Jump to content

Forester SF-wymiana ECU-razem z immo??

Yanas
 Share

Recommended Posts

Być może będę musiał zmienić komputer w aucie w związku z problemami z załączaniem wentylatorów chłodnicy (o ile winne nie okażą się przekaźniki). Czy razem z ECU muszę zmienić też immo (i kluczyki?) ?

• 6 years later...

Odgrzeję dla innych z podobnym dylematem, bo sam szukałem odpowiedzi i nie znalazłem jednoznacznej. 

Forester SF 98" 122km - ECU wymienione, immo nie blokuje. Odpala i śmiga. Także nie trzeba wymieniać kompletu. 

• Like 1

Odgrzeję dla innych z podobnym dylematem, bo sam szukałem odpowiedzi i nie znalazłem jednoznacznej. 
Forester SF 98" 122km - ECU wymienione, immo nie blokuje. Odpala i śmiga. Także nie trzeba wymieniać kompletu. 
Elegancko, krążyła taka informacja ale chyba nigdzie nie potwierdzona. Chwała Ci za to ;)
Klima mi swego czasu działała jak chciała, już przymierzałem się do wymiany ECU. Też się zastanawiałem.

Silnik chodził na dwa gary, sygnał nie szedł do  2 wtrysków paliwa, a dlaczego?

Gdyż w rekordowym czasie z moim mechanikiem wymieniliśmy sprzęgło. Tak szybko, że nie zauważyliśmy, że przycieliśmy skrzynią wiązkę  przewodów od LPG. Wystarczyło, że jeden zmasował się i poszło zwarcie. Sterownik LPG bez uszkodzeń, a sterownik silnika właśnie tak zareagował.

Co ciekawe, auto musiałem mieć na chodzie i puściliśmy sygnał od działającego wtrysku do tego co nie trybił i chodził już na 4 cylindry. 

Po podmiance ECU wszystko wróciło do normy.

7 minut temu, Bobek666 napisał:

Silnik chodził na dwa gary, sygnał nie szedł do  2 wtrysków paliwa, a dlaczego?

Gdyż w rekordowym czasie z moim mechanikiem wymieniliśmy sprzęgło. Tak szybko, że nie zauważyliśmy, że przycieliśmy skrzynią wiązkę  przewodów od LPG. Wystarczyło, że jeden zmasował się i poszło zwarcie. Sterownik LPG bez uszkodzeń, a sterownik silnika właśnie tak zareagował.

Co ciekawe, auto musiałem mieć na chodzie i puściliśmy sygnał od działającego wtrysku do tego co nie trybił i chodził już na 4 cylindry. 

Po podmiance ECU wszystko wróciło do normy.

Dało się tak zrobić bo w tym silniku jest tzw pół sekwencja. Wtryski chodzą parami, jeśli dobrze kojarze, to prawa-lewa na przemian. Masz to ECU? czy wyrzuciłeś?

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wyrzucasz to ECU? Czy naprawisz?

Mogę ci je podesłać. Nie mam po co w nim grzebać skoro podmienione działa, a koszt zakupu to całe 100zł, także głowy nie urwało. 

Mechanik je otwierał, cały układ jest zalany przezroczystym żelem.

W następnym tygodniu jakoś u niego będę, to dam ci znać. 

• 2 weeks later...

Przyszło na dniach, dzięki wielkie.
Ale temat trudny, oznaczeń na układach nie ma. Pinout sterownika to biały kruk w internecie. Zobaczymy czy coś z tego będzie. 

073c97a14e9a6fe255702016e1ad320c.jpgd316b30a2da5c99729eccd56b99654c0.jpge009718a499bbe3f2a76ed2163efea37.jpg059558eef853c9cf2ac7bbad78404e6f.jpg

Edited by ewemarkam
  • Like 1