Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz będzie jechał na RL?

Tym autem tak

 

Pamiętasz takie bezszelestne Suzuki Baleno w klasie gość??? to właśnie Wojtek i teraz przynajmniej ma auto odpowiednie do klasy w której jedzie :huh:

Edytowane przez rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, lotosowska aplikacja na androida to coś co od wielu lat chciałem. Zawsze tankuje na lotosie i wiecznie miałem problem ze znalezieniem stacji lotos. Co do evo, to info na rok 2008. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Xperia Pro przy użyciu Tapatalka

Co do Wojtka to mówił, że będzie dźida! No zobaczymy live na zztop

 

Wysłane z mojego Xperia Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy raz będzie jechał na RL?

Tym autem tak

 

Pamiętasz takie bezszelestne Suzuki Baleno w klasie gość??? to właśnie Wojtek i teraz przynajmniej ma auto odpowiednie do klasy w której jedzie :huh:

 

 

 

Ok to już wiem co i jak, kilka razy widziałem na KJSach :) 

 

Wbić się na podium w Rallylandzie to nie lada sztuka, chociaż rzeczywiście na dzień dzisiejszy klasa 5 nie jest mocno obsadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czy może ktoś wie gdzie naprawić/zregenerować skórzaną kierownicę? Grzebałem w stilo i mokra ręką od czegoś (chyba ekstrakcyjna lub rozpuszczalnik) dotknąłem kierownicy, no i zeszła/odpadła farba :(

dotyczy tej części brązowej (mam takie stare zdjęcie kiery, teraz to masakrycznie wygląda). wiem ,ze można samemu to pomalować ale kluczowym jest dobranie koloru  :(

IMAG0808.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojtek coś wspominał że do auta był komputer Cobba, zatem moc podniesiona. Szok dla mnie, że piszesz o ekonomiczności tego auta, naprawdę mniej pali niż Forek? 

Oby to był tylko coob :) Dolot zmieniony na jakiś amerykański, IC tak potężny jak kilka z forków. Coob to jakiś minikomputer z mapami z ekranem LCD gdzie sam możesz przestawiać jak ma auto banglać (moment). To wszystko było w zestawie bo jak pisałem przy zakupie taka była opcja i tyle. To najsilniejsza wersja z dodatkami. Czyli chyba większe tarcze przód itd. Moc wypluwało na wysokości 330KM i sporo ponad 430 czy 450Nm )seryjne ustawienie) i to w fatalnej pogodzie gdzie mój forek zgubił niecałe 20Nm. ale co ważne, o takie auto trzeba dbać i je rozumieć. Jedyna załamka, że żaden mechanik auta nie ogarniał a w szczególności ASO. Dla Wojtak to też nowość, ale zawieszenie jest pancerne i o ile przód podobny do subaru tak tył to inny świat. Amorki np. pod tak zarąbistym kątem że aż ciężko uwierzyć. Samo mocowaine klapy i spojlera jest potężne.

 

Co do ekonomi, to jeździłem nim do warszawy czyli tempomat 140 i w drogę to spalanie grubo ponieżej 9 - pewnie opływowy kształt ma znaczenie. przy jeździe spokojnej 8,5 i Wojtek chyba to potwierdza. Przy bucie to bak w jedną stronę i ledwo dojeżdżasz na rezerwie (A1 i A2) Co do samego auta, to pomimo, że to wariat, to ma system bez kluczyka, biksenony, i nawet trochę funkcji cywilnych aut jak klima ale tak jak powiedziałem, auto ma minimalny przebieg a żaden idiota z aso nie wiedział, że trzeba czyścić chłodnicę oleju silnika (cała w błocie) i kilka takich. Auto miało swoje drobne problemy ale dla ogarniającego żaden problem. Np wymagany jest olej 5w30, a jak zalejesz 10w40 czy 15w50 (pewni "znawcy" z warszawy) to na zimnym masz błąd silnika, bo fazy rozrządu się nie przestawiają jak powinny i dupa. Podsumowując, osobiście bardzo się cieszę, że kupił go Wojtek (długo go namawiałem bo uparł się na solberga) bo naprawdę fajna nie zapałowana fura i umie tym jeździć. Mógłby go kupić jakiś dres i jeszcze komuś zrobić krzywdę. Dla mnie też dobrze, bo miałem go sprzedać i sprzedałem. Na takie auta trzeba szukać kupca. Obecnie to juz zabytek bo to ostanie evo. To już jest koniec i następnych nie będzie.

 

Pozdrawiam

 

No to chwała ci za podejście, bardzo fajnie się czytało. Auto kocur. Komputera nie widziałem ale zakładam, że to takie cuś http://www.cobbtuning.com/Mitsubishi-EVO-X-2013-s/70806.htm

Na tego Solberga Wojtek od jakiegoś czasu się napalił, ale strasznie ciężko dostać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na tego Solberga Wojtek od jakiegoś czasu się napalił, ale strasznie ciężko dostać

zgadza się, zawsze możesz trafić na zmęczonego trupa. tutaj miał pewne auto z małym przebiegiem no ale nie subaru. Z punktu widzenia możliwości no to wg Clarksona evo x bije STI jakiekolwiek by nie było więc na starcie masz większy potencjał. Swoją drogą Kolega który go wcześniej użytkował zupełnie nie miał serca do tego auta, nawet w mieście upierdliwie się nim jeździ. No i ta wściekłość. To nie jest najlepsze auto na codzienne dojazdy do pracy, na wyjazdy do klientów, na wyjazdy na targi itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czy może ktoś wie gdzie naprawić/zregenerować skórzaną kierownicę? Grzebałem w stilo i mokra ręką od czegoś (chyba ekstrakcyjna lub rozpuszczalnik) dotknąłem kierownicy, no i zeszła/odpadła farba :(

dotyczy tej części brązowej (mam takie stare zdjęcie kiery, teraz to masakrycznie wygląda). wiem ,ze można samemu to pomalować ale kluczowym jest dobranie koloru  :(

IMAG0808.jpg

Pozdrawiam

 

 

Na kresce w ogloszeniach firm jest koles z Gd co sie takimi rzeczami zajmuje. Teraz nie pamietam numeru tel, jak nie bedziesz mogl znalezc to daj znac.

Korzystalem z jego uslug i moge polecic, a czy naprawi Ci kierownice to juz musisz do niego zadzwonic. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ulatwie, kolega mateusz, lakierowal/kolorowal mi kilka zadziorow na skorze i nic nie widac juz ponad pol roku.

 

 

Jak nie mozna tu wstawiac linkow to Aga na pewno usunie. Dziekuje :rolleyes:

 

Pozdr

Edytowane przez Aga
Usunęłam link, takie linki na PW można podawać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnia albo zna kogoś kto ogarnia tzw. detailing? Mam małą szkodę na drzwiach i nie bardzo chcę to lakierować...

 

Muszę pokazać to komuś kto się na tym zna ;)

 

 

Spytaj tego goscia co podalem wyzej. Mial zaczac prace jesienia  w takiej firmie. Ale czy zaczal to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnia albo zna kogoś kto ogarnia tzw. detailing? Mam małą szkodę na drzwiach i nie bardzo chcę to lakierować...

 

Muszę pokazać to komuś kto się na tym zna ;)

 

Jakby coś z kontaktem owada nie wypaliło, to wysłałem PW

Corsa odjechała właśnie do nowego właściciela ... Zostaje w Gdańsku, a nawet na forum Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, nie ma chętnych?

Hej,

wiosenne czyszczenie garażu. Do zabrania za free:

 

- 4 szt. Toyo T1-R 225/45/17  opony do zabicia 

- 4 szt zimówek w stanie nawet do jazdy na codzień, ewentualnie na jakiś szuterek rozmiar (Toyota Yaris) 15, chyba 185/65 czy jakoś tak

- kilka szt - raczej zimówki 205/55/16 do zabicia

 

Kontakt PW lub tutaj, odbiór u mnie na wsi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam kolejny problem z Laguną i może ktoś z Was będzie w stanie mi polecić jakiś godny zaufania serwis aut francuskich lub mechanika w okolicach Sopotu?
 
W aucie nagle pedał hamulca zrobił się miękki, auto nie hamuje tak jak powinno.
 
W pierwszej kolejności sprawdziłem czy jest płyn - jest full, pod autem brak plamy wskazującej na jego uciekanie. Przewód idący od zbiornika też nie jest przetarty, nie spadł.
 
Wiecie co może być przyczyną tej usterki?
 
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Na Lagunach się nie znam, lecz podobny przypadek jaki miałem w Forku s-turbo.

 

Kiedy ostatnio wymieniałeś płyn hamulcowy?

Czy problem pojawił się przy wyższych temperaturach powietrza i/lub przy włączonej klimatyzacji?

 

W przypadku kiedy płyn jest już stary to przy wyższych temperaturach pompa może przepuszczać. Jednak jeśli po wymianie problem nadal będzie sie pojawiał to raczej pompa... ale niech mechanik to zobaczy.

 

Mogę polecić warsztat we Wrzeszczu RWJ, tel.: 508166054, 583443940, możesz powiedzieć że od kosmit'a :-) Znajomy, jak jestem w Trójmieście to robię u niego Forki :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...