Skocz do zawartości

Dźwięki przy wciskaniu pedału sprzęgła


R2D2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie, trudno opisać dźwięk (świst? terkotanie?). Może nienachalne, ale mnie jednak denerwuje. Żadnych innych objawów nie ma. Czy to może być łożysko oporowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć, jak w temacie, trudno opisać dźwięk (świst? terkotanie?). Może nienachalne, ale mnie jednak denerwuje. Żadnych innych objawów nie ma. Czy to może być łożysko oporowe?

 

miałem coś podobnego, sądząc z opisu  w Legacy SBD i samo przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk pojawia się gdzieś w połowie wciśniętego pedału. Czy to już dwumasa, która popiskuje od trzech lat? Dodam, że auto ma 185tys. jeszcze sprzęgło nie było ruszane, a dwa lata temu przy 130tys. u Kocara sprawdzali sprzęgło i mówili TTTM (w sensie pedał twardy, a popiskiwanie z dwumasy - to norma). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dźwięk pojawia się gdzieś w połowie wciśniętego pedału. Czy to już dwumasa, która popiskuje od trzech lat? Dodam, że auto ma 185tys. jeszcze sprzęgło nie było ruszane, a dwa lata temu przy 130tys. u Kocara sprawdzali sprzęgło i mówili TTTM (w sensie pedał twardy, a popiskiwanie z dwumasy - to norma).

 

to było dwa lata, mogło się wiele zmienić przez tydzień..... zajedź do dobrego mechanika i wyjaśnisz sprawę, u mniej w SBD było  takie chrobotanie, ale wystepowało bez włączonego silnika, na sucho i samo ustąpiło ale pewnie u ciebie coś innego no i przebieg znacznie wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to było dwa lata, mogło się wiele zmienić przez tydzień..... zajedź do dobrego mechanika i wyjaśnisz sprawę, u mniej w SBD było  takie chrobotanie, ale wystepowało bez włączonego silnika, na sucho i samo ustąpiło ale pewnie u ciebie coś innego no i przebieg znacznie wiekszy

 

A znane są na tym forum przypadki pogięcia wału korbowego przez rozklekotaną dwumasę. I to nawet nie w SBD :)

Więc tym bardziej poszukaj mechanika i zdiagnozuj dobrze.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo......., pogięcie wału korbowego ?

Wału, bloku, nie wiem czy którejś głowicy się rykoszetem nie dostało...

 

A zresztą źródło: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60021-wal-w-sbd-wymiana-shortblock/page-36#entry2023737

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to było dwa lata, mogło się wiele zmienić przez tydzień..... zajedź do dobrego mechanika i wyjaśnisz sprawę, u mniej w SBD było takie chrobotanie, ale wystepowało bez włączonego silnika, na sucho i samo ustąpiło ale pewnie u ciebie coś innego no i przebieg znacznie wiekszy

 

A znane są na tym forum przypadki pogięcia wału korbowego przez rozklekotaną dwumasę. I to nawet nie w SBD :)

Więc tym bardziej poszukaj mechanika i zdiagnozuj dobrze.

Pogięcie wału korbowego w benzynie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mechanika. Dwumasa obracała się tylko w jedną stronę, łożysko - po dotknięciu wypały kulki, tarcza prawie zajechana. A więc całość do wymiany. Na pierwszy rzut oka żadnych innych usterek, co przy przebiegu 185 tys. chyba jest sukcesem (sprzęgło nie było jeszcze wymieniane). Graty przyjechały z Łodzi i jeśli będą kompletne, o czym zapewnia sprzedający (cena całości z kołem jednomasowym to 2360 - exedy, a koło nawet sygnowane marką subaru), to jeszcze dzisiaj odbędę pierwszą przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...