Skocz do zawartości

Rejestracja auta a montaż Haka


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jutro będę najprawdopodobniej przechodził procedurę rejestracji auta:

1. biorę papiery jadę do Wydziału komunikacji, stoję godzinę w kolejce, dostaje tymczasowe tablice.

2. wracam do auta, zakładam

3. jadę na przegląd, odbieram papiery z przeglądu, ściągam tablice, wracam do Wydziału komunikacji postać godzinę w kolejce

4. dostaje tablice normalne, miękki dowód, wracam, zakładam na auto

5. dzwonie do ubezpieczyciela żeby ten mi wystawił OC, płacę, dostaję polisę mailem, drukuje, mogę jeździć, 

6. Po miesiącu (może krócej) odbieram twardy dowód i kartę pojazdu.

 

Teraz Hak:

7. jadę do gościa który montuje haki (nie wiem czy to ma jakąś nazwę swoją), dostaje hak i papierki

8. jadę z zamontowany hakiem na przegląd (to mogę w każdej stacji diagnostycznej zrobić?), dostaje papierek że hak ok.

9. jadę z papierkami do Wydziału komunikacji, stoję godzinę w kolejce i dostaje pieczątkę w dowód i wpis w kartę pojazdu.

 

Teraz jak to zrobić żeby się nie narobić. Czy mogę zrobić 1,2,3,4,5,7,8,9 czyli bez czekania na twardy dowód? Co wtedy z wpisem do Karty pojazdu której jeszcze nie będzie? A może mogę 1,2,7,8/3/9,4,5,6 ? Czyli na tymczasowych tablicach podjechać założyć hak i na przegląd pojechać już z hakiem w aucie? To mi zaoszczędzi jednej wycieczki do Wydziału komunikacji.

 

będzie wdzięczny za wszelkie rady/porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jestem w tym procesie. Mam miękki dowód i hak założony u dealera przy odbiorze wozu. Dostałem papierek z przeglądu ze stacji diagnostycznej  (z instalacji haka nie ma papieru, tylko tabliczka znamionowa). Teraz czekam na twardy dowód i wbiję hak przy odbiorze. Ponieważ hak jest odczepiany, a nic nie muszę ciągać, to liczę na brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rejestracji polecam udac sie do urzedu na kromera 44 . Z doswiadczenia wiem ze sa tam najmniejsze kolejki. Jak przybedziesz na miejsce nie zapomij o wydrukowaniu sobie numerka kolejkowego wez wszystkie dokumnety od auta ( inaczej pani odesle Cie z kwitkiem ) Wzór jak wypełnić druczek rejstracyjny wisi w urzedzie na scianie jakby co  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4lik - naturalnie że z gwiazdkami:) Moje wymagania do aut się zmieniły, cabrio okazało się bardziej funkcjonalne niż sądziłem, więc szkoda mi kasy na Outabcka H6, wole odłożyć i w przyszłym roku sprzedać MG i kupić Porsche Boxstera. Aktualnie Padło na Imprezę kombi ("kombi") hawkeye NA w manualu MY06, auto do mnie pasuje:) Kiedyś pewnie się skusze na Outabacka H6, albo legacy H6 w manualu, ale jeszcze nie teraz.

 

leon - tak, tylko to przez telefon trochę ciężko wytłumaczyć a jak do tego dołożyć moją awersję do tych wszystkich instytucji... nie mniej jednak pewnie to mi zostanie.

 

Afik - czyli nie mogłeś wbić haka w miękki dowód?

 

Karas - a spróbuje, dzięki.


Pomiędzy punktami 2 i 3 zamontuj hak i całą resztę będziesz mieć za jednym razem, bez dodatkowych problemów i ekstra badań.

 

tak byłoby idealnie, upewnię się jeszcze jutro w stacji diagnostycznej i zobaczę czy to jest czasowo wykonalne.

 

Ktoś zna miejsce gdzie dostanę dobrze/tanio/szybko Haki Wrocław?:P Potrzebuje normalny, zwykły hak na bagażnik rowerowy, obciążenie max 30KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Afik - czyli nie mogłeś wbić haka w miękki dowód?

Nawet w twardy Ci nie "wbije" diagnosta, tylko własnie wystawi zaświadczenie, a adnotacja zostanie dokonana w wydziale komunikacji... 

 

 

miałem na myśli wbicie w dowód w WK. 

 

Dla potomnych:

 

Tak jak Qba25 pisał, można za jednym zamachem załatwić hak i przegląd bez dodatkowej wycieczki do WK, potwierdziłem to w WK wrocław. Niestety w praktyce, we Wrocławiu nie znalazłem ani jednego miejsca w którym mieliby na już hak do Imprezy zatem:

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jutro będę najprawdopodobniej przechodził procedurę rejestracji auta:

1. biorę papiery jadę do Wydziału komunikacji, stoję godzinę w kolejce, dostaje tymczasowe tablice.

2. wracam do auta, zakładam

3. jadę na przegląd, odbieram papiery z przeglądu, ściągam tablice, wracam do Wydziału komunikacji postać godzinę w kolejce

4. dostaje tablice normalne, miękki dowód, wracam, zakładam na auto

5. dzwonie do ubezpieczyciela żeby ten mi wystawił OC, płacę, dostaję polisę mailem, drukuje, mogę jeździć, 

6. Po miesiącu (może krócej) odbieram twardy dowód i kartę pojazdu.

 

Teraz Hak:

7. jadę do gościa który montuje haki (nie wiem czy to ma jakąś nazwę swoją), dostaje hak i papierki

8. jadę z zamontowany hakiem na przegląd (to mogę w każdej stacji diagnostycznej zrobić?), dostaje papierek że hak ok.

9. jadę z papierkami do Wydziału komunikacji, stoję godzinę w kolejce i dostaje pieczątkę w dowód i wpis w kartę pojazdu.

 

Teraz jak to zrobić żeby się nie narobić. Czy mogę zrobić 1,2,3,4,5,7,8,9 czyli bez czekania na twardy dowód? Co wtedy z wpisem do Karty pojazdu której jeszcze nie będzie? A może mogę 1,2,7,8/3/9,4,5,6 ? Czyli na tymczasowych tablicach podjechać założyć hak i na przegląd pojechać już z hakiem w aucie? To mi zaoszczędzi jednej wycieczki do Wydziału komunikacji.

 

będzie wdzięczny za wszelkie rady/porady. 

 

Moja rada jest taka, żeby w dniu wykupienia tymczasowych tablic kupić również polisę OC. Inaczej możesz mieć problemy z UFG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej

 

Jutro będę najprawdopodobniej przechodził procedurę rejestracji auta:

1. biorę papiery jadę do Wydziału komunikacji, stoję godzinę w kolejce, dostaje tymczasowe tablice.

2. wracam do auta, zakładam

3. jadę na przegląd, odbieram papiery z przeglądu, ściągam tablice, wracam do Wydziału komunikacji postać godzinę w kolejce

4. dostaje tablice normalne, miękki dowód, wracam, zakładam na auto

5. dzwonie do ubezpieczyciela żeby ten mi wystawił OC, płacę, dostaję polisę mailem, drukuje, mogę jeździć, 

6. Po miesiącu (może krócej) odbieram twardy dowód i kartę pojazdu.

 

Teraz Hak:

7. jadę do gościa który montuje haki (nie wiem czy to ma jakąś nazwę swoją), dostaje hak i papierki

8. jadę z zamontowany hakiem na przegląd (to mogę w każdej stacji diagnostycznej zrobić?), dostaje papierek że hak ok.

9. jadę z papierkami do Wydziału komunikacji, stoję godzinę w kolejce i dostaje pieczątkę w dowód i wpis w kartę pojazdu.

 

Teraz jak to zrobić żeby się nie narobić. Czy mogę zrobić 1,2,3,4,5,7,8,9 czyli bez czekania na twardy dowód? Co wtedy z wpisem do Karty pojazdu której jeszcze nie będzie? A może mogę 1,2,7,8/3/9,4,5,6 ? Czyli na tymczasowych tablicach podjechać założyć hak i na przegląd pojechać już z hakiem w aucie? To mi zaoszczędzi jednej wycieczki do Wydziału komunikacji.

 

będzie wdzięczny za wszelkie rady/porady. 

 

Moja rada jest taka, żeby w dniu wykupienia tymczasowych tablic kupić również polisę OC. Inaczej możesz mieć problemy z UFG

 

Potwierdzam- miałem od razu pisać po przeczytaniu 1 posta.

AAAAle najlepsze jest to, że nie można niby dostać OC bez przeglądu, przy czym nie można nim pojechać na przegląd bez OC:D ehh polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...