Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś też wjechałem na podnośnik w ASO. Mam przyjechać za 2 tyg. z umytym silnikiem i zobaczymy, co tam cieknie :?

 

 

No i... sprzedałem GT-ka. Taniej niż chciałem, ale przyjechał klient z lawetą i gotówką, a ja już mam psychicznie dość tej sprawy więc pojechał... do Raszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to był ten łomot ?

 

no to się chwalę,

 

nie , to nie on był winny, ale przyjechałem po drugi raz włączam silnik, świerze oleje i takie mat

 

a tu nagle ŁO ŁO ŁO ŁO ŁO ŁO ŁO ŁO ŁO ŁUP!

 

wyskoczył Andrzej z kiosku, Marek z warsztatu, ja siedzę i trzymam na małym gazie. Wali jak cholera Silnik - NIC! chodzi dobrze, szukają dalej i jest - katalizatror Albo pierwszy albo drugi za turbo. Niesie się wiec trudno zdiagnozować

 

ale trzumam go na gazie a silnik nierówno chodzi przerywa - to go pod kompa od razu

 

i wypadają zapłony na wszystkich 4 cylindrach - powód nie wiadomo

 

po przekroczeniu obrotów nie wypadają, ale kiedy się depnie i puści gaz to słychać pykanie i są pojedyncze wypadające zapłony a każdym cylindrze. Reset ECU - Jakiś czas lepiej i znowy to samo - jakiś zaśmierdziły czujnik albo nie wiadomo co. Przepływka działa, lambdy działają, prawdopodobnie któraś kłamie lub jeszcze coś innego

 

najwięcej wypadów na 2 i 4 cylindrze. Lambda informuje że jest BOGATO

 

TGV działa. VVTI działa, Soft subarowy niczego nie wykrywa poza wypadaniem zapłonów na cylindrach.

 

plan jest taki:

 

następna wizyta za 2 tyg, do tego czasu spróbują załatwić sondę na przepływkę i popytać speców. Wiem, że mają kontakty z 4T więc pewnie tam też popytają.

 

Tak, że silnik na pewno zdrowy, nic stula i nie puka, te cykanie to od jednego zaworu chyba na 4 cylindrze. Jest nieco większy luz ale nie mający wpływu na działanie silnika.

 

Myć może, trochę ten cata przepaliłem jak jest wiecznie bogato :roll:

 

Zwycięzcą konkursu co łomocze jest - PAN ANDRZEJ KOPER - jedyny tak przewidywał 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podstawowa zasada - miej dobre relacje z ludźmi :mrgreen:

 

btw, a w aso nie pracują już ci mistrzowie którzy okaleczyli mi forka - teraz to już legendy o nich krążą.

No i marek to już bardzo sprawdzony mechanik :mrgreen:

 

Tomek, jak sobie silnik umyjesz to też to zrobię. Generalnie u mnie pod maską to syf, malaria to mało powiedziane.

 

Zastanawiam, się co może być powodem wypadających zapłonów i strzelanie w tłumik po odjęciu gazu :|

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam, się co może być powodem wypadających zapłonów i strzelanie w tłumik po odjęciu gazu :|

Jak wypada zapłon to niespalone paliwo wpada do wydechu i tam się dopala stąd strzelanie w tłumik, a przyczyna wypadania zapłonów może być różna - świece, kable, cewki, uszkodzony sterownik i kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie silnik umyjesz to też to zrobię

znaczy się "jak zaryzykujesz, i nic Ci nie spierdzielą w tej myjni, którą wybierzesz".

dobre :mrgreen:

 

może by tak to zrobić tu:

AUTO MYJNIA RĘCZNA Autokosmetyka GDAŃSK 'U Kruka'

 

Kruk, masz coś z tym wspólnego? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Blisko mnie, na Łódzkiej, są 2 myjnie gdzie reklamują się z myciem silnika, znam też Beaver przy Orlenie na Orunii, ktoś może coś polecić? gdzie umyć silnik?

znalazłem ten wątek:

viewtopic.php?p=607408#p607408

ale może ktoś korzystał z jakiegoś miejsca "ostatnio".

 

W ASO polecali najlepiej psikanie benzyną ekstrakcyjną aerozolem, najlepiej myje i szybko odparowuje, oczywiście myć na zimnym silniku jak się nie chce sfajczyć :lol:

Zresztą wolę pojechać do fachowców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak przewidywał? że ASO nie da rady czy, że wypadną zapłony

 

 

napisał, że te stuki to może być wkład katalizatora

 

a stuka nie wiadomo dlaczego :? może się trochę wypalił, przez za bogatą mieszankę - wg ASO to nie jest właściwa przyczyna bo za niska temp

 

Jak wypada zapłon to niespalone paliwo wpada do wydechu i tam się dopala stąd strzelanie w tłumik, a przyczyna wypadania zapłonów może być różna - świece, kable, cewki, uszkodzony sterownik i kilka innych.

 

co do wypadających zapłonów, to świece są nowe i to było też na starych, ASO wyklucza cewki bo na wszystkich cylindrach to raczej nie możliwe, kabli WN nie mam. Może i sterownik... a może właśnie te kilka innych. Te kilka innych to przepływka lambdy? czujnik ciśnienia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabli WN nie mam

to mnie też w Forku zdziwiło. brak kabli WN, bo cewki są na świecach, każda świeca ma swoją cewkę więc może do niej iść cienki drucik i dopiero na świecy robi się WN :)

tak to przynajmniej skumałem. ale ja nie jestem techniczny. szczególnie nie prądowy :D

 

Adam ma pełną serię z wyjątkiem tylnej puszki prodrive :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt z tymi kablami to się rozpędziłem, u mnie też ich nie ma. Przepływka i lambda mają wpływ na skład mieszanki ale nie powinny powodować wypadania zapłonów. A co do tych innych przyczyn to miałem na myśli już silniki po modyfikacjach a u Ciebie to seria więc odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko "pochwalić", że dziś zarobiłem 5pkt i 20zł od Straży Miejskiej za wjazd na ul. Ogarną :P

 

Najpierw przy wjeździe w Ogarną od Bogusławskiego (czyli obok CBA czy czegoś) zatrzymałem się i dokładnie wczytałem w dość długie wyjaśnienie kiedy to znak zakazu ruchu nie obowiązuje. Stwierdziłem, że jest weekend - więc nie obowiązuje (i tak jest)...potem szukając wolnego miejsca, a był z tym problem minąłem Garbary i chciałem zaparkować nieopodal na chodniku Ogarnej - a tu już czekało dwóch Panów na skuterkach kasując wszystkich po kolei :evil:

 

Okazało się, że od Garbary do Pocztowej jest zakaz ruchu w godz. 10-2...kolejnego znaku nie zauważyłem (to dość logiczne, bo gdy mija się jeden znak zakazu ruchu z epopeją pod spodem kiedy to jest on nieważny to już nie rozgląda się czy 30m dalej nie ma przypadkiem kolejnego, który to znowu ogranicza jeszcze coś innego)...

 

Rozmowa z Panami była oczywiście bardzo miła i sami stwierdzili, że to bzdura że ten kawałek ulicy zrobiono deptakiem...nie muszę chyba wspominać, że nikt z pieszych po tej ulicy nie chodzi bo chodniki są wystarczająco szerokie, a pozatym oprócz Resturacji Kresowej i jakiegoś Suszi nic tam kompletnie nie ma :x

 

Częstotliwość "kasowania" oceniam na kilkadziesiąt aut na godzinę...w sumie niezły zarobek - chętnie przeznaczę to 20zł na rozwój miasta (ale mam nadzieję, że na jakiś bardziej przemyślany cel). Natomiast nie jestem w stanie pojąć jak można wpaść na tak iście debilny pomysł (włodarzy miasta), który sprowadza się jedynie do postawienia znaku zakazu ruchu...a miało być tak:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ogarna-bedzie-deptakiem-czy-to-ja-ozywi-n30873.html

Podejrzewam, że pomysł był zainspirowany m.in. przez Macieja L. grzejącego od kilku lat stołek zastępcy prezydenta miasta, który to znany jest z wielu podobnych idiotycznych inicjatyw (jak m.in. zlikwidowania wszystkich budek gastoromicznych w pasie nadmorskim na Zaspie).

 

Sorry za przynudzanie, ale musiałem się wyżalić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie seryjne, namówili mnie jedynie na ostatnią puszkę i sam sobie dostawiłem wskaźnik OEM subaru LAMCO i jest podłączony dokładnie tak jak każe instrukcja.

 

tak wygląda mój AFR

 

http://s53.photobucket.com/albums/g79/a ... ykresy.jpg

 

Te dziwne wyskoki w górę, to zawieszająca się sonda w vtechu - ich wersja

 

tzd i niuman nie mają tak zalewanego silnika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądały po 105k

 

http://i53.photobucket.com/albums/g79/a ... C_4102.jpg

http://i53.photobucket.com/albums/g79/a ... C_4101.jpg

 

od lewej 1,2,3,4 cylinder

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

tak wyglądał mój pierwszy pomiar

http://s53.photobucket.com/albums/g79/a ... mownia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, hmm 2 nadpalone poza tym kolor nie wskazuje na to że jest za bogato znaczy się odpala i przepala mieszankę więc faktycznie problem jest gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, hmm 2 nadpalone poza tym kolor nie wskazuje na to że jest za bogato znaczy się odpala i przepala mieszankę więc faktycznie problem jest gdzieś indziej.

raczej tak, tutaj jest pierwszy wykres przy oko 60kkm

 

http://s53.photobucket.com/albums/g79/a ... mownia.jpg

 

i afr jest chyba ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, na tym wykresie jak dla mnie jest ciut za ubogo, pewnie dlatego były nadpalone 2 elektrody przy świecach.

 

PS. Ja w AFR w Vtechu nie wierzę bo w moim aucie pokazywał bzdury (mam na myśli Kosakowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkogda, tego suszi to już chyba nie ma. Kiedyś też jeździłam po Ogarnej, ale to przed wakacjami było w weekend. "Deptak" jest chyba do końca sierpnia?

Jeden z wielu durnych przepisów w Gdańsku.

 

Ja na Pocztową kiedyś chciałam pojechać po paczkę, nic z tego. Moja poczta jest właśnie na Długiej, a po paczki np. 20kilowe muszę tam zapierniczać na piechotę. Na szczęście wychowałam sobie ochronę na osiedlu i przyjmują moje wszystkie przesyłki :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...