Skocz do zawartości

Forester SF-wymiana ECU-razem z immo??


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Być może będę musiał zmienić komputer w aucie w związku z problemami z załączaniem wentylatorów chłodnicy (o ile winne nie okażą się przekaźniki). Czy razem z ECU muszę zmienić też immo (i kluczyki?) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Odgrzeję dla innych z podobnym dylematem, bo sam szukałem odpowiedzi i nie znalazłem jednoznacznej. 
Forester SF 98" 122km - ECU wymienione, immo nie blokuje. Odpala i śmiga. Także nie trzeba wymieniać kompletu. 
Elegancko, krążyła taka informacja ale chyba nigdzie nie potwierdzona. Chwała Ci za to ;)
Klima mi swego czasu działała jak chciała, już przymierzałem się do wymiany ECU. Też się zastanawiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik chodził na dwa gary, sygnał nie szedł do  2 wtrysków paliwa, a dlaczego?

Gdyż w rekordowym czasie z moim mechanikiem wymieniliśmy sprzęgło. Tak szybko, że nie zauważyliśmy, że przycieliśmy skrzynią wiązkę  przewodów od LPG. Wystarczyło, że jeden zmasował się i poszło zwarcie. Sterownik LPG bez uszkodzeń, a sterownik silnika właśnie tak zareagował.

Co ciekawe, auto musiałem mieć na chodzie i puściliśmy sygnał od działającego wtrysku do tego co nie trybił i chodził już na 4 cylindry. 

Po podmiance ECU wszystko wróciło do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bobek666 napisał:

Silnik chodził na dwa gary, sygnał nie szedł do  2 wtrysków paliwa, a dlaczego?

Gdyż w rekordowym czasie z moim mechanikiem wymieniliśmy sprzęgło. Tak szybko, że nie zauważyliśmy, że przycieliśmy skrzynią wiązkę  przewodów od LPG. Wystarczyło, że jeden zmasował się i poszło zwarcie. Sterownik LPG bez uszkodzeń, a sterownik silnika właśnie tak zareagował.

Co ciekawe, auto musiałem mieć na chodzie i puściliśmy sygnał od działającego wtrysku do tego co nie trybił i chodził już na 4 cylindry. 

Po podmiance ECU wszystko wróciło do normy.

 

Dało się tak zrobić bo w tym silniku jest tzw pół sekwencja. Wtryski chodzą parami, jeśli dobrze kojarze, to prawa-lewa na przemian. Masz to ECU? czy wyrzuciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wyrzucasz to ECU? Czy naprawisz?

Mogę ci je podesłać. Nie mam po co w nim grzebać skoro podmienione działa, a koszt zakupu to całe 100zł, także głowy nie urwało. 

Mechanik je otwierał, cały układ jest zalany przezroczystym żelem.

W następnym tygodniu jakoś u niego będę, to dam ci znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...