacji pokazać opłaty PCC? Ja musiałem pokazać bo inaczej bym nie zarejestrował... Przerejestrowywałem może z pół roku temu.

 

Od lat nie ma obowiązku, może Twój wydział komunikacji jest nadgorliwy...

 

Wykaz dokumentów z wydziału w Poznaniu poniżej. Nie ma nic o PCC i US. Nie mylisz dowodu wpłaty za rejestrację (opłata komunikacyjna  + ewidencyjna) ?

 

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/rejestracja-przerejestrowanie-uzywanego-pojazdu,1742/

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@maniujr, rejestrujesz po zakupie auto na siebie czy jeździsz na papierach poprzednika? 

 

Na siebie. Co roku mam nadpłatę podatku i US nic nie ściąga.

 

 

 

Od kiedy nie trzeba w urzędzie komunikacji pokazać opłaty PCC? Ja musiałem pokazać bo inaczej bym nie zarejestrował... Przerejestrowywałem może z pół roku temu.

 

Od lat nie ma obowiązku, może Twój wydział komunikacji jest nadgorliwy...

 

Wykaz dokumentów z wydziału w Poznaniu poniżej. Nie ma nic o PCC i US. Nie mylisz dowodu wpłaty za rejestrację (opłata komunikacyjna  + ewidencyjna) ?

 

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/rejestracja-przerejestrowanie-uzywanego-pojazdu,1742/

 

Potwierdzam, w Poznańskim wydziale PCC nie jest wymagane przy rejestracji od wielu lat i co więcej, US i Wydział Komunikacji nie jest ze sobą w żaden sposób powiązane,także płacenie PCC leży tylko w dobrej wierze nowego posiadacza samochodu.

Z tego co się orientuje po 3 latach kalendarzowych liczonych od powstania zobowiązania podatkowego następuje jego przedawnienie. Chyba, że mnie ktoś wyprowadzi z błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablonas bo Naczelnicy naszych WK i US potrafią liczyć kasę i wyciągnąć z nas ostatnią naszą złotówkę ;) Znaleźli tą zależność i ciągną kasę.

Mój WK jest znany we wszystkich stacjach diagnostycznych w promieniu 100 kilometrów. Jeszcze się nie zdarzyło, abym załatwił coś za pierwszym razem.

Z zazdrością czytałem jak koledzy z forum bezproblemowo rejestrowali swoje angliki, bo ja rejestrowałem swojego pół roku :wacko:

Edytowane przez Marcin Domanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje po 3 latach kalendarzowych liczonych od powstania zobowiązania podatkowego następuje jego przedawnienie. Chyba, że mnie ktoś wyprowadzi z błędu?

No to dla potomności wyprowadzę Cię z błędu:

Podstawową zasadą jest, że zobowiązanie podatkowe przedawnia się po upływie pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Wynika to z art. 70 ordynacji podatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem wezwanie do US. Okazało się, że deklarację i podatek za motocykl zapłaciłem po 2 miesiącach(żeby było śmieszniej motocykl rejestrowałem jakoś w maju i dopiero teraz się dopatrzyli). Niestety pismo z czynnym żalem by nic nie pomogło. Trafiłem na naprawdę konkretnie i nie wredną kobitkę i powiedziała, że to trochę za długo było i nic nie można z tym zrobić. W nagrodę dostałem mandat na 200zł

Edytowane przez Arti_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...